Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leczenie
#1
Witam, w lutym 2019 stwierdzono u mnie SM, i według kryteriów z 2017 kealikifuje się do programu, a z 2010 nie. Nadal zostaje bez leczenia, na czym to polega i kiedy zaczną mnie leczyć i na czym polega to leczenie
Odpowiedz
#2
A gdzie i kto stwierdził u Ciebie SM? Na jakiej podstawie? Masz wypis ze szpitala? Z wypisem i kompletem badań powinnaś się udać do poradni leczenia SM i tam ma miejsce kwalifikacja do programu lekowego. Nie ma rejonizacji więc możesz się zgłosić do poradni, która ma najkrótszy termin oczekiwana na włączenie do programu. Lekarz dobiera leki (szczęśliwcy mają również prawo głosu w sprawie leczenia), dostajesz leki i tyle. Co 1-3 miesiące stawiasz się u lekarza po leki i na badania okresowe.

Poczytaj sobie jeszcze opis programu lekowego leczenia stwardnienia rozsianego ze strony NFZ. Tam są opisane leki, kryteria włączenia i wyłączenia z programu.
Odpowiedz
#3
Cześć, ważne są tylko aktualne kryteria, a nie to co było x lat temu, jak pisze Miram pozbieraj badania i udaj się do poradni sm.

Dlaczego stwierdzili sm? Co się zadziało?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Hej Uśmiech
Odpowiedz
#5
(19-09-2019, 19:22)agica napisał(a): Hej Uśmiech

Hej, jestem leczona w poradni WIML, nie wiem czemu mnie nie zakwalikifoeano. Wypis że szpitala mam, na którym jest diagnoza SM i że spełniam kryteria z 2017. We wtorek 24.09  mam wizytę u lekarza, po ostatniej wizycie miałam dwa ostre ataki, może mnie zakwalifikuje. Jak nie to chyba pójdę gdzie indziej, potedzcie gdzie w Warszawie jest dobra poradnia.
Odpowiedz
#6
(20-09-2019, 10:48)Elka. L napisał(a):
(19-09-2019, 19:22)agica napisał(a): Hej Uśmiech

Hej, jestem leczona w poradni WIML, nie wiem czemu mnie nie zakwalikifoeano. Wypis że szpitala mam, na którym jest diagnoza SM i że spełniam kryteria z 2017. We wtorek 24.09  mam wizytę u lekarza, po ostatniej wizycie miałam dwa ostre ataki, może mnie zakwalifikuje. Jak nie to chyba pójdę gdzie indziej, potedzcie gdzie w Warszawie jest dobra poradnia.

Podstawowe pytanie, to czy WIML prowadzi program lekowy leczenia stwardnienia rozsianego? Jeśli nie, to koniecznie skontaktuj się z poradnią, która prowadzi program lekowy. Możesz sprawdzić na stronie NFZ które ośrodki prowadzą program i jaki jest orientacyjny czas oczekiwania 

https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/?page...y=Warszawa
Odpowiedz
#7
Cześć ,,wlaśnie o to chodzi,że WIML(Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej),prowadzi program lekowy sm.Nie wiem, może są kolejki. Huh Ale z tego co piszecie to jest to załatwiane od ręki.Zobaczymy co powie lekaz, 24.09 mam wizytę, od ostatniej (pół roku temu),,miałam dwa rzuty ,po ostatnim chodzę jak po paru głębszych Duży uśmiech,miałam też kolejny rezonans,ale w nim nowych zmian nie było co nie zmienia faktu,że czuję się nie fajnie.
Odpowiedz
#8
W różnych placówkach kolejki są różne, są miejsca gdzie dostajesz leki od ręki a są takie gdzie czekałabyś i rok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#9
Cześć, macie może jakieś namiary na poradnie gdzie są w miarę krutkie terminy do programu lekowego. Najlepiej w okolicach Warszawy. Może jest jakaś strona gdzie można to sprawdzić. W naszych przypadkach czas się liczy. Z góry dziękuję
Odpowiedz
#10
Na stronie NFZ jest chyba taka lista, Miram to ostatnio gdzieś tutaj wrzucała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości