Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrzebuje pomocy przy wyborze leku
#6
(01-08-2016, 07:59)katarzyna.wsm napisał(a): Dziękuję za odpowiedź Avonex i Rebif albo raz w tyg albo 3 razy w tyg.
Nie wiem czy jest mi łatwiej podjąć decyzje samemu ale puki co jestem przerażona tymi skutkami choc wiem że ma to pomóc zahamowac chorobę puki co mialam tylko 2 rzuty i myslalam ze nie potrzebuje leczenia ale rezonans pokazuje kolejne 3 zmiany po wrzesniowym rzucie

Ważne jest, żeby leczenie podjąć jak najszybciej. Długofalowa skuteczność leczenia jest największa, gdy obejmie się nim chorego jak najszybciej po diagnozie. Dlatego jeśli masz możliwość wejścia do programu - nie zwlekaj z podjęciem leczenia.

Jest tu na forum wątek o Rebifie, osoby które biorą ten lek są raczej zadowolone. Z resztą o Avonexie i Copaxone też są tematy. Może jak poczytasz o odczuciach innych osób będzie Ci łatwiej podjąć decyzję.

Ja byłam przerażona jak zadzwoniono do mnie za szpitala, że mogę zacząć leczenie w programie Avonex. Skutki uboczne, o których opowiadali mi inni chorzy i te, o których czytałam w internecie - wydawały mi się kosmiczne. Bałam się, że leczenie sparaliżuje całe normalne życie. Ale na szczęście to się nie potwierdziło. Jeśli w krótkiej rozmowie (czy opisie na forum) ktoś opisze wszystkie skutki uboczne z wielu miesięcy czy lat leczenia - może brzmieć to gorzej niż gdyby obserwować te wszystkie objawy na bieżąco.
Nawet jak czasem skutki uboczne dawały (czy dają) mi w kość to i tak nie w takim stopniu, jak sobie wyobrażałam. Naprawdę, wyobraźnia podpowiada zazwyczaj czarne scenariusze. A do leczenia można się przyzwyczaić, po pewnym czasie staje się normalnym elementem normalnego życia. Uśmiech Można też uczyć się jak minimalizować objawy (np. dobrać najlepiej działające na daną osobę tabletki przeciwbólowe przy Avonexie).


(01-08-2016, 08:56)katarzyna.wsm napisał(a): Mam jeszcze pytanie dlaczego zmieniono pani leczenie na Copaxone?
Na forum zwracamy się do siebie po imieniu/ nicku, to ułatwia rozmowy. Mam na imię Monika Uśmiech
Zmiana wynikała z nowych zmian w rezonansie i objawów, które lekarka łączyła w Avonexem (wielomiesięczna senność praktycznie przez całą dobę, nie działało leczenie objawowe). Do dziś nie wiem czy ta senność wynikała z leczenia Avonexem czy był to objaw samego stwardnienia rozsianego.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Potrzebuje pomocy przy wyborze leku - przez mufa - 01-08-2016, 08:15
RE: Potrzebuje pomocy przy wyborze leku - przez Monika - 01-08-2016, 12:59
RE: Potrzebuje pomocy przy wyborze leku - przez reni - 01-08-2016, 14:08
RE: Potrzebuje pomocy przy wyborze leku - przez mufa - 01-08-2016, 18:02
RE: Potrzebuje pomocy przy wyborze leku - przez mufa - 01-08-2016, 22:18
RE: Potrzebuje pomocy przy wyborze leku - przez mufa - 03-08-2016, 05:52
Potrzebuje pomocy przy wyborze leku - przez Anka - 03-09-2018, 06:36
Potrzebuje pomocy przy wyborze leku - przez hela - 03-09-2018, 07:54
Potrzebuje pomocy przy wyborze leku - przez hela - 03-09-2018, 17:15
Potrzebuje pomocy przy wyborze leku - przez hela - 12-03-2020, 19:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości