Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowo moda językowa
#11
Kto by się nie dorwal, to będzie ciągnął dla siebie i rodziny. Nie wiem, co jest w stanie to zmienić. Chyba nic. Wszyscy tylko ładnie mowia i obiecuja, a w rezultacie jest coraz większe bagno.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#12
O tak Monika- polityka to ciężki temat według mnie. W gronie nie rozmawiamy o polityce chyba że gdzieś się temat rozwinie to zawsze mówię że zaraz będziemy się kłócić. Każdy ma swoje zdanie i każdy się go trzyma. A co do języka to nieraz nie wiem co nastolatek miał na myśli mówiąc do mnie. Wystawiam oczy i mówię żeby mówił do mnie po polsku bo nie rozumie. Bardzo dużo jest zapożyczeń, zdrobnień, wymyślonych odmian. Nigdy nie byłam z polskiego dobra ale czasami aż w oczy kłuje a w uszach piszczy.

Idę szykować sałatkę. Też mam dzisiaj imprezkę z okazji urodzin mojego ukochanego ever Oczko hihi
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#13
Ja uważam wręcz przeciwnie wszystkie nacieki obcojęzyczne są słabe i niszczą Polski język. Ponadto nie są tylko z angielskiego na Śląsku z niemieckiego itp też jest dużo. Niestety taki urok 21 wieku. Potem język zanika a młodzi ludzie nie umieją używać bogatego języka np nostalgia zwykłe słowo, znaczenie proste a pomyslcie ile razy go użyliście... zubożały język przez te wszystkie nacieki powstaje, a ludzie nie potrafią się ładnie wysławiać, że o młodszym pokoleniu nie wspomnę
Ale cóż nic na to nie poradzimy, możemy tylko dbać o język i o to aby nasze dzieci robiły to samo.

A co do polityki to przydała by się bomba i zakaz dożywotni brania do polityki tych którzy tam mają jakiekolwiek powiązania. Zwykli ludzie tam powinni decydować a jak patrzę na obrady sejmu to prawdziwa kpina i jeszcze im za to płacimy ? ale nie psujmy sobie niedzieli. Życzę wam jutro udanego dnia i pięknej pogody i żebyście wszyscy spędzili ten dzień tak jak lubicie.

No i smaczności Bubka.
Odpowiedz
#14
(17-06-2023, 10:37)Akinom napisał(a): Kto by się nie dorwal, to będzie ciągnął dla siebie i rodziny. Nie wiem, co jest w stanie to zmienić. Chyba nic. Wszyscy tylko ładnie mowia i obiecuja, a w rezultacie jest coraz większe bagno.

Tak Akinom, każde grabie grabią do siebie - tego nie da sie zmienić, chyba za daleko to wszystko poszło. Ja coraz rzadzej oglądam wiadomości i coraz mniej wiem co tam świerszczy w polityce i jakoś mi za tym nie tęskno a im blizej wyborów tym wiecej będzie gruszek na wierzbie i innych obiecanek cacanek wiec po co slobie głowę zaśmiecać.

Bubka - u mnie w rodzinie unika sie rozmów na temat polityki bo co niektóre ciotki i wujki to by nożami dzgali za inne zdanie, więc po co zadymy prowokować
Smacznego i udanej imprezy Duży uśmiech

Benita - Tobie tez wspanialej niedzieli Serce
Odpowiedz
#15
(18-06-2023, 01:25)JMonika79 napisał(a):
(17-06-2023, 10:37)Akinom napisał(a): Kto by się nie dorwal, to będzie ciągnął dla siebie i rodziny. Nie wiem, co jest w stanie to zmienić. Chyba nic. Wszyscy tylko ładnie mowia i obiecuja, a w rezultacie jest coraz większe bagno.

Tak Akinom, każde grabie grabią do siebie - tego nie da sie zmienić, chyba za daleko to wszystko poszło.  Ja coraz rzadzej oglądam wiadomości i coraz mniej wiem co tam świerszczy w polityce i jakoś mi za tym nie tęskno a im blizej wyborów tym wiecej będzie gruszek na wierzbie i innych obiecanek cacanek wiec po co slobie głowę zaśmiecać. 

Bubka - u mnie w rodzinie unika sie rozmów na temat polityki bo co niektóre ciotki i wujki to by nożami dzgali za inne zdanie, więc po co zadymy prowokować
Smacznego i udanej imprezy Duży uśmiech

Benita - Tobie tez wspanialej niedzieli Serce

Dzięki  Duży uśmiech zaraz siadam na traktor i ku uciesze mojego komunistycznego sąsiada kosze trawę
Odpowiedz
#16
Właśnie w TVN widziałem nowomodne słowo. Wypowiadała się psychiatrka, ech Smutny
Odpowiedz
#17
Jak to brzmi... Okropieństwo.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#18
(18-06-2023, 19:15)fruu napisał(a): Właśnie w TVN widziałem nowomodne słowo. Wypowiadała się psychiatrka, ech Smutny

To takie wymyślanie na siłę, ja nigdy nie będę się takim polskim posługiwać ani w mowie ani w piśmie . Bez sensu to jest na prawdę. I brzmi wyjątkowo źle.

Ps/ przechodzień - przechodzieńka (?) Ha Oczko
Odpowiedz
#19
(18-06-2023, 19:19)Akinom napisał(a): Jak to brzmi... Okropieństwo.

mogło być gorzej :p psychiatrzyca!
Odpowiedz
#20
Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości