Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zygzaki
#11
Nie wiem czy męty są małe i jak to nazywasz punkciki, w moim przypadku to są grube czarne zygzaki czasem czarne czasem przeźroczyste.
Odpowiedz
#12
Akinom, odkąd biorę tecfiderę miałam jedno podobne zdarzenie. Już myślałam, że to rzut.
Okazało się, że to migrena z aurą bez bólu głowy ( można zobaczyć filmiki z wizualizacją na youtube).
Odpowiedz
#13
Głowa mnie nie bolała. O dziwo oczy też nie.
Odpowiedz
#14
A może idź do okulisty po prostu, zawsze Ci coś więcej wyjaśni i zbada oczy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#15
Alterra, dzięki Ci wielkie. Właśnie obejrzałam te wizualizacje i jedną wygląda dokładnie jak u mnie. Ale jak może być migrena bez bólu głowy ?
Odpowiedz
#16
U okulisty to już jeestem pod każdym kątem przebadana. Nawet miałam angiografie fleksykalna, bo się bali, że się siatkówka odkleja. Potem był pomysł z jaskra, a potem potencjały i diagnoza, że to nerw wzrokowy poorany. Przyjdzie lato, będę widzieć jak przez folie. Teraz to nie widzę tylko twarzy. Jak zrobi się tak już poważnie goraco to będzie całkiem kicha.
Odpowiedz
#17
To współczuję, mam nadzieję że jest opcja że te zmiany się kiedyś cofną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#18
Joanna, tak to możliwe. Ocenia się, że u około 20% osób cierpiących na migrenę może wystąpić aura bez bólu głowy, dawniej nazywana migreną acefaliczną lub ekwiwalentem migreny. Najczęściej zaburzenia neurologiczne mają charakter wzrokowy.
Odpowiedz
#19
Tak, takie zygzaki, o jakich piszesz, to typowy objaw migreny, aura. Ja nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam, ale moja mama miewa migreny i, co ciekawe, nigdy nie ma jednocześnie bólu głowy i aury. Tak więc może być aura bez bólu głowy, no ale ona w ogóle jest migrenowcem. Nie wiem, zarówno SM jak i migrena to choroby neurologiczne, więc może jedno jakoś wpływa na drugie?
Odpowiedz
#20
Ciekawe,nie wiedziałam, że można mieć migrene bez bólu głowy. Człowiek się ciągle dowiaduje czegoś nowego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości