Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SM w filmach
#81
Ostre stwardnienie rozsiane– wariant Marburga - postać ostra (agresywna SM) występuje rzadko. Wariant Marburga został opisany w 1906 roku. Objawy kliniczne narastają w ciągu kilku tygodni i charakteryzują się jednoczesnym zajęciem mózgu, pnia mózgu i rdzenia kręgowego, prowadząc do zaburzeń świadomości w postaci zahamowania (stupor), śpiączki lub sztywności odmóżdżeniowej. Terminem złośliwego SM określa się taki wariant przebiegu, który w ciągu 5 lat prowadzi do całkowitej niesprawności chorych bądź do śmierci. Postać złośliwą (agresywną) obserwowano zarówno u dzieci, jak i dorosłych poniżej 35. roku życia. U niektórych chorych pierwszym objawem jest duże ognisko w jednej półkuli lub w rdzeniu kręgowym, z efektem masy. Często ze względu na podobieństwo do glejaka lub chłoniaka konieczne jest wykonanie biopsji mózgu.
Odpowiedz
#82
W interwencji było dzisiaj o dwóch gościach, którzy chorują na SM. Mieszkają w jednym bloku, w którym nie ma podjazdu dla wózków. Przez to jeden ostatni raz na dworze był kilka lat temu. Drugi o kuli w podobnej sytuacji. Ehhh
Odpowiedz
#83
(10-04-2019, 16:32)agica napisał(a): W interwencji było dzisiaj o dwóch gościach, którzy chorują na SM. Mieszkają w jednym bloku, w którym nie ma podjazdu dla wózków. Przez to jeden ostatni raz na dworze był kilka lat temu. Drugi o kuli w podobnej sytuacji. Ehhh

Taki widok jest smutny. Myśląc sobie, że każdego z nas może to spotkać to jest to troszkę przerażające.
Odpowiedz
#84
(10-04-2019, 16:32)agica napisał(a): W interwencji było dzisiaj o dwóch gościach, którzy chorują na SM. Mieszkają w jednym bloku, w którym nie ma podjazdu dla wózków. Przez to jeden ostatni raz na dworze był kilka lat temu. Drugi o kuli w podobnej sytuacji. Ehhh

W wydarzeniach o 19 na Polsacie to będzie, bo reklamowali
Odpowiedz
#85
Przykre, u mnie w bloku jest jeden Pan na wózku, ale ma mieszkanie na parterze i podjazd przez drzwi balkonowe zrobiony. Bloki z wielkiej płyty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#86
(03-04-2019, 21:28)agica napisał(a): SM w na dobre i na złe

Dzisiaj dopiero zobaczyłam ten odcinek na stronie, a wieczorem kolejny odcinek trzeva oglądaćUśmiech historia tej dziewczyny przypomina mi moje poczatki z chorobą, u mnie też zaczęło się od oka..
Odpowiedz
#87
Całkiem zapomniałam. A u mnie właśnie oko było po 1,5 roku. Najważniejsze że się nie poddaje. Oby tylko dobrze to przedstawili
Odpowiedz
#88
(10-04-2019, 19:40)agica napisał(a): Całkiem zapomniałam. A u mnie właśnie oko było po 1,5 roku. Najważniejsze że się nie poddaje. Oby tylko dobrze to przedstawili

Dziś była dalsza część wątku o SM, ale już przyjemniejsza Uśmiech
Odpowiedz
#89
tak, aż trochę naciągana Uśmiech ja po sterydach zdychałam miesiąc
Odpowiedz
#90
Zaczęłam oglądać ta Interwencję, ale tylko kawałek. Łzy stanęły mi w oczach i nie chciałam patrzeć dalej. ;(
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości