Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ziołolecznictwo
#1
Witam!
Chciałbym się podzielić wiedzą z książki "Wróćmy do ziół leczniczych" Andrzeja Czesława Klimuszki.
Lista polecanych ziół: (w nawiasie nazwa z łaciny)
Ziele świetlika (Hb. Euphrasiae)
Ziele jemioły (Hb. Visci)
Ziele dziurawca (Hb Hyperici)
Liść ruty (Fol. Rutae)
Ziele fiołka trójbarwnego (Hb. Violae tricol.)
Morszczyn pęcherzykowaty (Fucus vesiculosus)
Kwiat bzu czarnego (Flos Sambuci)
Kora wierzby (Cort. Frangulae)
Kora kruszyny (Cort. frangulae)
Korzeń wilżyny (Rd. Ononidis)
Liść mięty pieprzowej (Fol Menthae piper.)
Zioła można kupić w dowolnym slepie zielarskim, które są w każdym większym mieście, a wytrwali mogą zbierać na łąkach w sezonie letnim.
Najłatwiejszy sposób przyjmowania to robienie naparów.
Spróbuję za parę tygodni napisać jak kuracja ziołami będzie działać, bo zamierzam zakupić te co dostanę i używać...
Jak ktoś chciałby dopisać jakieś dodatkowe zioła lub metody ich przyjmowania to zapraszam bardzo do wątku  Duży uśmiech
Odpowiedz
#2
mógłbyś napisać coś więcej? Dlaczego akurat te zioła?
Odpowiedz
#3
Można też kupić gotową mieszankę: https://mojazielarnia.pl/2183-stwardnien...szko-.html

Ja nie stosuję (bo też nie wiem dlaczego akurat te ziołaUśmiech), ale kiedy czekałam na rezonans to jeden z pacjentów z tej samej kolejki bardzo mi polecał i mówił, że bardzo mu służą. Jak dowiem się więcej to może też spróbuję.

(03-11-2018, 15:38)WorkBorg napisał(a): mógłbyś napisać coś więcej? Dlaczego akurat te zioła?

W opisie mieszanki jest coś takiego:
  • Jemioła obniża ciśnienie tętnicze krwi, działa immunostymulująco, cytostatycznie

  • Morszczyn wpływa na tarczycę, działa oczyszczająco na krew

  • Dziurawiec działa rozkurczająco na naczynia krwionośne, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie,

  • Ruta działa uspakajająco, wpływa na naczynia kwi0onośne i włosowate
    Opis dość lakoniczny i nie wiem jak część z tych rzeczy (np. wpływ na naczynia krwionośne) jest powiązanych z sm, ale zawsze cośOczko
Odpowiedz
#4
Fazi a bierzesz jakieś leki? Jak długo? Daj znać jak się będziesz czuł po tych ziołach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#5
Moja mama też ma jakąś książkę z ziołami i na SM jest tam całkiem spora lista ale trzeba by caly dzień zajmować się ziołami. Aczkolwiek muszę siostrzenicę poprosić żeby mi fotki zrobiła i ponownie przejrzę co tam jest.
Mi nie przyszlo do głowy pić je ale głównie dlatego, że wszelkie herbaty mają pozostawiają jakiś osad a potem tracę fonię.
Zastanawiam się nad tym morszczynem bo też na tarczycę.
Odpowiedz
#6
Ja jak zaczynałam swoją przygodę z SM to brałam Vilcacore. Był taki miesięcznik, i oni to propagowali. Najpierw była kuracja oczyszczająca, a potem właściwe leczenie. Drogie to było jak diabli, ale niby działało. Znaczy moja mama była pewna, że działa bo mi nic się nie działo. Ja mówiąc szczerze nie bardzo wierzyłam w terapię i uważam, że było to trochę naciągane. Nie wiem, czy jeszcze to sprzedają.

Przypomniałam sobie :razem z vilkakora brałam też inne zioło. Maca się to nazywało. Oczywiście wszystko niby ordynowal lekarz po zapoznaniu się z diagnoza.
Odpowiedz
#7
Znajoma robi jakieś kursy z ziołolecznictwa, powiedziała że coś poczyta i coś mi zaproponuje jak będę zainteresowana, posłuchać zawsze mogę co ma do zaproponowania, jak się zastanowiłam, to może znajdzie coś na spadającą przy tec liczbę limfocytówOczko, zobaczę, widzę się z nią w styczniu.
Odpowiedz
#8
A ja z ziół to zakupiłam ziele konopii siewnej ale jeszcze nie piłam Oczko
Tak przy weekendzie i obym za mocnej nie zrobiła Oczko
Odpowiedz
#9
Siewne nie maja zbyt wiele thc, o ile w ogóle
Odpowiedz
#10
Niestety w książce nie było działań pojedynczych roślin. Wiele z nich ma samo w sobie dobre działanie na umysł(np. mięta, jemioła ). Z jakimi lekami? Akurat tak się złożyło że przechodziłem z interferonu na fingolimod, więc teraz łykam gilenya'e codziennie. Zioła mają na pewno chwilowe działanie pobudzające i odświeżające umysł. Odczuwa się mniejsze spięcie mięśni oraz pobudza podobnie jak kawa. Długotrwałego efektu nie mogę ocenić bo codziennie brałem tylko przez półtora tygodnia, ale dla samego krótkotrwałego efektu polecam!
Dla niektórych np. mnie zioła razem ładnie pachną (szczególnie mięta się przebija), ale niektórzy jak mój współlokator nie lubią tego zapachu. Dla testu polecam wejść do dowolnego sklepu zielarskiego i jeżeli zapach ci nie odpowiada, to kup tylko miętę i tylko z niej rób napary, a jak ci ładnie pachnie to kup jak najwięcej wymienionych i rób zmiksowany napar.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości