Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze znalezieniem pracy
#11
Masz rację. Wystarczy, żeby co niektórzy pracodawcy poczytali o SM, porozmawiali z chorymi pracownikami.
Odpowiedz
#12
(29-05-2016, 15:37)Maciej napisał(a): Masz rację. Wystarczy, żeby co niektórzy pracodawcy poczytali o SM, porozmawiali z chorymi pracownikami.

to prawda Uśmiech
Odpowiedz
#13
A nie myślałaś żeby jednak się przekwalifikować, jeśli dotychczas wykonywana praca jest zbyt ciężka ze względu na chorobę? Może np. praca biurowa albo call center? Tak żeby nie było fizycznego obciążenia.
Odpowiedz
#14
(30-05-2016, 10:07)Jacek napisał(a): A nie myślałaś żeby jednak się przekwalifikować, jeśli dotychczas wykonywana praca jest zbyt ciężka ze względu  na chorobę? Może np. praca biurowa albo call center? Tak żeby nie było fizycznego obciążenia.

Myślalam myślałam Uśmiechgdzie się udaję wszyscy chcą doświadczenia a gdzie je zdobyć jak nikt szans nie daje.
Odpowiedz
#15
W naszym kraju pracodawcy szukają np. 20-letniego piekarza z 30-letnią praktyką Duży uśmiech
Odpowiedz
#16
(30-05-2016, 14:32)Maciej napisał(a): W naszym kraju pracodawcy szukają np. 20-letniego piekarza z 30-letnią praktyką Duży uśmiech

o to to Uśmiech
Odpowiedz
#17
Gdynianka a czy masz orzeczony stopień niepelnosprawnosci? Bo jeżeli nie to warto by było nad tym pomyśleć i poszukać w zakładach pracy chronionej  i również w zwykłych, niektórzy pracodawcy szukają tylko osób z orzeczona niepełnosprawnością bo mają dotacje z PFRON na takiego pracownika.
Odpowiedz
#18
(30-05-2016, 22:37)Joanna napisał(a): Gdynianka a czy masz orzeczony stopień niepelnosprawnosci? Bo jeżeli nie to warto by było nad tym pomyśleć i poszukać w zakładach pracy chronionej  i również w zwykłych, niektórzy pracodawcy szukają tylko osób z orzeczona niepełnosprawnością bo mają dotacje z PFRON na takiego pracownika.

mam orzeczenie.szukałam zakładów chronionych.znalazłam szwalnie .kompletnie na tym się nie znam.pytałam w urzędzie pracy ale nie potrafili mi powiedzieć gdzie są zakłady pracy chronionej.w internecie szukałam.nie wiem czy nie ma u mnie takich zakładów?
Odpowiedz
#19
Może powinnaś pomyśleć o zrobieniu jakichś dodatkowych szkoleń albo kursów i podniesieniu kwalifikacji? Pracodawcy to lubią. Wiele szkoleń jest współfinansowanych przez UE i są za darmo albo prawie za darmo.

Ja zmieniałem pracę dwa razy od diagnozy. Ale nie dlatego, że pracodawca miał problem z moją chorobą, tylko dlatego, że znalazłam coś lepszego (większe pieniądze i lepsze warunki). Dla pracodawców nigdy moja choroba nie była przeszkodą, natomiast stopień niepełnosprawności był dużym atutem. A też mam pracę w pewnym stopniu fizyczną, czasem muszę wziąć zwolenienie przez rzut itp - nigdy nikt nie robił problemów.
Odpowiedz
#20
(31-05-2016, 14:05)Piotr napisał(a): Może powinnaś pomyśleć o zrobieniu jakichś dodatkowych szkoleń albo kursów i podniesieniu kwalifikacji? Pracodawcy to lubią. Wiele szkoleń jest współfinansowanych przez UE i są za darmo albo prawie za darmo.

Ja zmieniałem pracę dwa razy od diagnozy. Ale nie dlatego, że pracodawca miał problem z moją chorobą, tylko dlatego, że znalazłam coś lepszego (większe pieniądze i lepsze warunki). Dla pracodawców nigdy moja choroba nie była przeszkodą, natomiast stopień niepełnosprawności był dużym atutem. A też mam pracę w pewnym stopniu fizyczną, czasem muszę wziąć zwolenienie przez rzut itp - nigdy nikt nie robił problemów.

DZięki za poradę Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości