Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świeżak again:)
#21
(26-01-2019, 22:11)Moris napisał(a): To jesteś w bardzo podobnej sytuacji do mnie, też robiłem tydzień temu rez kontrolny, dzięki któremu ewentualnie miałbym zostać włączony do programu.


Koniecznie daj znac jak sie sprawy potoczyly dalej. Trzymam kciuki za szybkie leczenie [emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#22
(26-01-2019, 22:55)speculum napisał(a):
(26-01-2019, 22:11)Moris napisał(a): To jesteś w bardzo podobnej sytuacji do mnie, też robiłem tydzień temu rez kontrolny, dzięki któremu ewentualnie miałbym zostać włączony do programu.


Koniecznie daj znac jak sie sprawy potoczyly dalej. Trzymam kciuki za szybkie leczenie [emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pewnie, jak tylko się czegoś dowiem w przyszłym tygodniu to napiszę  Duży uśmiech
Odpowiedz
#23
Prążki są w tzw. chorobie Devica (chociaż nazywa się to już inaczej) - tyle, że w 70% wypadków. W SMie -- w 'naszej' populacji jest to 95 - 97%.

Devica też leczy się immunomodulująco, ale zupełnie inaczej - niektóre terapie w ogóle nie pomagają, niektóre (interferony na przykład, 'podkręcają' chorobe). Leczenie jest, niestety, mocno bardziej 'w lesie' niż SM. Patofizjologia jest inna.

Konsultacja z poważnym neurologiem z poradni chorób demielinizacyjnych mocno wskazana.
Odpowiedz
#24
(27-01-2019, 20:05)WorkBorg napisał(a): Prążki są w tzw. chorobie Devica (chociaż nazywa się to już inaczej) - tyle, że w 70% wypadków. W SMie -- w 'naszej' populacji jest to 95 - 97%.

Devica też leczy się immunomodulująco, ale zupełnie inaczej - niektóre terapie w ogóle nie pomagają, niektóre (interferony na przykład, 'podkręcają' chorobe). Leczenie jest, niestety, mocno bardziej 'w lesie' niż SM. Patofizjologia jest inna.

Konsultacja z poważnym neurologiem z poradni chorób demielinizacyjnych mocno wskazana.

Jadę do dr Maciejowskiego do Katowic. Zobaczymy, staram się nie myśleć za wiele.
Odpowiedz
#25
Jest i opis MRI Oczko
"Kontrolne badanie MR nie wykazuje w porównaniu z badaniem poprzednim z 28.09.2018 istotnych różnic
w obrazie mózgowia i weenątrzczaszkowych przestrzeni płynowych.
Nie zmieniły się obraz ani wielkośc dwóch ognisk hiperintensywnych w obrazach T2-zależnych i sekwencji
FLAIR w istocie białej lewego płata czołowego oraz bezposrednio przy trzonie komory bocznej lewej. Obraz
MR nie jest jednozanczny, w łączności z danymi klinicznymi w różnicowaniu w pierwszej kolejności należy
wziąć pod uwagę zmiany demielinizacyjne."
Odpowiedz
#26
czyli bez zmianUśmiech
Odpowiedz
#27
Jest i diagnoza. G35. Za tydzień wizyta w Centrum Terapii SM w Katowicach. Uśmiech
Odpowiedz
#28
Przynajmniej wiesz na czym stoisz. :/
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#29
(31-01-2019, 11:18)Bubka napisał(a): Przynajmniej wiesz na czym stoisz. :/

Tak. W końcu. Oby jeszcze udało się z Tec. Uśmiech
Odpowiedz
#30
Trzymam kciuki! Daj znać.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości