Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera czy Aubagio?
#1
Witajcie Uśmiech
W czwartek byłam na badaniach po kolejnym roku leczenia i dzisiaj otrzymałam telefon ze szpitala że muszę mieć zmieniony lek bo aktualny nie działa. W czwartek mam wizytę i wtedy zapadnie decyzja.

Do tej pory bralam copaxone/remurel. Teraz powiedzieli że zastanawiają się nad tecfidera i aubagio.

Co myślicie? Na który lepiej się zdecydować?
Odpowiedz
#2
Wiesz co ja to sobie mysle ze brac 2 x dziennie a 1 x dziennie tabl to wolalabym Aubagio.
Bo Aubagio jak pamietam raz dziennie sie bierze.
Czytalam ze po Aubagio moga wypadac wlosy, no i odsatwia sie go dlugo przed checia zajscia w ciaze.
Oba leki jakies skutki uboczne maja.
Odpowiedz
#3
Ja bym wybrała tec, nie tylko dlatego że biorę i znam, ale na ten moment jest chyba najskuteczniejsza w pierwszej linii, a zawsze warto mieć to co działa najlepiej.
Odpowiedz
#4
(19-03-2019, 12:16)hela napisał(a): Ja bym wybrała tec, nie tylko dlatego że biorę i znam, ale na ten moment jest chyba najskuteczniejsza w pierwszej linii, a zawsze warto mieć to co działa najlepiej.

Myslalam ze Tec i aubagio sa na tym samym poziomie w kwestii skutecznosci
Odpowiedz
#5
no właśnie nie, czytałam o badania nad tec w których wypadła skuteczniej od wszystkich leków z I linii
Odpowiedz
#6
Dziękuję za odpowiedzi dziewczyny Uśmiech też właśnie czytałam o tym że tec jest najskuteczniejsza w pierwszej linii...
Nie rozmawiałam jeszcze z lekarzem na ten temat więc ciekawe co on mi o tym powie.
Odpowiedz
#7
Ponad tydzień temu stałem przed takim wyborem, ale doszliśmy do wniosku z lekarzem, ze tecfidera to jednak lek first choice  Duży uśmiech Co do skuteczności to niestety za wcześnie żeby cokolwiek
mówić  Uśmiech
Odpowiedz
#8
Moj chlopak stoi przed podobnym wyborem i kompletnie nie wiemy co robic. To co nam lekarz powiedzial:
1 - Podobno przy Tecfiderze leca w dol wyniki krwi i ma wieksze efekty uboczne, natomiast Aubagio nie wplywa az tak na leukocyty.
2 - Tecfidera skutecznosc ok 45% a Aubagio 35%
3 - Tecfidera to czerwone flashe i bol brzucha a Aubagio to wypadajace wlosy i bol brzucha
Ogolnie jestesmy z kropce. N. najbardziej boi sie tych wynikow krwi wiec jest bardziej sklonny zdecydowac sie na Aubagio. Najbardziej i tak sie ciesze, ze nie zaproponowal nam zastrzykow.
Odpowiedz
#9
(02-04-2019, 19:21)fratalia napisał(a): Moj chlopak stoi przed podobnym wyborem i kompletnie nie wiemy co robic. To co nam lekarz powiedzial:
1 -  Podobno przy Tecfiderze leca w dol wyniki krwi i ma wieksze efekty uboczne, natomiast Aubagio nie wplywa az tak na leukocyty.
2 - Tecfidera skutecznosc ok 45% a Aubagio 35%
3 - Tecfidera to czerwone flashe i bol brzucha a Aubagio to wypadajace wlosy i bol brzucha
Ogolnie jestesmy z kropce. N. najbardziej boi sie tych wynikow krwi wiec jest bardziej sklonny zdecydowac sie na Aubagio. Najbardziej i tak sie ciesze, ze nie zaproponowal nam zastrzykow.

Do Aubagio to trzeba chyba tez mieć unormowane sprawcy sercowe ciśnieniowe już.
Odpowiedz
#10
Przy Tecfiderze chyba co 3 miesiące jest pobierana krew i sprawdzany poziom leukocytów, więc nie ma się czego bać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości