Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[oddzielony] Tecfidera - rzut
#21
hanoolka a nie bylas w zwiazku z rzutem w szpitalu na solumedrolu? tylko do domu dostalas metypred ?
Odpowiedz
#22
Można tak brać, ja bardzo nie chciałam iść do szpitala, bo to, co miałam trudno było nazwać rzutem, bo nagły niedosłuch nie jest typowym objawem SM; uprosiłam laryngolog, żeby pozwoliła mi brać sterydy w domu.
Odpowiedz
#23
Miałam 2 rzuty - oczopląs i zaburzenia czucia Th12 - nigdy nie brałam Solu.
Na oczy - flunaryzyna, na czucie - 1 zastrzyk sterydowy, potem 10 Nivalinu, żadnego rzutu nie spędziłam w szpitalu.

Od maja br biorę Tec, a chyba dziś mija rok od ostatniego rzutu. Uśmiech
Odpowiedz
#24
(12-12-2019, 09:16)speculum napisał(a): Można tak brać, ja bardzo nie chciałam iść do szpitala, bo to, co miałam trudno było nazwać rzutem, bo nagły niedosłuch nie jest typowym objawem SM; uprosiłam laryngolog, żeby pozwoliła mi brać sterydy w domu.

Ja tez uprilam lekarza i przepisał mi Metypred ,w wakacje bo akurat to było przed wyjazdem a zle mi się chodzilo, dretwialy mi nogi. I wykupiłam ale nie uzylam bo na wyjeździe wszystko przeszło(chyba stres byl tego powodem bo na urlopie przeszlo) i do dzis leki leza w szafce i mam nadzieję ze sie nie przydzadza Uśmiech
Odpowiedz
#25
Wydaje mi się ze w naszej chorobie bardzo duże znaczenie ma stres potrafi nam rozwalić cały system
Odpowiedz
#26
(13-12-2019, 18:36)magdasch napisał(a): Wydaje mi się ze w naszej chorobie bardzo duże znaczenie ma stres potrafi nam rozwalić cały system

Ja jestem wręcz pewien, że stres rozwala mi system ;-(
Odpowiedz
#27
To potwierdzone w badaniach że stres nam szkodzi (i zdrowym ludziom również) i może wywołać rzut.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#28
Mam bardzo fajna neuro która nie przyjmuje w moim szpitalu(Tylko tam dyzuruje-zna lekarza prowadzacego) i zawsze chodzę do niej. Jak nie widzi potrzeby nie karze mi się kłaść do szpitala. Na poprzedni rzut-oczoplas też dostałam metypred do domu. Wszystko przeszło. Tym razem też tak zrobiła. Zadzwoniła do szpitala i zapytała czy mogę zostać w domu. Dostałam tylko opis wizyty który mam dac w szpitalu przy pobieraniu leku. Jestem jej za to bardzo wdzięczna.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości