Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o orzeczenie
#31
Składasz tylko odwołanie, bez dokumentów. (ew. jeśli masz jakieś całkiem nowe, których wcześniej nie dołączałaś). PCPR rozpatrują sprawę jeszcze raz, bez osoby zainteresowanej. Jeśli po ponownym rozpatrzeniu PCPR przyzna Ci rację - sprawa zakończona po Twojej myśli. Ale mogą też przekazać ją do rozpatrzenia do komisji wojewódzkiej. Wtedy masz nowy termin przed komisją wojewódzką. I albo Ci przyznają rację, albo nie. Nic nie tracisz. Tzn. nie mogą "pogorszysz" decyzji, mogą tylko podwyższyć.
Odpowiedz
#32
Przeszłam całą ścieżkę o której pisze Piotr w poście wyżej.
Składałam odwołanie od orzeczenia wydanego przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Do odwołania nie dołączałam, żadnej dokumentacji.
Powiatowy Zespół nie zmienił orzeczenia i przekazał moje odwołanie wraz z aktami sprawy do Wojewódzkiego Zespołu. 
Na posiedzeniu Zespołu Wojewódzkiego – obecność obowiązkowa.

Finał sprawy jest taki, że moje odwołanie zostało rozpatrzone przez Wojewódzki Zespół pozytywnie, zaskarżone orzeczenie zostało uchylone w całości.

Procedurę reguluje par. 16 Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003 w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności -  http://www.przepisy.gofin.pl/przepisy,4,...ityki.html
Odpowiedz
#33
Piotr, mral - dobrze, że o tym piszecie! Może się kiedyś przydać. Mral, jeśli można spytać, od jakiej decyzji się odwołałaś? Od lekkiego stopnia? I co udało Ci się uzyskać po decyzji zespołu wojewódzkiego?
Odpowiedz
#34
(06-11-2016, 13:34)reni napisał(a):  Mral, jeśli można spytać, od jakiej decyzji się odwołałaś? Od lekkiego stopnia? I co udało Ci się uzyskać po decyzji zespołu wojewódzkiego?

Odwoływałam się od lekkiego, zespół wojewódzki ustalił stopień umiarkowany.
Odpowiedz
#35
Lipa przyszła odpowiedź że nie widzą podstaw
Odpowiedz
#36
Mufa czyli pozostaje wariant 2 tj.odczekaj min.6mcy albo dłuzej w tym czasie zbieraj wypisy ze szpitala i złóż wniosek o pogorszenie stanu zdrowia. Wazne ze zrobiłas wszystko co w twojej mocy
Odpowiedz
#37
No tak nic innego nie przychodzi mi do głowy
Odpowiedz
#38
Mufa, a jaki masz stopien EDSS? I sa jakies normy, od ktorego stopnia EDSS jaki stopien niepelnosprawnosci przysluguje?
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#39
A tego to nie wiem, bo mi się pozmieniało
Odpowiedz
#40
(16-11-2016, 09:02)mufa napisał(a): Lipa przyszła odpowiedź że nie widzą podstaw

Na tym samym szczeblu to rozpatrzono? Czy w wojewódzkiej komisji ale zaocznie?

(16-11-2016, 23:05)Blanka napisał(a): Mufa czyli pozostaje wariant 2 tj.odczekaj min.6mcy albo dłuzej w tym czasie zbieraj wypisy ze szpitala i złóż wniosek o pogorszenie stanu zdrowia. Wazne ze zrobiłas wszystko co w twojej mocy

Dokładnie, warto skorzystać z tej opcji po pół roku.

(17-11-2016, 10:44)Areliee napisał(a): Mufa, a jaki masz stopien EDSS? I sa jakies normy, od ktorego stopnia EDSS jaki stopien niepelnosprawnosci przysluguje?

Stopień niepełnosprawności nie jest uzależniony od EDSS. Nie ma jasnych kryteriów, wszystko zależy od składu komisji. Jak sobie wymyślą albo czy mają dobry dzień.  Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości