Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy te objawy powinny powodować niepokój?
#11
(18-08-2020, 11:37)Zuza Bałagan napisał(a): A jaki masz rezonans umówiony? Tylko głowa, czy kręgosłup lub jakieś jego odcinki też? Bo wygląda na to, że kręgosłup też - a może przede wszystkim - warto sprawdzić. Dobrze byłoby odwiedzić ortopedę, żeby zerknął na te zapadnięte miejsca fachowym okiem i ewentualnie zlecił dalsze badania. No i na razie lepiej nie podnoś dziewczyny :-)
Mam umówiony ten z kontrastem głowyi jakiś tam inny nie pamiętam dokładnie jaki, ale z tego co wiem wszystko co powinno wyjaśnić przyczynę.
Odpowiedz
#12
(18-08-2020, 11:42)sane napisał(a):
(18-08-2020, 11:37)Zuza Bałagan napisał(a): A jaki masz rezonans umówiony? Tylko głowa, czy kręgosłup lub jakieś jego odcinki też? Bo wygląda na to, że kręgosłup też - a może przede wszystkim - warto sprawdzić. Dobrze byłoby odwiedzić ortopedę, żeby zerknął na te zapadnięte miejsca fachowym okiem i ewentualnie zlecił dalsze badania. No i na razie lepiej nie podnoś dziewczyny :-)
Mam umówiony ten z kontrastem głowyi jakiś tam inny nie pamiętam dokładnie jaki, ale z tego co wiem wszystko co powinno wyjaśnić przyczynę.

To ja myślę tak: z wynikami tego rezonansu idź do neurologa i opowiedz mu o kręgosłupie, wszystkich tych objawach, które opisałeś, i Twoich podejrzeniach co do dyskopatii. Neurolog albo sam wszystko oceni (na kręgosłupach też się znają), albo pokieruje Cię dalej.
Twoja historia (siedzący tryb życia, potem ciężka praca) i objawy, o których pisałeś w poprzednim poście, mogą wskazywać na to, że problem leży w kręgosłupie, no ale w takich sprawach można polegać tylko na lekarzach. A tu na forum są pacjenci :-)
Odpowiedz
#13
pewnie odcinek piersiowy w MRI
od samego sm nie ma takich rzeczy z kręgosłupem, to niepełnosprawność i ogólne problemy z kręgosłupem może narobić takie cuda
As long as you fight you are the winner Serce
Odpowiedz
#14
(18-08-2020, 11:56)Zuza Bałagan napisał(a):
(18-08-2020, 11:42)sane napisał(a):
(18-08-2020, 11:37)Zuza Bałagan napisał(a): A jaki masz rezonans umówiony? Tylko głowa, czy kręgosłup lub jakieś jego odcinki też? Bo wygląda na to, że kręgosłup też - a może przede wszystkim - warto sprawdzić. Dobrze byłoby odwiedzić ortopedę, żeby zerknął na te zapadnięte miejsca fachowym okiem i ewentualnie zlecił dalsze badania. No i na razie lepiej nie podnoś dziewczyny :-)
Mam umówiony ten z kontrastem głowyi jakiś tam inny nie pamiętam dokładnie jaki, ale z tego co wiem wszystko co powinno wyjaśnić przyczynę.

To ja myślę tak: z wynikami tego rezonansu idź do neurologa i opowiedz mu o kręgosłupie, wszystkich tych objawach, które opisałeś, i Twoich podejrzeniach co do dyskopatii. Neurolog albo sam wszystko oceni (na kręgosłupach też się znają), albo pokieruje Cię dalej.
Twoja historia (siedzący tryb życia, potem ciężka praca) i objawy, o których pisałeś w poprzednim poście, mogą wskazywać na to, że problem leży w kręgosłupie, no ale w takich sprawach można polegać tylko na lekarzach. A tu na forum są pacjenci :-)

Właśnie zrobiłem sobie fotkę, jestem przerażony. Cały mięsień, ten obok szyi tzw kaptur jesli sie nie myle jest napiety jak kamien i ogromny, po prawej wyluzowany, 2 razy mniejszy. Całe ciało przechylone w prawo, z przodu widać to na brzuchu, który jest nieproporcjonalnie uwypuklony z lewej strony. Odcinek ledzwiowy boli podczas schylania sie, podobnie jak odcinek szyjny. Chyba odpowiedź tutaj jest jasna, umawiam się na wizytę u fizjoterapeuty. Dodatkowo mam podwyższoną temperaturę (37 stopni).
Odpowiedz
#15
Zbadaj jedno i drugie nie zaszkodzi ze względu na podwójne widzenie ☺️?
Odpowiedz
#16
(18-08-2020, 13:30)2005ang napisał(a): Zbadaj jedno i drugie nie zaszkodzi ze względu na podwójne widzenie ☺️?

Nie będę popadał w paranoje mając ogromne zaburzenia postawy, powodujące ból i niedoczucie kończyn górnych, po ciężkim wysiłku fizycznym w pierwszej pracy w zyciu. Rozumiem jakby to wszystko miało wyraźne objawy od SM, ale z SM nie widzę tutaj żadnych powiązań, chwilowe zaburzenie wzroku zapewne było spowodowane ogromnym jak na tamten czas wyczerpaniem i trwało dosłownie chwilę. Pozdrawiam.

edit. aby nie brzmiec na ignoranta, w momencie tego objawu czułem przeszywający stres, mam nerwice.
Odpowiedz
#17
Sorry ale jak diagnozuje się nerwicę ?
Odpowiedz
#18
Osobiście polecałbym psychologa... nie z Białegostoku. Już tłumaczę o co chodzi, bo nie o to, że nie ma tam dobrych psychologów! Po prostu wydaje mi się, że niepotrzebnie się tak ograniczać. Żyjemy w nowoczesnych czasach i praca psycholog online jest równie dobra jak praca psychologa na żywo. Wystarczy skype, lub inny komunikator, i można wybrać się na wizytę czy terapię do psychologa oddalonego nawet o 500 km od nas Uśmiech Dzięki temu łatwiej jest wybrać odpowiedniego specjalistę czy znaleźć takiego psychologa, który nam najbardziej pasuje. Jeśli ograniczamy się tylko do jednego miasta, to pole poszukiwań jest o wiele węższe
Odpowiedz
#19
Ja myślę że skoro napisałeś że do tej pory styl życia nie zdrowy, to może to być zwykły niedobór witamin itd. Nie wiem ile masz lat, ale to jak z paleniem.... obciążając organizm przed dłuższy czas nie wystarczy chwila żeby wszystko zmieniło się na dobre. Daj sobie czas na wyniki i przestań szukać diagnoz na siłę, taki wiek internetu, za to ludzie coraz częściej popadają w nerwicę itp. Spokojnie wiele dolegliwości może się tak objawiać a szczególnie wyczerpany i źle odżywiany organizm. Nie stresuj się bez powodu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości