Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera- zaczynamy!
#11
(10-11-2020, 18:34)Iris napisał(a):
(10-11-2020, 15:21)Esemka napisał(a): Od kilku dni mam straszne bóle brzucha, po wzięciu tabletki po jakiś dwóch godzinach tak mnie skręca, że nie wiem co ze sobą zrobić..
Biorę tablętkę w trakcie posiłku, tabletki osłonowe też, mimo to 40 minut wyjęte z życia. To przejdzie, macie jakieś doświadczenie?
U mnie bóle brzucha zaczęły się jakis tydzień po rozpoczęciu pełnej dawki. Polprazol mi nie pomagał w ogóle, ale trafiłam na IPP w dawce 40 mg. Brałam dwa razy dziennie, rano tak godzinę przed jedzeniem i na noc przed snem. Tak z tydzień, półtora te dwie tabletki, potem przez jakieś dwa tygodnie tylko rano. Cały czas biorę też probiotyk rano, niezależnie od tego, czy coś mi się dzieje, czy nie. Kiedy układ pokarmowy jest w gorszym stanie, wracam do IPP raz dziennie tak przez tydzień. Ale zdarza się to rzadko, zaledwie kilka razy, a Tec biorę już prawie rok.
Okej, dziękuje Oczko
Odpowiedz
#12
(10-11-2020, 18:36)Esemka napisał(a):
(10-11-2020, 18:34)Iris napisał(a):
(10-11-2020, 15:21)Esemka napisał(a): Od kilku dni mam straszne bóle brzucha, po wzięciu tabletki po jakiś dwóch godzinach tak mnie skręca, że nie wiem co ze sobą zrobić..
Biorę tablętkę w trakcie posiłku, tabletki osłonowe też, mimo to 40 minut wyjęte z życia. To przejdzie, macie jakieś doświadczenie?
U mnie bóle brzucha zaczęły się jakis tydzień po rozpoczęciu pełnej dawki. Polprazol mi nie pomagał w ogóle, ale trafiłam na IPP w dawce 40 mg. Brałam dwa razy dziennie, rano tak godzinę przed jedzeniem i na noc przed snem. Tak z tydzień, półtora te dwie tabletki, potem przez jakieś dwa tygodnie tylko rano. Cały czas biorę też probiotyk rano, niezależnie od tego, czy coś mi się dzieje, czy nie. Kiedy układ pokarmowy jest w gorszym stanie, wracam do IPP raz dziennie tak przez tydzień. Ale zdarza się to rzadko, zaledwie kilka razy, a Tec biorę już prawie rok.
Okej, dziękuje Oczko
Tylko IPP w tej dawce jest na receptę, ale myślę, że każdy lekarz przepisze je bez problemu nawet na telewizycie  Uśmiech
Mam nadzieję, że Ci pomoże  Uśmiech
Odpowiedz
#13
(11-11-2020, 01:03)Iris napisał(a):
(10-11-2020, 18:36)Esemka napisał(a):
(10-11-2020, 18:34)Iris napisał(a):
(10-11-2020, 15:21)Esemka napisał(a): Od kilku dni mam straszne bóle brzucha, po wzięciu tabletki po jakiś dwóch godzinach tak mnie skręca, że nie wiem co ze sobą zrobić..
Biorę tablętkę w trakcie posiłku, tabletki osłonowe też, mimo to 40 minut wyjęte z życia. To przejdzie, macie jakieś doświadczenie?
U mnie bóle brzucha zaczęły się jakis tydzień po rozpoczęciu pełnej dawki. Polprazol mi nie pomagał w ogóle, ale trafiłam na IPP w dawce 40 mg. Brałam dwa razy dziennie, rano tak godzinę przed jedzeniem i na noc przed snem. Tak z tydzień, półtora te dwie tabletki, potem przez jakieś dwa tygodnie tylko rano. Cały czas biorę też probiotyk rano, niezależnie od tego, czy coś mi się dzieje, czy nie. Kiedy układ pokarmowy jest w gorszym stanie, wracam do IPP raz dziennie tak przez tydzień. Ale zdarza się to rzadko, zaledwie kilka razy, a Tec biorę już prawie rok.
Okej, dziękuje Oczko
Tylko IPP w tej dawce jest na receptę, ale myślę, że każdy lekarz przepisze je bez problemu nawet na telewizycie  Uśmiech
Mam nadzieję, że Ci pomoże  Uśmiech


IPP mam właśnie, bo brałam kiedyś sterydy w tabletkach i zostało mi trochę , ale dawka 20 Oczko Więc chyba będę musiała zgłosić się po większą dawke Oczko Trzymaj się! 
Odpowiedz
#14
Witam , jak to wyglada z dostepnoscia leku Tecfidera w Polsce. Jest refundowany? na jakich zasadach? Dziekue
Odpowiedz
#15
(13-01-2021, 21:56)Buchola napisał(a): Witam , jak to wyglada z dostepnoscia leku Tecfidera w Polsce. Jest refundowany? na jakich zasadach? Dziekue
Tecfidera jest refundowana. Trzeba dołączyć do programu lekowego w szpitalu. Najlepiej sprawdzić sobie w najbliższej okolicy, bo jednak trzeba jeździć po leki albo co mies albo co 3 mies
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości