Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hej wszystkim
#1
Czesc mam na Imie Kamil mam 34 lata.
Jestem w trakcie diagnozowania, ale to dopiero sam początek.

Zaczelo sie w kwietniu wstalem rano zapaliłem papierosa zrobilo mi sie bialo przed oczami. I zaczęły mi mrowic dwie nogi dookoła kostek. Cisnienie skoczyło itd pomyslalem ze to nerwica. Po miesiącu co jakis czas gdy sie budziłem albo bylo te mrowienie wokół kostek, ale gdy założyłem spodnie nie odczuwałem tego. Pozniej zaczynały mrowic stopy, pozniej od kolan w dol. Czasami dwie dłonie albo rece od łokci. W maju pojawiło sie cos dziwnego poniewaz nagle zaczynałem ziewać i to tak, ze potrafiłem w ciągu 1 min ziewać 100x i to takie niepełne ziewanie, po tym odczuwałem zmęczenie na jakies 30 min ze az mi czasami glowe wyginało do ramienia. Myslalem ze to jakas nerwica. Pozniej ziewanie ustało pojawiło sie zmęczenie szczegolnie po jedzeniu najpierw 30 min i stopniowo sie zwiększało. Pojawiły sie stany depresyjne zycie towarzyskie alkohol przestały miec dla mnie znaczenie. Zrobilem badania serca 6x echo, ekg próba wysiłkowa, leki Srri nasilały zmęczenie, SNRI powodowały problemy krążeniowe mrowienia itd. Caly czas silny stres temu towarzyszył. W Lipcu TK klatki piersiowej wszystko ok. Coraz bardziej odczuwałem zmęczenie. We wrześniu złapałem covid łagodny. Ale znowu nogi mrowia itd. Zrobilem morfologię krwi przyszlo mi na myśl skoro lekarze nie wiedza zrobilem pakiet w tym b12 żelazo. Żelazo w normie. B12 poziom 299 norma lab 189-839 przyjąłem 2 zastrzyki b12 1 millgama po 2 tyg wynik 1800? i nagle zaczelo sie sie pieczenie w kręgosłupie piersiowym miedzy łopatkami SOR podejrzenie rozwarstwienia aorty cisnienie 180/120 Zrobili TKangio okazalo sie, ze wszystko ok nic, a nic tam nie jest powiększone wszystko gra. Do lekarza to ze b12 niski poziom po tyg TK brzucha ? znowu promieniowanie. Znalazło sie zwężenie esicy we wszystkich fazach badania. Znowu do szpitala pomyslalem pewnie rak, kolonoskopia, ale wszystko ok tylko ta esica jest spastyczna. Juz przed pierwsza TK mialem tak ze bylem juz zmeczony od razu jak wstalem. Moj dzien wygladal jak walka ze zmęczeniem odbębnić prace i do domu odpoczywać. Po tej drugiej TK nagle moje jelito grube przestało pracowac jem perystaltykę jelit pracuje tylko nie przesuwa. Doszly fascykulacje z którymi walczę od tygodnia mam stany przed omdleniowe, wczoraj słabsza ostrość w prawym oku. Caly czas czuje jakby jakies robaczki po mnie latały drgania miesni. Nie mam zadnych osłabień miesni zaników. Moze dopiero sie to zaczyna. Ale to zmęczenie to jelito bylo juz dluzszy czas zaburzenia wzroku pojawiło sie teraz. Chyba ze te TK cos pouszkadzaly, choc juz przed nimi czulem sie słabo. Jutro mam Gastrologa, w pt MR z kontrastem zapytam czy moge jeszcze zrobic Kregoslup szyjny czy bedzie czas na to. A Wam na co to wyglada Nerwica ciężka, SM, SLA (oby nie tak sie chyba nie zaczyna) zastanawia niski poziom b12 ktory jest związany z esica wlasnie, bo tam z tego co czytałem sie ona przyswaja. Czy to zmęczenie moze byc i objawy od SM? Pozdrawiam duzo sily i zdrowia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości