Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szczepienia przeciwko covid-19 - zgłoszenia od 15.01
#11
Jakoś to szybko poszło. Męża zapisałam w ubiegły czwartek, a już wczoraj dostał pierwszą dawkę. Ja się nie szczepię. Ze słabymi limfocytami szczepionka nie zadziała. Póki co szkoda dawki. Może będzie lepiej kiedyś.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#12
Ja mam termin na 13 maja, ale najpierw zrobię przeciwciała.
Odpowiedz
#13
Się tak zastanawiam, czy biorąc Aubagio można się szczepić ?
Odpowiedz
#14
Nie ma przeciwskazań, chociaż oczywiście przy jakichkolwiek indywidualnych wątpliwościach warto skonsultować się z prowadzącym neurologiem/ lekarzem POZ.
Warto też zapoznać się ze Stanowiskiem Sekcji SM i Neuroimmunologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego
Tutaj fragment o Aubagio (w tekście używane są nazwy substancji czynnych a nie nazwy handlowe leków. Aubagio = teryflunomid):

Cytat:5.1. Pacjenci leczeni interferonami beta, octanem glatirameru, teryflunomidem, fumaranem dimetylu oraz natalizumabem. Na podstawie dostępnych danych wydaje się, że u chorych leczonych tymi terapiami nie powinny wystąpić ani problemy związane z bezpieczeństwem, ani ze skutecznością szczepionki przeciwko SARS-CoV-2. Podanie szczepionki można rozważać na każdym etapie leczenia (nie jest konieczna zmiana harmonogramu terapii). W przypadku fumaranu dimetylu, ze względu na stosunkowo często występującą przy tej terapii limfopenię, istnieje ryzyko niepełnej odpowiedzi na szczepienie, co może skutkować ograniczeniem skuteczności szczepienia (niezależnie od typu szczepionki).

Pełen tekst dostępny tutaj:
https://ptneuro.pl/pl/o_ptn/aktualnosci/...entow_z_sm
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości