Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór leku pierwszej linii
#21
Zgłoszona chęć na Tec.
W kwietniu jednodniowa diagnostyka, w szpitalu przed rozpoczęciem leczenia. Stało się Uśmiech już mi traszke lżej.
Odpowiedz
#22
(25-01-2021, 15:11)ankl napisał(a): Cześć wszystkim Uśmiech

Wiem, że jest już sporo informacji na temat leków pierwszej linii, jednak jako osoba, która niedawno dołączyła do Waszego grona i ma przed sobą właśnie wybór pierwszego leku, chciałam dowiedzieć się nieco więcej. Dostałam do wyboru 4 leki do iniekcji: Rebif i Betaferon lub Copaxone i Remurel. I mam kłopot z wyborem. 
Jestem całkowicie nowa w temacie SM i dlatego będę wdzięczna za każdą opinię na ich temat. Czy mieliście jakieś skutki uboczne? jak sobie radziliście z miejscami po wkłuciu? Jakie było samopoczucie po nich? itp. Wszystkie informacje mile widziane Uśmiech
Pozdrawiam
Ania
Cześć! Uśmiech Przez 4 lata byłam na Avonex-ie - Betaferon, zastrzyki domięśniowe co tydzień. Muszę powiedzieć, ze początki były ciężkie. Objawy grypopodobne, bóle mięśni, gorączka, duże, duże dreszcze, na następny dzień rozdrażnienie i przemęczenie. Z czasem mój organizm przystosował się do cotygodniowych dawek i objawy były (praktycznie za każdym razem) ale zdecydowanie mniejsze. Za każdym razem przed podaniem leku brałam ibuprofen. Osobiście to nie specjalnie lubię igły, więc kłucie się raz na tydzień i tak było wystarczającym wyzwaniem. Jest to dla mnie czynnik, który wzięłabym pod uwagę, bo z tego co pamiętam Copaxone jest częściej? Huh
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości