Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór pierwszego leku a planowanie CIĄŻY - BOJĘ SIĘ
#1
Smutek 
Drodzy, 
Stoję przed decyzją dotyczącą wyboru odpowiedniego leku do mojej sytuacji i rozpoczęcia leczenia w programie. 
Mam 27 lat i pada pytanie o ciąże. Z mężem planowaliśmy starania o dziecko rozpocząć w połowie roku 2022, a najpóźniej pierwsza połowa 2023 i usłyszałam, że najrozsadniej w tej sytuacji jest przyjmować taki lek, którego nie trzeba odstawić=zastrzyki. 
Mam wielki problem i proszę o wyrozumiałość, zrozumienie... Nie wyobrażam sobie przyjmowania tych zastrzyków. Boję się ich bardziej niż ewentualnych skutków ubocznych ich przyjmowania. Tak po prostu.. 
Dajcie proszę znać, czy w moim przypadku jest szansa na rozpoczęcie leczenia, ale w postaci tabletek? 
Z góry dziękuję  Serce
Odpowiedz
#2
(03-02-2021, 23:55)Asiowa napisał(a): Drodzy, 
Stoję przed decyzją dotyczącą wyboru odpowiedniego leku do mojej sytuacji i rozpoczęcia leczenia w programie. 
Mam 27 lat i pada pytanie o ciąże. Z mężem planowaliśmy starania o dziecko rozpocząć w połowie roku 2022, a najpóźniej pierwsza połowa 2023 i usłyszałam, że najrozsadniej w tej sytuacji jest przyjmować taki lek, którego nie trzeba odstawić=zastrzyki. 
Mam wielki problem i proszę o wyrozumiałość, zrozumienie... Nie wyobrażam sobie przyjmowania tych zastrzyków. Boję się ich bardziej niż ewentualnych skutków ubocznych ich przyjmowania. Tak po prostu.. 
Dajcie proszę znać, czy w moim przypadku jest szansa na rozpoczęcie leczenia, ale w postaci tabletek? 
Z góry dziękuję  Serce
Cześć,
jest już kilka wątków na ten sam temat więc poszperaj sobie na forum. Ale w skrócie - ja zaczęłam od tabletek (Tecfidery) bo zależało mi na nowszym i skuteczniejszym leku niż te dostępne w formie zastrzyków. Ustaliłam z neurolog, że zacznę starania o dziecko po minimum roku od rozpoczęcia leczenia żeby upewnić się, że leki działaja i moje sm jest na tyle stabilne, że ciąża nie pogorszy mojego stanu. Tak też się stało, obecnie jestem w 28 tygodniu ciazyUśmiech Na czas ciaży leki mam odstawione, ale kobiety, u których sm jest bardziej aktywne mogą w tym czasie mieć po prostu zmieniony lek (na taki dopuszczony w ciazy czyli zwykle Copaxone). Po karmieniu (bedę karmić 3 miesiące) wracam do Tecfidery. Także odpowiadając na Twoje pytanie - tak, można zacząc od tabletek nawet planując ciążęUśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości