Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nietypowy SM
#1
Witam wszystkich!

Znalazłem forum i postanowiłem podzielić się swoją historią a może też komuś pomóc, czy zyskać jakąś poradę w moim jak myślę nietypowym przypadku Uśmiech

U mnie rozpoczęło się od PZNW 8 lat temu. I w zasadzie do dnia dzisiejszego bez kolejnych rzutów (lub praktycznie nie zauważyłem jakichkolwiek, które by mi robiły problem i wymagały leczenia). Leczony tylko raz wtedy solumedrolem - i do tej pory nic więcej.

Dziś startuję z Tecfiderą. W końcu zdecydowałem się coś ruszyć w tym temacie. Od tych 8 lat zmiany jakieś tam są nowsze w MRI - ale każdy neurolog mówi że ma Pan raczej łagodną wersję, no ale warto było by coś z tym zrobić aby nic na przyszłość nie stało się złego.

Niestety od roku trafiło mi się też WZJG (CU - ograniczone do końcowego odcinka na szczęście) które na razie dość skutecznie leczę jedynie mesalazyną. (bez sterydów, bez innych specyfików)

Jestem ciekaw czy tutaj na forum, ktoś miał takie "nietypowe" combo czyli SM i WZJG.

Mój układ immunologiczny jak widać jest lekko mówiąc "zwariowany" żeby zaserwować mi 2 choroby autoimmunologiczne w pakiecie. No ale cóż. Na ten moment funkcjonuję w pełni normalnie (może z 2 małymi upierdliwymi okresami CU) i cytując klasyka "cały czas do przodu" Uśmiech
Odpowiedz
#2
U mnie zaczęło się 6 lat temu od przeczulicy dłoni. W zeszłym roku drugi rzut, a mimo wszystko mój neuro powiedział, że jeżeli w ostatnim rezo pojawiła się regresja to niech tak zostanie. I za pół roku do kontroli. WZJG nie mam, ale ZJW niestety i Gravesa-Basedova. Co zrobić...
Odpowiedz
#3
Hej, ja też czytałam że choroby autoimmunologiczne lubią chodzić parami, lub jak widać większymi stadami.

Powodzenia w leczeniu Uśmiech
Odpowiedz
#4
Ja choruje na WZJG od 3lat,ciekawe czy to u ciebie przypadek i ciekawa sprawa dlaczego ja akurat martwie się o sm
Odpowiedz
#5
Hejka, znowu rzadko bywam, ale kurczę takie życie Uśmiech Powiem tak - choroby autoimmunologiczne zawsze idą w pakiecie, też ze mnie idealny przykład - cukrzyca od dziecka w wieku 2 lat, insulinozależna czyli potocznie jedynka, druga choroba - stwardnienie rozsiane (miesiąc po 18 urodzinach), a jakże - mogłoby byc gorzej, na domiar złego przez rzut uaktywniło się Hashimoto (coś koło 22 lat też auto, tyle że nic nie biorę z leków bo to jedyne paskudztwo co się odzywa w przypadku rzutu SM) no i celiakia (też 22 lata - niby nic strasznego, ale do końca życia już na diecie bezglutenowej... Powiem tak, wesoło nie ma co, ale najważniejsze to się nie poddawać Oczko i myśleć mimo wszystko pozytywnie UśmiechUśmiechUśmiech
Życie jest piękne. Serce  Trzeba tylko brać odpowiednie leki
taki żarcik kosmonaucik  Uśmiech


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości