Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leczenie w Krakowie
#1
Witam. Jestem tu nowa. Niecały miesiąc temu moje życie legło w gruzach. Narazie nie akceptuje tej sytuacji. Jest mi bardzo ciężko. To mój pierwszy post. Kiedyś jak to ogarne może napiszę coś więcej narazie chciałabym sie dowiedzieć czy jest tu może na forum ktoś kto leczy się w Krakowie. Chciałabym zasięgnąc opinii na temat poradni SM w Rydygierze lub przy ul. Botanicznej. Waham się, którą wybrać. Ze względu na lokalizację odpowiada mi bardziej Rydygier. Ale opinie o dr Rusku są różne. Proszę o pomoc.
Odpowiedz
#2
Witaj, nie leczę się w Krakowie, więc nic nie podpowiem. Ale chciałabym Cię jakoś pocieszyć, to na prawdę nie koniec świata. Wszyscy tu musieliśmy stawić czoła diagnozie, ale tak właśnie trzeba - postawić się chorobie, nie poddawać się, nauczyć się z tym żyć. Na pewno będzie nam coś łatwiej podpowiedzieć, jak napiszesz coś więcej, a na razie trzymaj się Love Serce
Odpowiedz
#3
(19-04-2021, 16:57)Love napisał(a): Witam. Jestem tu nowa. Niecały miesiąc temu moje życie legło w gruzach. Narazie nie akceptuje tej sytuacji. Jest mi bardzo ciężko. To mój pierwszy post. Kiedyś jak to ogarne może napiszę coś więcej narazie chciałabym sie dowiedzieć czy jest tu może na forum ktoś kto leczy się w Krakowie. Chciałabym zasięgnąc opinii na temat poradni SM w Rydygierze lub przy ul. Botanicznej. Waham się, którą wybrać. Ze względu na lokalizację odpowiada mi bardziej Rydygier. Ale opinie o dr Rusku są różne. Proszę o pomoc.
Cześć  Uśmiech
Ja leczę się w Rydygierze. Jeśli chodzi Ci o dostanie się do programu lekowego, jest tam jak najbardziej w porządku. Odbiór leków to szybka sprawa, a jak nie potrzebujesz widzieć się z lekarzem, to wszystko załatwiają panie pielęgniarki.
Ja z doktorem Ruskiem nie miałam styczności, kwalifikował mnie do programu doktor Kuriański, który zrobił na mnie dobre i bardzo profesjonalne wrażenie. Leczę się prawie półtora roku, ale po kwalifikacji nie miałam już potrzeby rozmawiać z lekarzem, dlatego nie mam wielkiego doświadczenia.
Mam też swoją neurolog w przychodni - ona pierwsza postawiła wstępną diagnozę i jeśli wróci z chorobowego, to będę chciała też być nadal pod jej opieką.
Odpowiedz
#4
(19-04-2021, 17:58)Iris napisał(a):
(19-04-2021, 16:57)Love napisał(a): Witam. Jestem tu nowa. Niecały miesiąc temu moje życie legło w gruzach. Narazie nie akceptuje tej sytuacji. Jest mi bardzo ciężko. To mój pierwszy post. Kiedyś jak to ogarne może napiszę coś więcej narazie chciałabym sie dowiedzieć czy jest tu może na forum ktoś kto leczy się w Krakowie. Chciałabym zasięgnąc opinii na temat poradni SM w Rydygierze lub przy ul. Botanicznej. Waham się, którą wybrać. Ze względu na lokalizację odpowiada mi bardziej Rydygier. Ale opinie o dr Rusku są różne. Proszę o pomoc.
Cześć  Uśmiech
Ja leczę się w Rydygierze. Jeśli chodzi Ci o dostanie się do programu lekowego, jest tam jak najbardziej w porządku. Odbiór leków to szybka sprawa, a jak nie potrzebujesz widzieć się z lekarzem, to wszystko załatwiają panie pielęgniarki.
Ja z doktorem Ruskiem nie miałam styczności, kwalifikował mnie do programu doktor Kuriański, który zrobił na mnie dobre i bardzo profesjonalne wrażenie. Leczę się prawie półtora roku, ale po kwalifikacji nie miałam już potrzeby rozmawiać z lekarzem, dlatego nie mam wielkiego doświadczenia.
Mam też swoją neurolog w przychodni - ona pierwsza postawiła wstępną diagnozę i jeśli wróci z chorobowego, to będę chciała też być nadal pod jej opieką.
Dziękuję za odpowiedź  Uśmiech  Z tego co patrzyłam w poradni przyjmuje 3 lekarzy. Dr Rusek, Kuriański i dr Wojtowicz - Ozga. Rozumiem, że podczas rejestracji do poradni moge wybrac lekarza prowadzącego? Przepraszam za głupie pytania ale jestem w tym temacie zielona i całkowicie przerażona. Poza tym jeśli miałabym wybór i tak nie wiem na kogo miałabym postawić. Ja nie mam jeszcze diagnozy na piśmie, natomiast mam wyniki badań (liczne zmiany demielnizacyjne, prążki oligoklonalne w płynie). Narazie byłam u neurologa prywatnie i w zasadzie to tylko formalność według niego. Czy przed postawieniem diagnozy wykonywane są jeszcze jakies badania poza mri i pobraniem płynu? Chciałabym mieć to juz za sobą. Jestem tym wszystkim zmęczona.

(19-04-2021, 17:33)yasmina napisał(a): Witaj, nie leczę się w Krakowie, więc nic nie podpowiem. Ale chciałabym Cię jakoś pocieszyć, to na prawdę nie koniec świata. Wszyscy tu musieliśmy stawić czoła diagnozie, ale tak właśnie trzeba - postawić się chorobie, nie poddawać się, nauczyć się z tym żyć. Na pewno będzie nam coś łatwiej podpowiedzieć, jak napiszesz coś więcej, a na razie trzymaj się Love Serce
Dziękuję za słowa wsparcia  Serce U mnie dwa PZNW w odstępie kilku lat. Pierwszy raz - bardzo szybki powrót widzenia do normy. Drugi - poprawa po sterydach ale nie jest całkiem dobrze, mimo, że to nie to samo oko co za pierwszym razem. Ciągle myślę czy mam jeszcze szanse na poprawę ostrości widzenia. Minęły 3 tygodnie od leczenia. Byłabym silniejsza, gdyby nie pozostał zaden ślad. A teraz po prostu boję się tej choroby. Wiem, że muszę być silna i muszę rozpocząć leczenie.
Odpowiedz
#5
(19-04-2021, 18:21)Love napisał(a):
(19-04-2021, 17:58)Iris napisał(a):
(19-04-2021, 16:57)Love napisał(a): Witam. Jestem tu nowa. Niecały miesiąc temu moje życie legło w gruzach. Narazie nie akceptuje tej sytuacji. Jest mi bardzo ciężko. To mój pierwszy post. Kiedyś jak to ogarne może napiszę coś więcej narazie chciałabym sie dowiedzieć czy jest tu może na forum ktoś kto leczy się w Krakowie. Chciałabym zasięgnąc opinii na temat poradni SM w Rydygierze lub przy ul. Botanicznej. Waham się, którą wybrać. Ze względu na lokalizację odpowiada mi bardziej Rydygier. Ale opinie o dr Rusku są różne. Proszę o pomoc.
Cześć  Uśmiech
Ja leczę się w Rydygierze. Jeśli chodzi Ci o dostanie się do programu lekowego, jest tam jak najbardziej w porządku. Odbiór leków to szybka sprawa, a jak nie potrzebujesz widzieć się z lekarzem, to wszystko załatwiają panie pielęgniarki.
Ja z doktorem Ruskiem nie miałam styczności, kwalifikował mnie do programu doktor Kuriański, który zrobił na mnie dobre i bardzo profesjonalne wrażenie. Leczę się prawie półtora roku, ale po kwalifikacji nie miałam już potrzeby rozmawiać z lekarzem, dlatego nie mam wielkiego doświadczenia.
Mam też swoją neurolog w przychodni - ona pierwsza postawiła wstępną diagnozę i jeśli wróci z chorobowego, to będę chciała też być nadal pod jej opieką.
Dziękuję za odpowiedź  Uśmiech  Z tego co patrzyłam w poradni przyjmuje 3 lekarzy. Dr Rusek, Kuriański i dr Wojtowicz - Ozga. Rozumiem, że podczas rejestracji do poradni moge wybrac lekarza prowadzącego? Przepraszam za głupie pytania ale jestem w tym temacie zielona i całkowicie przerażona. Poza tym jeśli miałabym wybór i tak nie wiem na kogo miałabym postawić. Ja nie mam jeszcze diagnozy na piśmie, natomiast mam wyniki badań (liczne zmiany demielnizacyjne, prążki oligoklonalne w płynie). Narazie byłam u neurologa prywatnie i w zasadzie to tylko formalność według niego. Czy przed postawieniem diagnozy wykonywane są jeszcze jakies badania poza mri i pobraniem płynu? Chciałabym mieć to juz za sobą. Jestem tym wszystkim zmęczona.

(19-04-2021, 17:33)yasmina napisał(a): Witaj, nie leczę się w Krakowie, więc nic nie podpowiem. Ale chciałabym Cię jakoś pocieszyć, to na prawdę nie koniec świata. Wszyscy tu musieliśmy stawić czoła diagnozie, ale tak właśnie trzeba - postawić się chorobie, nie poddawać się, nauczyć się z tym żyć. Na pewno będzie nam coś łatwiej podpowiedzieć, jak napiszesz coś więcej, a na razie trzymaj się Love Serce
Dziękuję za słowa wsparcia  Serce U mnie dwa PZNW w odstępie kilku lat. Pierwszy raz - bardzo szybki powrót widzenia do normy. Drugi - poprawa po sterydach ale nie jest całkiem dobrze, mimo, że to nie to samo oko co za pierwszym razem. Ciągle myślę czy mam jeszcze szanse na poprawę ostrości widzenia. Minęły 3 tygodnie od leczenia. Byłabym silniejsza, gdyby nie pozostał zaden ślad. A teraz po prostu boję się tej choroby. Wiem, że muszę być silna i muszę rozpocząć leczenie.
Każdy z nas się bał i pewnie boi nadal. Nigdy nie wiemy co nas spotka, ale powtarzam jeszcze raz - najważniejsze jest nasze nastawienie. U mnie diagnozę postawiono tylko na podstawie mri, prążków nie mam, dwa rzuty w ciągu 6 lat, ostatnie mri - regresja zmian, jestem bez leczenia, nawet nie jestem w żadnym programie. Piszę to po to, żebyś nie traciła nadziei, że będzie lepiej. Ja nigdy nie pogodziłam się z diagnozą, choć czasami odczuwam skutki sm, ale można się przyzwyczaić, jestem zmęczona - odpoczywam, biorę witaminy, zdrowo się odżywiam, jeżdżę na rowerku stacjonarnym, unikam stresu, pomimo że prowadzę firmę. Wszystko zależy od nas.
Odpowiedz
#6
(19-04-2021, 18:21)Love napisał(a):
(19-04-2021, 17:58)Iris napisał(a):
(19-04-2021, 16:57)Love napisał(a): Witam. Jestem tu nowa. Niecały miesiąc temu moje życie legło w gruzach. Narazie nie akceptuje tej sytuacji. Jest mi bardzo ciężko. To mój pierwszy post. Kiedyś jak to ogarne może napiszę coś więcej narazie chciałabym sie dowiedzieć czy jest tu może na forum ktoś kto leczy się w Krakowie. Chciałabym zasięgnąc opinii na temat poradni SM w Rydygierze lub przy ul. Botanicznej. Waham się, którą wybrać. Ze względu na lokalizację odpowiada mi bardziej Rydygier. Ale opinie o dr Rusku są różne. Proszę o pomoc.
Cześć  Uśmiech
Ja leczę się w Rydygierze. Jeśli chodzi Ci o dostanie się do programu lekowego, jest tam jak najbardziej w porządku. Odbiór leków to szybka sprawa, a jak nie potrzebujesz widzieć się z lekarzem, to wszystko załatwiają panie pielęgniarki.
Ja z doktorem Ruskiem nie miałam styczności, kwalifikował mnie do programu doktor Kuriański, który zrobił na mnie dobre i bardzo profesjonalne wrażenie. Leczę się prawie półtora roku, ale po kwalifikacji nie miałam już potrzeby rozmawiać z lekarzem, dlatego nie mam wielkiego doświadczenia.
Mam też swoją neurolog w przychodni - ona pierwsza postawiła wstępną diagnozę i jeśli wróci z chorobowego, to będę chciała też być nadal pod jej opieką.
Dziękuję za odpowiedź  Uśmiech  Z tego co patrzyłam w poradni przyjmuje 3 lekarzy. Dr Rusek, Kuriański i dr Wojtowicz - Ozga. Rozumiem, że podczas rejestracji do poradni moge wybrac lekarza prowadzącego? Przepraszam za głupie pytania ale jestem w tym temacie zielona i całkowicie przerażona. Poza tym jeśli miałabym wybór i tak nie wiem na kogo miałabym postawić. Ja nie mam jeszcze diagnozy na piśmie, natomiast mam wyniki badań (liczne zmiany demielnizacyjne, prążki oligoklonalne w płynie). Narazie byłam u neurologa prywatnie i w zasadzie to tylko formalność według niego. Czy przed postawieniem diagnozy wykonywane są jeszcze jakies badania poza mri i pobraniem płynu? Chciałabym mieć to juz za sobą. Jestem tym wszystkim zmęczona.


Nie mam pewności, jak będzie w Twoim przypadku, bo ja ze szpitala dostałam wypis z diagnozą. W związku z tym po zapisaniu się do poradni poszłam na wizytę do przypadkowego lekarza. Trafiło na doktor Ozgę. Wizyta trwała 5 minut - spojrzenie na wypis, pytanie, czy mam jakieś preferencje co do leku i papier, z którym miałam się udać na 11 piętro głównego budynku szpitala (poradnie są w innym budynku). Tam pani pielęgniarka zapisała mnie na termin kwalifikacji.
W tym dniu należy stawić się rano na tym 11 piętrze, gdzie najpierw pobierana jest krew, a potem trzeba zaczekać, aż przyjdą wyniki. Wtedy jest spotkanie z lekarzem, który przeprowadza wywiad, badanie neurologiczne, wypełnia papierologię i następnie pani pielęgniarka wydaje leki i instruuje, jak je przyjmować. Wyznacza też termin kolejnej wizyty Uśmiech.
Odpowiedz
#7
[quote pid='38506' dateline='1618853584']
[quote pid='38504' dateline='1618849306']
[quote pid='38502' dateline='1618847913']
Każdy z nas się bał i pewnie boi nadal. Nigdy nie wiemy co nas spotka, ale powtarzam jeszcze raz - najważniejsze jest nasze nastawienie. U mnie diagnozę postawiono tylko na podstawie mri, prążków nie mam, dwa rzuty w ciągu 6 lat, ostatnie mri - regresja zmian, jestem bez leczenia, nawet nie jestem w żadnym programie. Piszę to po to, żebyś nie traciła nadziei, że będzie lepiej. Ja nigdy nie pogodziłam się z diagnozą, choć czasami odczuwam skutki sm, ale można się przyzwyczaić, jestem zmęczona - odpoczywam, biorę witaminy, zdrowo się odżywiam, jeżdżę na rowerku stacjonarnym, unikam stresu, pomimo że prowadzę firmę. Wszystko zależy od nas.
[/quote]

[/quote]

[/quote]
Czy mogę wiedzieć dlaczego się nie leczysz? Po pierwszym PZNW niby wiedzialam, że grozi mi kiedyś SM ale postanowiłam o tym zapomnieć. I najlepsze jest to, że mi się udało. Żyłam normalnie. Ale choroba wróciła po latach. I teraz wiem, że muszę rozpocząć leczenie bo chcę się chronić.
Odpowiedz
#8
(19-04-2021, 16:57)Love napisał(a): Witam. Jestem tu nowa. Niecały miesiąc temu moje życie legło w gruzach. Narazie nie akceptuje tej sytuacji. Jest mi bardzo ciężko. To mój pierwszy post. Kiedyś jak to ogarne może napiszę coś więcej narazie chciałabym sie dowiedzieć czy jest tu może na forum ktoś kto leczy się w Krakowie. Chciałabym zasięgnąc opinii na temat poradni SM w Rydygierze lub przy ul. Botanicznej. Waham się, którą wybrać. Ze względu na lokalizację odpowiada mi bardziej Rydygier. Ale opinie o dr Rusku są różne. Proszę o pomoc.
Cześć , również nie leczę się na SM w Krakowie (w 2015 miałam możliwość betaferonem ale zrezygnowałam na rzecz tysabri w Rzeszowie), jednakże cukrzycę leczę w krakowie, znaczy o ile to można nazwać leczeniem, mam lekarza w krakowie, jeśli chciałabyś pogadać kiedyś to jak najbardziej służę pomocą Uśmiech 10 lat temu w wieku 18 lat też legło mi wszystko w gruzach przez diagnozę, ale postawiłam wszystko na jedną szalę i oto jestem w zajebistej formie Oczko Trzymaj sięUśmiech
Życie jest piękne. Serce  Trzeba tylko brać odpowiednie leki
taki żarcik kosmonaucik  Uśmiech


Odpowiedz
#9
(19-04-2021, 16:57)Love napisał(a): Witam. Jestem tu nowa. Niecały miesiąc temu moje życie legło w gruzach. Narazie nie akceptuje tej sytuacji. Jest mi bardzo ciężko. To mój pierwszy post. Kiedyś jak to ogarne może napiszę coś więcej narazie chciałabym sie dowiedzieć czy jest tu może na forum ktoś kto leczy się w Krakowie. Chciałabym zasięgnąc opinii na temat poradni SM w Rydygierze lub przy ul. Botanicznej. Waham się, którą wybrać. Ze względu na lokalizację odpowiada mi bardziej Rydygier. Ale opinie o dr Rusku są różne. Proszę o pomoc.
Ja też leczę się w Rydygierze i gorąco polecam to miejsce i tę ekipę od SM.
Doktor Rusek jest bardzo dobrym fachowcem, ale wszelkie "kompetencje miękkie" u niego leżą. Brakuje mu i empatii, i umiejętności komunikacyjnych. Do rozmów z nim wysyłałam zazwyczaj mojego męża i panowie się lepiej dogadywali. Jak rozmawiałam z innymi dziewczynami na rehabilitacji, to okazuje się, że też wysyłają swoich partnerów, bo rozmowy z Ruskiem nie są na ich nerwy Oczko Na szczęście teraz go prawie w ogóle nie widuję, przy wydawaniu leków pracują zwykle tylko dr Kuriański i dr Kasia, tzn. dr Zub-Kasprzyk Uśmiech Przypuszczam, że Rusek też jest zadowolony, że nie musi oglądać pacjentów Oczko
I właśnie - rehabilitacja. W Rydygierze można się zapisać na rehabilitację trwającą 6 tygodni, przeznaczoną tylko dla chorych na SM. Też pracuje tam świetna ekipa. Dla mnie to wyprawa na drugi koniec miasta, ale warto. Jeśli masz blisko, to się nie ma co zastanawiać.
Odpowiedz
#10
Cześć! Ja jestem śnieżynką i za miesiąc zaczynam program lekowy w Rydygierze. Wychodząc z diagnostyki ze szpitala JPII również nie miałam ostatecznej diagnozy, mówiono że muszę zrobić jeszcze jeden rezonans. Od razu zadzwoniłam do poradni - termin miałam po 3 dniach. Byłam u dr Ruska - na mnie zrobił dobre wrażenie. Pogadaliśmy tak po ludzku, miałam wrażenie że rozumie moje obawy. Na podstawie badań postawił rozpoznanie SM. Musiałam zrobić "świeży" Rezonans do programu i po nim kazał przyjść na oddział umówić termin przyjęcia do odbioru leków.
Jeśli chodzi o botaniczną, to moja pierwsza wizyta u neurologa była u dr Moniki Marony prywatnie, nie wiem jak tam wygląda sytuacja z programem teraz. Mówiła że nie może mnie wziąć tam na diagmostyke, bo oddział przekształcili w covidowy. Ja zamierzam zaczac program lekowy w Rydygierze, a od czasu do czasu pójść do dr Marony na konsultację i inne spojrzenie Uśmiech

Trzymaj się! Ja mam dni, gdy jestem pogodzona z sytuacją, a są dni załamania. Lekarz powiedział że informacja o chorobie musi się ulezec w głowie i za jakis czas spojrzę na to inaczej. Lekarz POZ proponował mo konsultacje psychologa, ale chyba narazie nie mam takiej potrzeby.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości