Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rzut a rezonans
#1
Powiedzcie, jak to u Was jest - jak macie podejrzenie rzutu i idziecie na SOR do neurologa to on to stwierdza na podstawie wywiadu i badania neurologicznego, czy robią też rezonans w pakiecie?
Odpowiedz
#2
Nie zawsze robią rezonans. Badanie neurologiczne i wywiad wystarczy lekarzowi do stwierdzenia rzutu.
Odpowiedz
#3
(25-04-2021, 19:50)klaudia26 napisał(a): Nie zawsze robią rezonans. Badanie neurologiczne i wywiad wystarczy lekarzowi do stwierdzenia rzutu.
a jakieś dodatkowe badania ci zlecają?

__________________
http://cennikremontow.pl/montaz-okien-cennik
Odpowiedz
#4
Witajcie,czy rzut równa się zmiana w mózgu?
Od momentu zachorowania i rozpoczęcia leczenia tecfidera, w corocznych rezonansach nie mam żadnych nowych zmian. Mimo to,przynajmniej raz w roku mam rzut,który objawia się problemami z widzeniem i mrowieniem prawej strony ciała. neurolog daje mi metypred i po 2 tygodniach rzut mija.
Powiedzcie czy u was każdy rzut jest potem widoczny na rezonansie? Bo już zaczynam się zastanawiać czy sobie czegoś nie wymyślam?
Odpowiedz
#5
Może być widoczny w rdzeniu kręgowym, a tego do programu nie robią.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#6
Ja miewałam złe wyniki rezonansu, kiedy czułam się znakomicie, i "całkiem dobre" podczas ciężkich rzutów. Od dawna mam wrażenie, że samopoczucie (stan kliniczny) i wyniki rezonansu to dwa różne światy w bardzo luźnym związku. Dlatego mam równo wywalone na rezonanse i ich wyniki. Co mi z tego, że wyniki są "całkiem dobre", jak nie widzę albo nie słyszę? Gorzej, jak idę na rezonans jak na bal, a tu w mózgu ser szwajcarski i chcą zmieniać lek...
Odpowiedz
#7
(11-08-2021, 19:36)belanna napisał(a): Ja miewałam złe wyniki rezonansu, kiedy czułam się znakomicie, i "całkiem dobre" podczas ciężkich rzutów. Od dawna mam wrażenie, że samopoczucie (stan kliniczny) i wyniki rezonansu to dwa różne światy w bardzo luźnym związku. Dlatego mam równo wywalone na rezonanse i ich wyniki. Co mi z tego, że wyniki są "całkiem dobre", jak nie widzę albo nie słyszę? Gorzej, jak idę na rezonans jak na bal, a tu w mózgu ser szwajcarski i chcą zmieniać lek...
Dziękuję. Też mam takie wrażenie że jedno z drugim ma niewiele wspólnego..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości