Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Avonex pen
#1
Cześć, mam pytanie odnośnie używania avonex pen. Czy robiąc zastrzyk trzeba przytrzymywać przez 10 sekund przycisk aktywacji czy wystarczy nacisnąć i puścić? Mam dwie instrukcje i podane są te dwie opcje. Zastanawiam się czy przycisk aktywacji służy tylko do wbicia  igły czy też do podania leku.
Odpowiedz
#2
hej Karolina,

mialam te same watpliwosci, ale przy autowstrzykiwaczu do copaxone. Bylam takze troche zdezorientowana na poczatku. Pielegniarka mowila, ze mam trzymac 10 - 15 sekund przycisk aktywacji, w instrukcji obslugi jest napisane, ze nacisnac i puscic. Ogladalam rowniez sporo filmikow na youtube i jedne osoby trzymaly, a inne naciskaly i puszczaly.

Pierwszy zastrzyk przy pielegniarce nacisnelam i puscilam, bo zapomnialam, ze wedle jej zalecen mam trzymac i zastrzyk przebiegl bez zastrzezen, ale zwrocila mi uwage, ze nastepnym razem nie powinnam przycisku aktywacji puszczac ...

Obecnie w domu mimo, ze uwazam, ze nie jest to do konca konieczne robie zastrzyki tak jak sugerowala moja MS pielegniarka.

Nie wiem czy avonex pen funkcjonuje podobnie do autowstrzykiwacza do copaxone, ale moze troche pomoglam Uśmiech
Odpowiedz
#3
Cześć Tosiia! Właśnie wracam z lekami. Pielęgniarka mówiła, żeby lepiej przytrzymywać, ma to zapobiec ewentualnemu cofnięciu leku. Piszę, gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości