Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwójne widzenie. Cześć
#1
Szok 
Dzień dobry! Cześć Uśmiech
Mam prawie 40 lat. Na początku tego roku, po trudnym poprzednim, zdiagnozowano u mnie sm. 
Przyjąłem pierwsza dawkę ocrevus. Jest zdecydowana poprawa. Ustąpiły w 80% irytyjace objawy. Mrowienie ciała, problemy z równowagą. Ale pojawił się nowy objaw. Przy wysiłku, zmianie pozycji, dwoi się obraz przez kilka a kilkanaście sekund. 
Może są na forum osoby w trakcie leczenia tym lekiem. Zastanawiam się czy to skutek uboczny, czy objaw.
Wcześniej nie występował taki objaw. Dwojenie pierwszy raz pojawiło się w dniu wlewki, po kilku godzinach.
Odpowiedz
#2
(27-07-2021, 19:06)Michał 007 napisał(a): Dzień dobry! Cześć Uśmiech
Mam prawie 40 lat. Na początku tego roku, po trudnym poprzednim, zdiagnozowano u mnie sm. 
Przyjąłem pierwsza dawkę ocrevus. Jest zdecydowana poprawa. Ustąpiły w 80% irytyjace objawy. Mrowienie ciała, problemy z równowagą. Ale pojawił się nowy objaw. Przy wysiłku, zmianie pozycji, dwoi się obraz przez kilka a kilkanaście sekund. 
Może są na forum osoby w trakcie leczenia tym lekiem. Zastanawiam się czy to skutek uboczny, czy objaw.
Wcześniej nie występował taki objaw. Dwojenie pierwszy raz pojawiło się w dniu wlewki, po kilku godzinach.
Cześć,
Też mam 40 lat i obecnie chodzę po neurologach w poszukiwaniu diagnozy. Mam pytanie, czy te mrowienia trwały u Ciebie długo zanim Cię zdiagnozowano? Ja też mam mrowienia, dodatkowo drętwienia rąk w nocy, jestem zmęczona szczególnie gdy jest upał, no  i mam zmiany demielizacyjne, które nie wzmacniają się po kontraście, ale w opisie rezonansu  jest że są niecharakterystyczne, prawdopodobnie związane z wiekiem, nieistotne klinicznie, więc wszyscy mówią ze to nie sm. pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Wydaje mi się że diagnozę to w szpitalu postawią. U mnie od pierwszych objawów do wizyty u neurologa minelo trochę czasu. Po około 6 miesiącach udałem się do neurologa i stwierdził podejrzenie sm. Dostałem zalecenie zrobić RM z kontrastem i wrócić z wynikami. Lekarz stwierdził że muszę się położyć w szpitalu bo to na 99% sm, a punkcja która zrobią w szpitalu to potwierdzi na 100% Ale bez diagnozy w szpitalu nie mogę rozpocząć leczenia. Niestety takie procedury w Polsce.
Ale samo mrowienie to może faktycznie mało i jesteś szczęściara z jakimś problemem z kręgosłupem. U mnie mrowienie to był najmniejszy problem, brak równowagi to jest cos co utrudnia życie. Od pierwszych zauważalnych objawów do rozpoczęcia leczenia a właściwie udział w badaniu klinicznym minął prawie rok... Ale Trzymam kciuki za dobre wieści
Odpowiedz
#4
(27-07-2021, 19:06)Michał 007 napisał(a): Dzień dobry! Cześć Uśmiech
Mam prawie 40 lat. Na początku tego roku, po trudnym poprzednim, zdiagnozowano u mnie sm. 
Przyjąłem pierwsza dawkę ocrevus. Jest zdecydowana poprawa. Ustąpiły w 80% irytyjace objawy. Mrowienie ciała, problemy z równowagą. Ale pojawił się nowy objaw. Przy wysiłku, zmianie pozycji, dwoi się obraz przez kilka a kilkanaście sekund. 
Może są na forum osoby w trakcie leczenia tym lekiem. Zastanawiam się czy to skutek uboczny, czy objaw.
Wcześniej nie występował taki objaw. Dwojenie pierwszy raz pojawiło się w dniu wlewki, po kilku godzinach.


Witaj 
Jestem po pierwszej już "podwójnej" dawce tego leku i nie miałam żadnych skutków ubocznych ani objawów po podaniu Ocrevusa jakie opisujesz.
Dużo zdrówka życzę, pozdrawiam serdecznie  Uśmiech
Odpowiedz
#5
Badanie kliniczne czy program lekowy?
Odpowiedz
#6
Program
Odpowiedz
#7
(04-08-2021, 22:32)Anna 888 napisał(a):
(27-07-2021, 19:06)Michał 007 napisał(a): Dzień dobry! Cześć Uśmiech
Mam prawie 40 lat. Na początku tego roku, po trudnym poprzednim, zdiagnozowano u mnie sm. 
Przyjąłem pierwsza dawkę ocrevus. Jest zdecydowana poprawa. Ustąpiły w 80% irytyjace objawy. Mrowienie ciała, problemy z równowagą. Ale pojawił się nowy objaw. Przy wysiłku, zmianie pozycji, dwoi się obraz przez kilka a kilkanaście sekund. 
Może są na forum osoby w trakcie leczenia tym lekiem. Zastanawiam się czy to skutek uboczny, czy objaw.
Wcześniej nie występował taki objaw. Dwojenie pierwszy raz pojawiło się w dniu wlewki, po kilku godzinach.


Witaj 
Jestem po pierwszej już "podwójnej" dawce tego leku i nie miałam żadnych skutków ubocznych ani objawów po podaniu Ocrevusa jakie opisujesz.
Dużo zdrówka życzę, pozdrawiam serdecznie  Uśmiech

U mnie już bardzo ok Duży uśmiech męczliwość, przy robieniu różnych domowych drobnych rzeczy, przeszkadza. Ale na dłuższych dystansach, jak się rozpędzę, to jest ok. Za 3 miesiące, druga dawka Duży uśmiech zdrówka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości