Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leczenie - zmiany nieaktywne. Gdzie szukać
#1
Pytanie 
Cześć. U mnie wszystko wskazuje na stwardnienie rozsiane z postacią rzutowo remitujacą. Nie mam aktywnych zmian. Gdzie szukać programów lekowych w Warszawie. Nie spełniam jednego warunku do programu na NFZ-zmiany są nieaktywne a nie chce czekać bezczynnie. Mieszkam w Warszawie
Odpowiedz
#2
(29-09-2021, 15:05)Katarakta napisał(a): Cześć. U mnie wszystko wskazuje na stwardnienie rozsiane z postacią rzutowo remitujacą. Nie mam aktywnych zmian. Gdzie szukać programów lekowych w Warszawie. Nie spełniam jednego warunku do programu na NFZ-zmiany są nieaktywne a nie chce czekać bezczynnie. Mieszkam w Warszawie

Zmiany nie aktywne oznacza brak rzutu.
Jakie badania były wykonane że została postawiona diagnoza?
Odpowiedz
#3
(29-09-2021, 15:05)Katarakta napisał(a): Gdzie szukać programów lekowych w Warszawie. Nie spełniam jednego warunku do programu na NFZ-zmiany są nieaktywne a nie chce czekać bezczynnie. Mieszkam w Warszawie

Na stronie Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego https://ptsr.org.pl/ jest zakładka "Mapa SM". Tam można znaleźć adresy ośrodków prowadzących I i II linię leczenia.
Odpowiedz
#4
(30-09-2021, 12:01)Hamzy napisał(a):
(29-09-2021, 15:05)Katarakta napisał(a): Cześć. U mnie wszystko wskazuje na stwardnienie rozsiane z postacią rzutowo remitujacą. Nie mam aktywnych zmian. Gdzie szukać programów lekowych w Warszawie. Nie spełniam jednego warunku do programu na NFZ-zmiany są nieaktywne a nie chce czekać bezczynnie. Mieszkam w Warszawie

Zmiany nie aktywne oznacza brak rzutu.
Jakie badania były wykonane że została postawiona diagnoza?

Rezonans głowy w 2014 oraz rezonans we wrześniu tego roku.
Odpowiedz
#5
(30-09-2021, 12:13)Olaa napisał(a):
(29-09-2021, 15:05)Katarakta napisał(a): Gdzie szukać programów lekowych w Warszawie. Nie spełniam jednego warunku do programu na NFZ-zmiany są nieaktywne a nie chce czekać bezczynnie. Mieszkam w Warszawie

Na stronie Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego https://ptsr.org.pl/ jest zakładka "Mapa SM". Tam można znaleźć adresy ośrodków prowadzących I i II linię leczenia.
Odwiedziłam stronę ale niestety mapka nie pokazuje nic.
Odpowiedz
#6
Rzeczywiscie, wpisujac Warszawe pojawia sie 0 wynikow... Mozesz wpisywac tez inne miejcsowosci, na szczescie nie ma rejonizacji. Zadzwon moze tez na infolinie Centrum Informacyjnego SM. 
https://ptsr.org.pl/strona/37,centrum-informacyjne-sm
Odpowiedz
#7
(29-09-2021, 15:05)Katarakta napisał(a): Cześć. U mnie wszystko wskazuje na stwardnienie rozsiane z postacią rzutowo remitujacą. Nie mam aktywnych zmian. Gdzie szukać programów lekowych w Warszawie. Nie spełniam jednego warunku do programu na NFZ-zmiany są nieaktywne a nie chce czekać bezczynnie. Mieszkam w Warszawie

Wszystko wskazuje?? A jest diagnoza na piśmie? Bo na wskazuje to trzeba resztę badań zrobić,  sam rezonans to za mało.
Odpowiedz
#8
(01-10-2021, 11:42)Dodka napisał(a):
(29-09-2021, 15:05)Katarakta napisał(a): Cześć. U mnie wszystko wskazuje na stwardnienie rozsiane z postacią rzutowo remitujacą. Nie mam aktywnych zmian. Gdzie szukać programów lekowych w Warszawie. Nie spełniam jednego warunku do programu na NFZ-zmiany są nieaktywne a nie chce czekać bezczynnie. Mieszkam w Warszawie

Wszystko wskazuje?? A jest diagnoza na piśmie? Bo na wskazuje to trzeba resztę badań zrobić,  sam rezonans to za mało.
Nie mam diagnozy na piśmie. Jestem po konsultacji z Panią Neurolog z PTSR. Mam dwa rezonanse. W pierwszym wiele zmian, w kolejnym zmiana jedna oraz objawy.
Odpowiedz
#9
(04-10-2021, 08:31)e-smka napisał(a): A płyn rdzeniowo-mózgowy masz pobrany?

Miałam 9 lat temi i prążków brak, za to od tego czasu pojawiła się nowa zmiana 12x7mm objawy. Czekam na badanie potencjałów. No i staram się znaleźć poradnie neurologiczna w której mnie przyjmą w Warszawie. W Bielańskim najbliższa data 22 listopad 2022r z zablokowaniem skierowania.

(04-10-2021, 08:31)e-smka napisał(a): A płyn rdzeniowo-mózgowy masz pobrany?
Mam dwulatke w domu a kiedyś jak miałam pobrany płyn to przez bardzo długi czas miałam zespół popunkcyjny - wymioty, zawroty głowy i straszny ból kręgosłupa. Miesiąc wymioty i silne objawy a później ustępowało do pół roku. Na razie staram się nie osłabiać tym badaniem, tylko robić inne mniej inwazyjne
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości