Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień dobry wszystkim
#11
(19-02-2024, 20:49)Kasiad napisał(a):
(17-02-2024, 17:00)Migotka napisał(a): Dzień dobry.
Jestem tu nowa i pierwszy raz zamieszczam wątek.
Moje pierwsze objawy choroby to przemijające zaburzenia czucia w dłoniach, potem w dłoniach i stopach oraz objaw Lhermitte'a, co zwalano na covid, gdyż nie zauważano typowych zmian w rezonansie głowy. W ubiegłym roku mrowienia objęły praktycznie całe nogi, zrobiono mi punkcję - wyszły prążki oligoklonalne, ale w rezonansie głowy nadal bez charakterystycznych zmian dla SM. Trzy miesiące później pojawiły się pulsowania mięśni oraz niedowład nogi - uznano to za rzut, podano 5 dawek Solumedrolu. Niedowład minął. Dostałam skierowanie na rezonans odcinka piersiowego (wyszły zmiany demielinizacyjne) oraz rezonans 3T głowy (ogniska w istocie białej okołokomorowo i w pniu mózgu - podejrzenie procesu demielinizacyjnego). Dostałam się do programu lekowego. Przyjmuję Kesimptę.
I wszystko byłoby super, gdyby nie to, że nadal mam pulsowanie - podskakiwanie mięśni. Przez pół roku przyjmowałam magnez, potas, wapń wit. B. - wyniki w normie. Bardzo mi to dokucza. Ostatnio lekarz powiedział mi, że skoro nie przeszło po sterydach, to nie rokuje dobrze... Smutny . Czy ktoś z Was ma podobne objawy i podpowie jak sobie z tym radzić?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości