Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tecfidera a interakcje z innymi lekami
#11
Hej.
Mam pytanko. Przyjmuje tecfidere od 2 miesięcy. Miałam badania robione i próby wątrobowe wyszły podwyższone tzn. Norma jest 35 a ja mam 45. Ponadto strasznie boli mnie nerka. Czy ten lek też może wpływać na funkcjonowanie nerek??
Odpowiedz
#12
Na watrobe na pewno, na nerki rzczej tez, skoro badaja mocz i kreatynine co 3 miesiące. Moja lekarka od programu twierdzi co prawda co innego, ale jakoś po przeczytaniu ulotki jej jeszcze bardziej nie wierzę.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#13
Przy tecfiderze warto dbać o dietę i się wspomagać. Ja biorę już 2 rok i wszystkie wyniki krwi wzorowe. Zdarzały się przypadki podwyższonych prób wątrobowych, ale to często gdy brałem inne leki na inne przypadłości (w tym sterydowe). Z nerkami nie miałem nigdy problemu. Jestem bardziej na diecie keto. Dużo dobrych tłuszczów. Dużo warzyw, Suplementacja witaminy D3, magnez cynk, kompleks wit z grupy B. Oczywiście zdarza się zjeść ciężej, McDonald itp, bo by człowiek zwariował Uśmiech Od 2 lat jednak też 0 alkoholu i napojów gazowanych. Słodycze sporadycznie Duży uśmiech
Odpowiedz
#14
Żadnych pochodnych ibuprofenu, paracetamol tak a najlepsza aspiryna. Wszystko może jak pisze Akinom być na rzeczy, bada się wątrobę ale jak nie pijesz odpowiedniej ilości płynów a powinno się pić przy tec więcej. Więc sprawdzaj, zdrowie tylko jedno i to że mamy SM nie znaczy że mamy się borykać z czym innym. Nieraz skutków ubocznych nie przeskoczysz, ale warto uważać.
Odpowiedz
#15
Ogólnie dbam o dietę, nie jem tłusto, nie jem słodyczy. Mam 166 cm wzrostu przy wadze 59 kg wiec jest ok. Alkoholu też nie pije. Jedynie co to nie biorę żadnych suplementów ( wit. D3 biorę) no i nie jem dużo warzyw.
Luigi a jak się czujesz? Jak bierzesz już 2 rok?? Jaka jest twoja opinia?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości