Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Covid-19 a leki
#1
Drodzy!
Mam pytanie do osób, które przechodziły Covid - czy w trakcie infekcji braliście normalnie leki na SM, szczególnie Tecfiderę? Nie mam jeszcze potwierdzenia zakażenia, ale mam poważne podejrzenia, że jednak dopadł mnie omikron. Od wczoraj mam gorączkę ponad 38, bóle głowy i mięśni, ogólne osłabienie i rozbicie. Dzisiaj doszedł jeszcze lekki katarek, więc zdecydowanie pachnie mi to omikronem. Wczoraj test z apteki nie potwierdził Covid, ale być może to było za wcześnie. Jutro pewnie zrobię kolejny.
I co z Tecfiderą w tej sytuacji? Brać normalnie?
Co braliście podczas Covid? Paracetamol na ból i zbicie gorączki czy coś jeszcze? Najlepiej byłoby brać pewnie ibuprofen, ale podobno przy Tec nie wolno. Właśnie - wiecie o co chodzi z tym ibuprofenem przy Tec?
Odpowiedz
#2
Miałem covidka i biorę aubagio, które łykałem normalnie. A w trakcie koronki piłem rutę zwyczajną. Z tym, że nie miałem objawów w zasadzie. Ale zamiast ibuprofenu można napar z lipy pić.
Odpowiedz
#3
Ja brałam tec normalnie. z ibuprofenem chodzi o to, że metabolizuje się w wątrobie i źle na nią działa. Chociaż ja nie biorę ibuprofenu, a po covidzie mam próby wątrobowe beznadziejne i do powtórzenia.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#4
(07-03-2022, 08:54)e-smka napisał(a): A paracetamol można, bo ja tylko apap biorę, bo innych nie mogę zew względu na nadciśnienie?

Tak, paracetamol jak najbardziej, nie zalecają tylko niesteroidowych leków przeciwzapalnych Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości