Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Objaw Lhermitte’a
#1
Witam, jestem diagnozowany w kierunku SM i mam pytanie jak odczuwany jest objaw Lhermitte’a. Przy pochyleniu głowy odczuwam takie napięcie, ciągnięcie w jednej ręce, może drętwienie. Wydaje się że nie jest to chwilowe tylko tak długo jak trzymam głowę pochylona to to odczuwam. Czy to może być objaw Lhermitte’a?
Odpowiedz
#2
a co mowi neurolog ? ja mialam jedynie przechodzace uczucie pradu przy objawie Lhermitte'a, ale nie na calym ciele, a jedynie na nogach
Odpowiedz
#3
Uczucie prądu, powiedzmy coś podobnego do uderzenia się w łokieć? ?
Odpowiedz
#4
bym bardziej to porownala do wibracji ... jakby ktos mnie potraktowal paralizatorem
Odpowiedz
#5
Ja odczuwałam mrowienie/wibracje w lędźwiach i ciągnięcie po bokach pleców. Podczas rzutu te mrowienie wchodziło mi na ręce i nogi. Plus właśnie uczucie ciągnięcia.
Odpowiedz
#6
No ja czuję raczej tylko takie ciągniecie/rwanie jednej ręce. Mam nadzieję że może to jednak coś od kręgosłupa.. Czekam na mri głowy, chociaż z tego co wyczytałem za objaw Lhermitte’a odpowiada odcinek szyjny
Odpowiedz
#7
Miałam ten objaw. Uczucie porażenia prądem na całej długości kręgosłupa po przyciągnięcie brody do klatki piersiowej. Opis odczucia na pewno właściwy bo parę razy już w życiu prąd mnie połaskotał na szczęście niegroźnie. W mr szyi mam czysto A zmiany w głowie i odcinku piersiowym .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości