Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyniki rezonansu, czy to sm?
#1
Hej wszystkim! Jestem tu nowa. Mam 26 lat i od kilku miesięcy bolała mnie głowa po lewej stronie.
Udałam się więc na rezonans magnetyczny. Wyniki trochę mnie zaniepokoiły. Wizytę u neurologa mam dopiero za tydzień. Czy ten wynik może wskazywać na stwardnienie rozsiane? Cierpię na neriwcę więc w ciągu roku miałam naprawdę najróżniejsze objawy psychosomatyczne które często się zmieniały, w tym różne wibracje w nodze, skaczące mięśnie, pieczenie dłoni, zawroty głowy i wiele innych, typowych dla nerwicy.
Urodziłam dziecko trzy tygodnie temu i po porodzie czułam się naprawdę źle, jakby ktoś wyciął mi kawałek mózgu. Nie rozumiałam co ktoś do mnie mówi, ogromne problemy z koncentracją i pamięcią, ogromne zmęczenie, nawet smak mi się zmienił. Zrzuciłam to na hormony, nerwice i zmęczenie. Teraz nie wiem czy to nie było SM. Proszę o pomoc. Oto wyniki rezonansu:

Opis badania:

W istocie białej tylnej cześci lewego płata czołowego, w zakręcie czołowym dolnym, widoczne pojedyncze ognisko wysyokosygnałowe w obrazach T2-zależnych średnicy 3 mm, bez cech restrykcji dyfuzji, słabo widoczne w obrazach T1-zależnych. Puntkowate podobne ognisko w prawym płacie czołowym. Obraz niecharakterystyczny - ogniska dysmielizacji/demielinizacji - proponuję kontrolę MR za 6 miesięcy.
Poza tym sygnał istoty białej i szarej prawidłowy.
Ciało modzelowate i struktury tylnojamowe bez widocznej patologii.
Obszarów ograniczenia dyfuzji nie uwidoczniono.
Układ komorowy w normie szerokości, bez przemieszczeń i ucisku.
Przestrzeń podpajęczynówkowa nieposzerzona.
Widoczne odcinki nerwów czaszkowych bez cech patologii.

Niewielka pętla naczyniowa typu I przy prawym kanale słuchowym wewnętrznym, bez cech modelowania nerwów VII i VIII.



Typowy obraz naczyń koła tętniczego Willisa.

Nie uwidoczniono tętniaków ani malformacji naczyniowych.

 

Wnioski:

Pojedyncze ognisko dysmielizacji/demielinizacji w lewym płacie czołowym (możliwe drugie punktowate w prawym - może odpowiadać artefaktowi związanemu z grubością warstwy) - wskazana kontrola MR za 6 miesięcy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości