Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to mogą być objawy SM?
#1
Witam
Od 4 miesięcy występują u mnie dziwne objawy, lekarze ciągle odsyłają mnie do kogoś innego. 
Występujące objawy to:
-drgania mięśni (szczególnie prawej powieki, ale zdarzają się też na całym ciele, objawy te przez jakiś okres czasu są nasilone, a później na jakiś czas znikaja, a potem powracają. Jeśli chodzi o powieke to jej drganie moge też jakby "wywołać" poprzez mocniejsze zacisniecie oczu)
- mrowienie w okolicach ust (wcześniej zdarzało mi się częściej, teraz ustąpiło)
- drętwienie kończyn (szczególnie palców u stop, często drętwienie zdarzało mi się w nocy) 
- czasami mam uczucie jakby moje ręce przez chwile były "ścierpnięte" po obudzeniu
- czesto pojawiajace się uczucie zakwasów w łydkach
Mam 23 lata. Mój wujek ma SM, jeśli ma to jakieś znaczenie. Na początku myślałam, ze może to problemy z elektrolitami jednak elektrolity sprawdzałam trzykrotnie i są w normie. Badałam tarczyce, również w normie. Objawy te występują jakby falowo czasem w ogóle znikają na np. 10 dni, a potem powracają z różnym nasileniem. Na samym początku miałam objawy mocniejsze, teraz po tych 4 miesiącach są one słabsze. 
Pytanie czy ktoś tutaj miał może podobne objawy i wie na co to moze wskazywac? Czy ktoś miał takie objawy i to okazało się SM? 
Wiem, że SM może się różnie objawiać, dlatego już jestem troche zagubiona. Za miesiąc mam wizyte u poleconego neurologa, mam nadzieje, że skieruje mnie na jakies badania i nie zbagatelizuje problemu. Zastanawiam się czy przed wizyta nie oznaczyc igg krwi, bo słyszałam, że podobno w SM czesto wystepuja podwyzszone wartosci igg, może ktoś wie czy warto to zrobic? 
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Hej, ja bym poczekała ma wizytę, choć rozumiem, że te objawy na pewno niepokoją. U mnie żaden z tych objawów nie wystąpił. Stosujesz jakieś suplementy?
Odpowiedz
#3
Cześć! Ja mam co jakiś czas drgania mięśni, zwłaszcza powieki i też mogę to wywołać przez zaciśnięcie oczu, ale szczerze mówiąc to nigdy nie wiązałam tego z SM. Jak mam te drgania to biorę magnez przez jakiś czas i mija.
Tak naprawdę to tylko lekarz może stwierdzić czy masz SM czy nie. Musisz poczekać na wizytę. Pozdrawiam. Nie martw się. Będzie dobrze. Uśmiech
Odpowiedz
#4
Drganie powieki zdarza mi się czasami, mrowienie na twarzy również sporadycznie, takie jakby zakwasy również ale rozciąganie mi doraźnie pomaga, rozmawialam nawet z neurologiem o tych objawach ale powiedziała że niekoniecznie to musi się łączyć z sm ale może, także jak to z sm bywa same konkrety xd
Niestety jedynie wizyta u neurologa i dalsze badanie potwierdzą lub wykluczą (oby to drugie) U mnie postawienie diagnozy i życie pod znakiem zapytania trwało 2 lata
Odpowiedz
#5
Hej. Opisywane przez Ciebie objawy są tez charakterystyczne dla tężyczki utajonej. Elektrolity najczęściej wychodzą w normie. Dla potwierdzenia wykonuje się próbę ischemiczną. U mnie objaw Trousseau wyszedł już po zaciśnięciu przedramienia drugą ręką.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości