Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tezyczyka/SM/Borelioza?
#1
Hej

Jak pewnie kolejna osoba powtorze tonę tych samych informacji ale chciałbym jednak podpytać Uśmiech Jestem facetem i mam 37 lat.
Zacznę może od tego że ze względu na poniesiony lekko hormon przysadki dokladnie 2 lata temu i 1.5r temu mialem rezonans glowy z kontrastem na ktorym poza torbiela przyaski 2mm nic nie wyszlo i wszytsko było czyściutkie. W tym roku w okolicy Marca/Kwietnia zaczeły mi się pojawiać różne objawy od skurczow dodatkowych w sercu, poprzez drganie powiek trwające kilka tygodni do tego co ostatnio. Ostatnio zaczeło się od skurczy łydek i morwienia w stopach. Pojawiło się zmęczenie i teraz przeniosło sie do bólu nadgarstów drętwień rąk i dramtycznego nastroju. Zrobiłem każde możliwe badanie krwi. Byłem u neurologa który przebadał mnie w gabinecie. Zrobiłem próbę tężyczkową która wyszła dodatnia pomimo idelanych wyników krwi (wapn calkowity, zjonizowany, magnez, witamina B12, D3, forsfor itd itd). Wszytsko idealnie po środku normy. Zrobiłem test na Borelioze, ale tylko Elisa o ktorym czytałem że jest podobno do kitu.

Mam 3 pytania, czy ...
1. przy tych objawach powinienem rozważać w ogole SM?
2. Czy rezonanse wykonane 2 lata temu gdzie nie było żadnych zmian sa nadal "aktualne" ?
3. Pani Neurolog (ktora ma bardzo dobre opinie) nawet o tym nie wspomniala, czy ja się doszukuje?

Dziekuje z góry
Odpowiedz
#2
Hej 

Dzięki za odpowiedź! Tak próba była dodatnia co przy badaniach krwi daje tężyczkę utajoną. Cukier i insulina też była sprawdzana we krwi i wsyztko gra.
Dziś byłem u super Pani Neurolog która tylko potwierdziła że to teżyczka na chwile obecną wykluczyła inne choroby (SM, Borelioza, itd)
Szczególnie że kwestie doatkowych skurczów serca są bardzo powiązane.

W miedzy czasie zrobilem test na Borelioze WB i LTT żeby już zamknąć ten temat. 
Miałem 5 razy kleszcze w zeszłym roku za każdym razem jak kosiłem trawy.

Narazie chyba temat zamykam nie będę drążył bo można zwariować. 
Wczoraj miałem dość ubrałem buty i poszedłem biegać. 
Wróciłem po 12km co też mi dało do myślenie że pewnie szukam czegoś gdzie tego nie ma.

Życzę wszystkim dużo zdrowia i uśmiechu!
Odpowiedz
#3
A jednak ... Dziś wynik przyszedł - Wester Blot IgG - dotatni.
Troche ulżyło troche zmartwiło
Odpowiedz
#4
(24-08-2022, 13:24)stoprocent napisał(a): A jednak ... Dziś wynik przyszedł - Wester Blot IgG - dotatni.
Troche ulżyło troche zmartwiło

Ciekawe. A powiedz - czy oprocz wyzej opisanych objawow miales cos innego 'typowego' dla boreliozy? Zakladam ze rumienia nie bylo bo w takim wypadku chyba nie potrzebne dalsze testy.
Pytam, bo jestem w podobnej sytuacji, 3 tyg temu robilem badania na borelioze i IgM wyszlo podwyzszone - neuro powiedzial ze moze to byc z powodu innych infekcji jakoze nie mam 'typowych' objawow i kazal powtorzyc badanie we wrzesniu (20.09). Kleszcza mialem na poczatku maja a w okolicy w ktorej mieszkam podobno zachorowalnosc na borelioze jest dosc wysoka.
Odpowiedz
#5
Kurcze tracę nadzieje na jasna odpowiedź Uśmiech Mam i dodatnia próbę tężyczkową i przeciwciała IgG (co podobno o aktywnej boreliozie nie świadczy ale o przebytym zakarzeniu) i teraz zgłupiałem trochę bo 3 lekarzy i każdy mówi co innego. @Stg co do typowych objawów boreliozy to nie wiem ale wiem że jak miałem skurcze dodatkowe w sercu to kardiolog pierwsze co to wysłał mnie właśnie na test na boreliozę. No nic narazie działam powoli i spokojnie bo nie ma co szaleć Uśmiech
Odpowiedz
#6
U mnie z boreliozą było też trochę zamieszane, bo wyszedł mi pozytywny IgM, negatywny IgG i WesterBlot IgM negatywny ... więc ten pierwszy IgM wyszedł chyba fałszywie pozytywny, a negatywny wynik WesterBlot IgM zakończył diagnostykę w kierunku boreliozy. Neurolog nawet się do tego nie odniósł.

Wobrażam sobie, że może to być frustrujące, ale dobrze że zasięgasz opinii kilku lekarzy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości