Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tatuaż
#1
Witam,
chciałam zapytać czy ktoś z Was usłyszał od lekarza neurologa, że prz SM lepiej nie robić tatuażu i dlaczego? Mam ochotę sobie zrobić, ale ostatnio przeczytałam, że SM jest wymieniane jako jedna z chorób, która stanowi przeciwskazanie do zrobienia tatuażu, jednak nie znalazłam informacji dlaczego. Swojego lekarza prowadzącego póki co nie pytałam o to.
Znalazłam ten wątek tu na forum, ale ma już parę lat, więc może ktoś coś nowego napisze?
Odpowiedz
#2
Zanim zrobiłem sobie tatuaż, to zapytałem neurologa o to. Wg niego nie ma żadnych przeciwskazań.
Odpowiedz
#3
(02-11-2022, 11:52)fruu napisał(a): Zanim zrobiłem sobie tatuaż, to zapytałem neurologa o to. Wg niego nie ma żadnych przeciwskazań.

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
Język 
Nie wiem jak to jest z tatuażem, ale w barwnikach do makijażu permanentnego bywały w składzie jakieś metale i np. rezonans może poparzyć. I wystarczy malusi opiłek, o którym się nie wie, a już kończy się z iskierka i strzałem :-)
Odpowiedz
#5
(02-11-2022, 09:51)Milena napisał(a): Witam,
chciałam zapytać czy ktoś z Was usłyszał od lekarza neurologa, że prz SM lepiej nie robić tatuażu i dlaczego? Mam ochotę sobie zrobić, ale ostatnio przeczytałam, że SM jest wymieniane jako jedna z chorób, która stanowi przeciwskazanie do zrobienia tatuażu, jednak nie znalazłam informacji dlaczego. Swojego lekarza prowadzącego póki co nie pytałam o to.
Znalazłam ten wątek tu na forum, ale ma już parę lat, więc może ktoś coś nowego napisze?
Oglądałam kiedyś wywiad z neurologiem na ten temat. Powiedział, że osoby z SM powinny wystrzegać się tatuaży na rękach, udach i brzuchu, ponieważ tatuowanych powierzchni nie można nakłuwać, a nigdy nie wiadomo, czy chory nie będzie kiedyś miał terapii w zastrzykach. Ponadto nie wolno tatuować okolic, gdzie robi się nakłucie lędźwiowe. Poza tym nie ma przeciwwskazań, pod warunkiem, że tusz nie zawiera metali magnetycznych (w pracowniach rezonansu czasem wymagają zaświadczenia, więc warto o to zadbać, żeby takie dostać).
Odpowiedz
#6
Mi się marzą brwi permamentne. W zasadzie nie wiem czego się boję, nie wykluczam, że kiedyś się zdecyduję. Pytalam jakis czas temu pielęgniarki z programu. Odpowiedziała, że nie ma przeciwskazań, byle sie wygoiło przed rezonansem więc najlepiej zrobić na spokojnie pare miesięcy przed. Czy ktoś z obecnych na forum ma brwi permamentne? Jeśli tak, chętnie wysłucham czy był jakiś problem po.
Odpowiedz
#7
(02-11-2022, 22:43)Love napisał(a): Mi się marzą brwi permamentne. W zasadzie nie wiem czego się boję, nie wykluczam, że kiedyś się zdecyduję. Pytalam jakis czas temu pielęgniarki z programu. Odpowiedziała, że nie ma przeciwskazań, byle sie wygoiło przed rezonansem więc najlepiej zrobić na spokojnie pare miesięcy przed. Czy ktoś z obecnych na forum ma brwi permamentne? Jeśli tak, chętnie wysłucham czy był jakiś problem po.

Ja mam. Nie było żadnych problemów. W obecnie stosowanych barwnikach nie ma żadnych opiłków metali itd.
Odpowiedz
#8
Tatuaż zrobiłam sobie dokładnie 18 dni temu, nie pytałam neuro, natomiast spytałam czy barwnik ma opiłki...nie ma. Zanim się zdecydowałam dużo czytałam na ten temat.
Odpowiedz
#9
Ja pytałam również czy barwnik zawiera cząstki metali to dostałam informację ze składem i zawiera nikiel.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości