Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dużo zmian-brak rzutow
#1
Witam.
Zrobiłam kontrolny rezonans po roku czasu a tu takie niespodzianki.. diagnozy brak. mam więcej zmian, nie mam żadnych rzutów. Jedyny objaw który mam ciagle od 3 lat to uczucie bycia na łódce, ciagle zawroty głowy, bóle głowy ustające jedynie w pozycji leżącej. Czy ktoś miał taka sama sytuacje? Jak przebiegała diagnostyka ?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Aneta to chyba pytanie do neurologa ? Leczyłas się na boreliozę? Czy się mylę?
Odpowiedz
#3
Może to Radiologicznie izolowany zespół (ang. Radiologically Isolated Syndrome, RIS)?
RIS to zespół radiologicznie izolowanych objawów. Diagnozuje się go w przypadku pojawienia się w badaniu rezonansem magnetycznym (MRI) patologii w ośrodkowym układzie nerwowym (OUN), a brak jest objawów klinicznych, czyli widocznych i odczuwanych objawów takich jak słabość kończyn czy problemy ze wzrokiem. Ujawnione RIS często przepowiada pojawienie się klinicznych objawów choroby.
~ Warto czasem złapać bliznę od życia, by unieść ręce wraz z ostatnim gwizdkiem.
Odpowiedz
#4
(12-12-2022, 14:43)Aneta napisał(a): Witam.
Zrobiłam kontrolny rezonans po roku czasu a tu takie niespodzianki.. diagnozy brak. mam więcej zmian, nie mam żadnych rzutów. Jedyny objaw który mam ciagle od 3 lat to uczucie bycia na łódce, ciagle zawroty głowy, bóle głowy ustające jedynie w pozycji leżącej. Czy ktoś miał taka sama sytuacje? Jak przebiegała diagnostyka ?

Hej, daj znać proszę co powiedział lekarz. Sam jestem w podobnej sytuacji, zresztą moją historię możesz przeczytać tutaj:

http://www.stwardnienierozsiane.info/for...-3273.html

http://www.stwardnienierozsiane.info/for...-3337.html

Byłem u trzech neurologów i na konsultacji u profesor neuroradiologii, na dzień dzisiejszy 2 z trzech oraz pani profesor stwierdzili że to zmiany typowo naczyniowe i odpowiadające migreną, ostatni wahał się czy zaklasyfikować mnie jako RIS więc zlecił punkcje po której stwierdził że mogę zapomnieć o temacie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości