Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomocy? Kiedy jakieś leczenie
#11
Podzwoń po ośrodkach prowadzących terapie, opowiedz co i jak.
Tutaj masz listę ośrodków: https://www.mp.pl/sm/mapa
Wpisz województwo albo interesujące Cię miasto i działaj.
Odpowiedz
#12
(28-01-2023, 23:26)Agula123 napisał(a):
(27-01-2023, 20:02)yasmina napisał(a): Agula, jeżeli nie masz zmian w kręgosłupie, rozumiem, że chodzi o odcinek piersiowy,  to na podstawie jakich badań postawili diagnozę? Miałaś robione MRI głowy? Twoje problemy mogą wynikać z kręgosłupa, może warto jeszcze skonsultować się z fizjoterapeutą.

Część ? ponieważ mam zmiany w MRI głowy w tym jedna aktywna oraz prążki wyszły typu 2

W takiej sytuacji zdecydowanie kwalifikujesz się do leczenia. Walcz o nie, bo warto i nie daj się zbyć ani nie czekaj  Uśmiech
Odpowiedz
#13
Mi na podstawie podobnych badań wdrożyli leczenie za ok. tydzień od 1 wizyty w poradni sm (oczywiście wykonali niezbędne badania do włączenia leku). I to bez ważnego rezonansu (miał ponad miesiąc), programy lekowe pozwalaja wyjątkowo właczyć ze starszym rezonansem i moja lekarka tak zrobiła. Bardzo dużo zalezy od lekarza.
Odpowiedz
#14
(25-01-2023, 23:27)yasmina napisał(a):
(25-01-2023, 16:24)Agula123 napisał(a): Część
Jestem nowa na tym forum.
O SM dowiedziałam się miesiąc temu
Od listopada 22 r. Drętwieją mi nogi oraz lewa ręką.
Do tej pory żadnego leczenia, ciągle mam czekać i czekać W marcu mam zrobić kontrolny rezonans głowy 
Boje się że do czasu aż mi dadzą leki coś się gorszego stanie.
Nie mam pojęcia jak to wszystko wygląda. Jak sprawa z lekami i czy ogólnie je dostanę ?
Jeżeli ma ktoś jakąś wiedzę proszę o informację
Agula, przede wszystkim nie myśl, że może stać się coś gorszego. Czy zakwalifikowali te drętwienia jako rzut? Czy dostałaś solu-medrol? Jeżeli tak, to trzeba zrobić MRI, żeby sprawdzić czy nie ma już ognisk zapalnych i ewentualnie potem rozważać leczenie. A czasami jest tak, że jak postać sm jest łagodna, tak, jak u mnie/tylko 2 rzuty w ciągu 8 lat/ to w ogóle nie jestem w programie. Tylko co roku kontrolne MRI. Trzymaj się Serce

yasmina
Mam do ciebie pytanko, te rzuty to miałaś takie w miarę delikatne??
Przepraszam za głupie pytanie ale tak sobie myślę....
Ja właśnie jestem po wizycie u neurologa i czekam na telefon w sprawie rezonansu. Nogi moje to mam wrażenie że mi się spalą! Strasznie mnie pieką, bolą itp. chce się wstrzymać do rezonansu i dopiero po badaniach wziąć kroplówkę  ale z drugiej strony boje się że będzie za późno...

(29-01-2023, 18:27)smarrito napisał(a): Mi na podstawie podobnych badań wdrożyli leczenie za ok. tydzień od 1 wizyty w poradni sm (oczywiście wykonali niezbędne badania do włączenia leku). I to bez ważnego rezonansu (miał ponad miesiąc), programy lekowe pozwalaja wyjątkowo właczyć ze starszym rezonansem i moja lekarka tak zrobiła. Bardzo dużo zalezy od lekarza.

Czy leki z programu pomagają??

(29-01-2023, 14:04)MarcinS napisał(a): Podzwoń po ośrodkach prowadzących terapie, opowiedz co i jak.
Tutaj masz listę ośrodków: https://www.mp.pl/sm/mapa 
Wpisz województwo albo interesujące Cię miasto i działaj.

Dziękuję bardzo
Odpowiedz
#15
(29-01-2023, 14:04)MarcinS napisał(a): Podzwoń po ośrodkach prowadzących terapie, opowiedz co i jak.
Tutaj masz listę ośrodków: https://www.mp.pl/sm/mapa 
Wpisz województwo albo interesujące Cię miasto i działaj.

Dziękuję za informację. Już jestem w programie i od 2 miesięcy przyjmuje tecfidere.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości