Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciąża na Copaxone
#1
Czy są na grupie osoby, które stosowały lek Copaxone całą ciążę? I czy dzieciątko urodziło się zdrowe?
Mam ogromny dylemat, ponieważ jestem teraz w 6 tc. Po ostatnim zastrzyku miałam brązowe plamienia. Przeraziłam się tym, ponieważ jestem po 2 poronieniach. Na szczęście po wizycie u ginekologa z ciażą jest wszystko ok. Tylko ja teraz panicznie boję się znów zrobić zastrzyk... Nie wiem co mam robić Pamiętam, że w 1 ciąży nie brałam leków i całą ciążę czułam się świetnie, rzut dopiero miałam jak dziecko miało 8 mcy. Nie wiem, czy teraz też nie odstawić leków, bo wiem, że po poronieniach już ciąża jest wysokiego ryzyka Smutny
Odpowiedz
#2
Tak jest dopuszczony do stosowania w ciąży. Jednak chciałam znaleźć jakieś osoby które brały cała ciąże ten lek. Moja ciąża (przez poprzednie poronienia) jest wysokiego ryzyka. Ginekolog również mówi, ze Copaxone ma klasyfikacje B1 wg FDA (wiec jest bezpieczny) mimo wszystko cały czas mam obawy…
Odpowiedz
#3
Jak w tamtym roku byłam na wizycie w programie to lekarz chciał zmienić lek, ale powiedziałam mu o ciąży to powiedział że zostajemy przy copaxone. Później wyszło jak wyszło z ciążą, ale powiedziałam że się staramy dalej to nie doszło do zmiany leku. Lekarz powiedział, że ten lek jest tolerowany w przypadku ciąży.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości