Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocrevus
#1
Czy są tu osoby które biorą ocrevus i coś mogą o nim powiedzieć? Czy polepszył wam się chód i siła w nogach?
Odpowiedz
#2
(09-01-2023, 19:16)patrycjag1 napisał(a): Czy są tu osoby które biorą ocrevus i coś mogą o nim powiedzieć? Czy polepszył wam się chód i siła w nogach?

Hej, ja brałem już 2 dawki (pierwszym razem 2x po 250 ml) i ostatnio full 500ml. W zasadzie nie czułem jakiejś różnicy... Generalnie największe efekty odczuwam po regularnej jeździe rowerem i aktywności fizycznej. Ja podchodzę do tego leku tak: oby nie było gorzej, żeby lek utrzymywał obecną formę. Po pierwszych wlewach (pół roku temu) miałem wrażenie, że moja prawa noga (tam odczuwam deficyty) i okolice brzucha jes/są bardziej rozluźniona/rozluźnione. Jeśli masz jakieś konkretne pytania, to czekam Uśmiech
...if u ever saw me smile, u should know i felt sick inside...
Odpowiedz
#3
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Obecnie co raz gorzej jest mi chodzić mimo że byłam sprawną fizycznie osobą i zastanawiam się jak będzie po leku. Mam nadzieję że choć zatrzyma się na jak najdłużej, a wizytę w klinice mam za niedługo.
Zastanawiam się w jakim odstępie czasu miałeś te dwie dawki i jak się czułeś zaraz po przyjęciu?
Odpowiedz
#4
Dwie pierwsze dawki po 250ml to w odstępie 2 tygodni, a potem to już kolejne są co 6 miesięcy.

Ja miałem mega duże problemy z chodzeniem (przed diagnozą), ale to kwestie stanów zapalnych i 'wyleczyło' to podanie sterydów (jakieś w tabletkach i potem w szpitalu 5x500ml Solu...)
Potem było już stabilnie i formę odzyskałem z czasem (głównie dzięki jeździe na rowerze). Dlatego też nie odczułem efektu leku jakoś szczególnie. Jeśli już, to na TAK, ale to jakieś takie lekkie odczucie. Po leku nie miałem żadnych skutków ubocznych, zupełnie jakbym wodę wypił czy coś takiego. Odczuwałem chyba tylko jedynie podanie sterydu (100ml Solu). Według tego co mi mówili lekarze, Ocrevus ma zatrzymać i nie dopuścić do stanów zapalnych i utrzymywać w nas w stabilnym stanie. Cała reszta zależy od nas, od naszej aktywności fizycznej, od tego jak mocno zniwelujemy czynniki sprzyjające stresowi.

Piszesz o ciągłym pogorszeniu chodu. Miałaś kurację sterydową? Może masz jakieś aktywne stany zapalne i to dlatego?
...if u ever saw me smile, u should know i felt sick inside...
Odpowiedz
#5
W ostatnim czasie nie miałam stanów zapalnych i nie brałam sterydów. Jedynie przeziębienie ze stanem podgorączkowym. Problemy z chodzeniem były od jakiegoś czasu zazwyczaj rano a ostatnio znacznie się pogorszyły na stałe. Mam rowerek stacjonarny, ćwiczę codziennie po trochę więc mam nadzieję że i mi pomoże.
Odpowiedz
#6
(10-01-2023, 22:59)patrycjag1 napisał(a): W ostatnim czasie nie miałam stanów zapalnych i nie brałam sterydów. Jedynie przeziębienie ze stanem podgorączkowym. Problemy z chodzeniem były od jakiegoś czasu zazwyczaj rano a ostatnio znacznie się pogorszyły na stałe. Mam rowerek stacjonarny, ćwiczę codziennie po trochę więc mam nadzieję że i mi pomoże.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości