Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Usuniecie konta
#11
Prawda Bubka. Jakby nie było Administrator tu dość słaby więc się nie stresuj pisz ile wlezie albo po prostu olej jak pisze Bubka. Ciężko się ich o cokolwiek doprosić szybko. Także jak ci zależy to się nie poddawaj. Szanowni państwo w końcu coś zrobią tylko uzbroić się w anielską cierpliwość musisz  Duży uśmiech
Odpowiedz
#12
(20-07-2023, 12:55)fuxik napisał(a):
(12-05-2023, 13:00)e-smka napisał(a):
(12-05-2023, 11:01)Akinom napisał(a): Ma az 6 posłów. Bez przesady. Jak nie chce tu być to nie musi wchodzic i zawsze może zmienić swoje dane.

Dokładnie  Duży uśmiech

Dlaczego oceniacie ludzi po ilości postów? Czy jakbym miał 3000 to "zasłużyłbym" na usunięcie konta wraz z wpisami? To jest obowiązek Administratora zgodnie z RODO i nie ważne czy ktoś ma do usunięcia jeden czy tysiąc postów.

Tak właśnie jest.
Ja prowadzę rodo u siebie w pracy.
Każdy podmiot, który zbiera dane osobowe np. w naszym przypadku będą to maile, miasto, wiek (jak ktoś podał) musi dopełnić obowiązku poinformowania osoby (klauzala) o swoich prawach. Te prawa to: sprostowanie czy usunięcie danych (czyli konta). Tutaj na forum nie ma klauzuli i to jest niezgodne z prawem. W klauzuli jest termin usunięcia danych, czy są poddane profilowaniu i przekazane poza UE. Zamieszczone są tam dane administratora i kontakt zarówno do IOD (inspektora danych osobowych) jak i uodo (Urzędu ochrony danych osobowych). Do UODO przekazuje się skargi na administratora (posiadacza danych) i właśnie np. dot. usunięcia danych.
W przypadku wycieku danych administrator zawiadamia osoby, których dane dotyczą.
No ale się rozpisałam. Tyle przepisy. a życie jest życiem.
Odpowiedz
#13
Czegoś ciekawego się dowiedziałam.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#14
No widzicie ja też się czegoś dowiedziałam. Jak bardzo ci zależy na skasowaniu poproś Yasminke jak ona nic nie poradzi w kontakcie z " góra" to i tak nikt nie pomoże. Moje konto 3 lata było nieaktywne ale nikt go nie usunął...może i dobrze bo po jakimś czasie znalazłam czas.   Albo statystyki im potrzebne  Duży uśmiech
Odpowiedz
#15
Przy najbliższej rozmowie z Moniką wspomnę Jej i o tym i o RODO. Regulamin forum też jest gotowy, bo to podstawowa rzecz. 
Odpowiedz
#16
Zapominacie tylko, że rodo chroni nasze dane osobowe, a sam adres email daną osobową nie jest (za wyjątkiem adresu w postaci imię.nazwisko@firma.com). Nawet w połączeniu z miejscowością, loginem, datą urodzenia i płcią. Innych danych na forum się nie podaje i dane te, w sposób łączny, nie są na forum publikowane, wobec czego nie dochodzi tu do przetwarzania danych osobowych. Można przyjąć, że "dane osobowe są to wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby żyjącej, lub informacje, które łącznie mogą prowadzić do zidentyfikowania danej osoby". Oczywiście jeśli w postach, które sami publikujemy, dodamy inne dane np: uszczegółowimy je, podamy swoje imię czy nazwisko, lub chociażby link do swojego profilu na FB (sic!) to wtedy dojdzie do wyłączenia anomizacji danych osobowych, ale to my jesteśmy za to odpowiedzialni. Wtedy dalej na forum nie ma przetwarzania danych osobowych, jednak w takim wypadku dochodzi do sytuacji, w której można wystosować prośbę o tzw. zapomnienie. I tu już "fuxik" ma już słuszność.
Odpowiedz
#17
(21-07-2023, 13:27)fruu napisał(a): Zapominacie tylko, że rodo chroni nasze dane osobowe, a sam adres email daną osobową nie jest (za wyjątkiem adresu w postaci imię.nazwisko@firma.com). Nawet w połączeniu z miejscowością, loginem, datą urodzenia i płcią. Innych danych na forum się nie podaje i dane te, w sposób łączny, nie są na forum publikowane, wobec czego nie dochodzi tu do przetwarzania danych osobowych. Można przyjąć, że "dane osobowe są to wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby żyjącej, lub informacje, które łącznie mogą prowadzić do zidentyfikowania danej osoby". Oczywiście jeśli w postach, które sami publikujemy, dodamy inne dane np: uszczegółowimy je, podamy swoje imię czy nazwisko, lub chociażby link do swojego profilu na FB (sic!) to wtedy dojdzie do wyłączenia anomizacji danych osobowych, ale to my jesteśmy za to odpowiedzialni. Wtedy dalej na forum nie ma przetwarzania danych osobowych, jednak w takim wypadku dochodzi do sytuacji, w której można wystosować prośbę o tzw. zapomnienie. I tu już "fuxik" ma już słuszność.

Jeszcze niektórzy maja wizerunek, a serwer "przeczyta" nasze ip. Ale ja informatykiem nie jestem więc do końca nie jestem pewna, bo jest ip dynamiczne i statyczne. To już fruu wie lepiej.

Odnośnie adresów email: ja kiedyś sie spieszyłam i ujawniłam tylko adresy e mail i w uzgodnieniu z IOD-em musiałam wpisać to w rejestr incydentów bezpieczeństwa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości