Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam
#1
Witam szanowne grono . Jestem chory ale nie potwierdzony . Ma pan SM ale w wypisie inne choroby diemieliniezacyjne
Odpowiedz
#2
No to nie jesteś sam, poczytaj jak chcesz różne wątki tu wiele osób na diagnozę latami czeka....nie ma co płakać wszyscy się trzymamy raz lepiej raz gorzej, ale do przodu. Tobie też życzę optymizmu, bo bez niego to nawet grypa straszna Oczko
Odpowiedz
#3
Staram się żyć w miarę normalnie . Nie mam rzutów tylko powoli w dół . Cwiczę jeżdżę na rowerze (elektrycznym) jako wspomaganie . Na rowerze trzymam równowagę a nogach się zataczam co jakiś czas . Opadająca stopa z podciągiem i dodatkowo podejrzany w necie podciąg całej nogi .
Odpowiedz
#4
Hej Macku,

co oznacza 'ma Pan SM, ale na wypisie inne choroby demielizacyjne' czyli SM czy nie SM? bardzo dziwnie to brzmi .... i inne choroby demielizacyjne, czyli jakie podejrzewaja?
Odpowiedz
#5
(28-04-2023, 15:59)Tosiia napisał(a): Hej Macku,

co oznacza 'ma Pan SM, ale na wypisie inne choroby demielizacyjne' czyli SM czy nie SM? bardzo dziwnie to brzmi .... i inne choroby demielizacyjne, czyli jakie podejrzewaja?
Tosia, u mnie na wypisie było "Inne choroby...obserwacja w kierunku SM', a po 5 min. zmienili na SM. dlatego nie jestem zdziwiona specjalnie taką diagnozą.
---------------------------------
Witaj Maćku, napisz coś więcej - jakie miałeś badania i co to znaczy "podejrzany w necie podciąg nogi". Pytam, bo mam też problem z lewą nogą/przeprost kolana/.
Odpowiedz
#6
(28-04-2023, 20:01)yasmina napisał(a): Tosia, u mnie na wypisie było "Inne choroby...obserwacja w kierunku SM', a po 5 min. zmienili na SM. dlatego nie jestem zdziwiona specjalnie taką diagnozą.

ah ok ... dzieki Yasmina! jestem zaskoczona. bardzo mi to dziwnie zabrzmialo co Maciek uslyszal od lekarzy, ale teraz rozumiem, ze takie sytuacje maja miejsce.
Odpowiedz
#7
Witam miałem 2x rezonans i pojawiły się zmiany demielinizacyjne . 2x płyn rdzeniowy brak prążków . 2x solu efekt dość mierny . Badanie pola widzenia pani doktor - no ma pan sm . Badanie prądowe lewa noga beznadziejna a ja mam problem z prawą .Babiński dodatni obustronny . Pani neurolożka na wizycie w przychodni  sm . Nogi strasznie słabe i prawa ręka . 10 lat temu trzy dni prawe oko obraz czarnobiały . Wizyta na ostrym dyżurze brak powodów . Co do podciągu stosuje jeden na stopę
oryginalny oraz pasek pod kolano i od niego guma do ćwiczeń z drugiej strony doczepiona do paska . Pomaga unieść stopę do góry . Testowałem otto bock L300 GO . Daje impuls prądowy w momencie podnoszenia nogi i trochę pomaga . Niestety koszt około 24000 pln . Kombinezon otto bock Molii też testowałem . Koszt 26000 pln . Ćwiczę i rehabilituję się w P.T.S.R. w Łodzi .
Super ludzie nie działają na N.F.Z. więc nikt tam nie ma focha .
Odpowiedz
#8
Witaj Maćku mój krajanie Uśmiech U kogo z łódzkich neuro się diagnozujesz?
Odpowiedz
#9
Aktualnie dr. Zwierzchowski 
Po 7 miesiącach czekania na wizytę byłem 10 minut i . Pojawiła się czwarta wersja - może to neuropatia ?
Pod koniec miesiąca mam dłuższe spotkanie tym razem na oddziale . 
Jestem nie zdiagnozowany są cztery teorie
1 dziecięce porażenie mózgowe 
2 sm
3 kręgosłup 
4 neuropatia 
Nogi mi osłabły chodzę niestabilnie ale ćwiczę . Mam opadającą stopę stosuję podciągi własnej konstrukcji ale i oryginały
Słaba prawa ręka mrowienie w stopach . Na badaniach potencjałów wzrokowych panie stwierdziła ( jednak mam pan SM ]
Pojawiły się przykurcze w prawej dłoni . A jeszcze depresja ale to już w promocji .
Odpowiedz
#10
Kurcze, a wykluczyli neuroboreliozę? Bo to świństwo daje przeróżne objawy. Ja jestem u dr A. Jurewicz. Na szczęście oprócz zmrowiałych stóp, dłoni i połowy języka nic mi więcej nie dolega. 2-3 razy w tygodniu po ca godzince pływam i ćwiczę w wodzie. Chodzę na spacery z psem, czekam na pojaw grzybów (i pędzę do lasu Uśmiech) Uważam, że jestem najzdrowsza pod słońcem i właśnie wybieram się na wyjazd z paroma trekkingami. Gdzie dam radę pójść, to pójdę; a gdzie będzie za bardzo pod górę - to odpuszczę i zagospodaruję się sama do powrotu grupy. Polecam takie myślenie! O żadnej depresji nie może być mowy. A że czasem nogi siadają... cóż, taka uroda Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości