Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to SM?
#1
Cześć,
32 lata, w zeszłym roku nowotwór jądra, szczęśliwie zmiana łagodna, odbyło się bez chemii. Obecnie borykam się z drętwieniem prawej połowy głowy. Morfoliga idealna jak u dziecka, w tym chlorki, jedynie niedobór wit D3.

Badanie neuorologiczne
Brak nieprawidłowości

RMI głowy


"W lewej półkuli mózgu na poziomie warstw górno komorowych pojedyncze ax. 3mm drobne ognisko niespecyficznej, naczyniopochodnej demielinizacji. W płacie ciała modzelowatego pasma podyższonego sygnału w obrazach T2-zal - zmiany demielinizacyjne? szersze przestrzenie okołonaczyniowe? Torbiel szyszynki 3 mm. Innych zmian ogniskowych w obrębie mózgowia i ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego nie stwierdza się"

Co o tym sądzicie? Demielinizacja naczyniopochodna z tego co zdążyłem wyczytać jest związana z jakimś incydentem niedokrwiennym, a nie SM. Pytanie co z podwyższonym sygnałem w ciale modzelowatym? Torbiel szyszynki - no cóż, trzeba obserwować i z tym żyć Uśmiech
Pytanie jakie chyba każdy zadaje sobie na początku: czy to może być SM?
Odpowiedz
#2
No tego to Ci na pewno nie powiemy. Torbiel szyszynki mam od 9 lat i żyję. A co mówi lekarz?
Odpowiedz
#3
Niestety z takimi rzeczami trzeba do lekarza, my nie jesteśmy w stanie nic na ten temat powiedzieć

___________________________________________
Zobacz pościel 160x200 w dobrej cenie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości