Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najpiękniejsze zabytki w Polsce
#1
Witam moi drodzy, jakie polecacie zabytki, warte odwiedzenia w Polsce ? Ja na przykład bardzo lubię zabytki związane z koleją oraz ogólnie z techniką. W ostatnim czasie bardzo polubiłam zwiedzać zabytkowe wieże ciśnień. Wieża ciśnień jest to obiekt budowlany w formie wieży, gdzie na samej górze umiejscowiony jest zbiornik na wodę. Wieże ciśnień nazywane również wodnymi wieżami stoją w większości polskich miast. Są wspaniałe i bogato zdobione ceglanymi wzorami i detalami. Moją ulubioną wieżą, jest wieża ciśnień w Bydgoszczy. Piękny, neogotycki zabytek z 1905 roku. A waszym zdaniem, co warto odwiedzić w Polsce ?, jakie są wasze ulubione zabytki ?

Wieża ciśnień w Bydgoszczy / autor : sebdok
[Obrazek: 640px-Wodoci%C4%85gowa_wie%C5%BCa_ci%C5%...822%29.JPG]
Odpowiedz
#2
Jak lubisz takie zabytki to polecam wieże ciśnień w Jeleniej górze i poczytać możesz kto ciekawy i znany.ja odwiedził....mini złoty pociąg w Kowarach w parku miniatur wokół zamku jeździ, możesz tam zobaczyć wszystko co warte zobaczenia i zdecydować co cię w tym regionie interesuje  Oczko
Odpowiedz
#3
Jakiś czas temu miałam okazję odwiedzić Malbork. I zrobił na mnie wprost niesamowite wrażenie. Nigdy nie byłam w zamku tak dużym jak ten. Warto jset się wybrać, zdecydowanie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości