Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o leczenie w Polsce
#1
*Przepraszam za mój język polski, używam tłumacza Google.

Moja żona ma stwardnienie rozsiane, teraz jesteśmy na Łotwie (mieszkamy tu od 4 lat) i leczymy się bezpłatnie. Ale nasza rodzina pochodzi z Ukrainy. Przepisano jej tabletki Aubagio.

Chcemy przeprowadzić się do Polski, ale nie mamy aktualnych informacji. Szukamy kogoś, kto opowie Ci jak to działa w praktyce.

Do tej pory sformułowaliśmy następujące pytania:

1. Jak możemy uzyskać leczenie? Co jest nam do tego potrzebne?
2. Czy czytaliśmy o ubezpieczeniach? Czy ona jest absolutnie konieczna? Jeśli mamy ubezpieczenie, czy leczenie będzie bezpłatne?
3. Czy są jakieś problemy z uzyskaniem leków? Może są kolejki?

Idealną opcją jest znalezienie Ukraińca z taką chorobą, który opowie nam, jak jest leczony w Polsce. Może ktoś zna taką osobę i może podać kontakt?!
Odpowiedz
#2
SM Express 05/2022, strona 14 i 15
"Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR) wspiera uchodźców ze stwardnieniem rozsianym,
którzy obecnie przebywają w Polsce. W razie trudności w otrzymaniu opieki medycznej w zakresie SM
prosimy o kontakt z Infolinią PTSR pod numerem telefonu (+48) 22 127 48 50. Na Infolinii można uzyskać
również wsparcie informacyjne dotyczące samego schorzenia, terapii lekowych, radzenia sobie z objawa-
mi itp. Informacje są udzielane w językach polskim, angielskim i ukraińskim."


Wersja ukraińska powyższego:
У разі виникнення труднощів з отриманням медичної допомоги при лікуванні розсіяного склерозу, звертайтеся
на гарячу лінію ПТСР за номером (+48) 22 127 48 50. На гарячій лінії ви також можете отримати інформаційну
підтримку щодо самого захворювання, медикаментозної терапії, боротьби з симптомами тощо. Інформація
надається польською, англійскою та українською мовами
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości