Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zimne dłonie i stopy
#1
Ostatnio coraz częściej mam problem z zimnymi rękoma i stopami. Dotyczy to zwłaszcza kończyn po jednej stronie. Akurat tej, która po rzucie jest słabsza. Mam wrażenie, że to taki dziwny objaw SM. Macie takie objawy? Szukałam w internecie, ale chłodne kończyny zazwyczaj opisywane są jako problemy z krążeniem, a nie neurologiczne. Trochę się martwię.
Odpowiedz
#2
Witaj ! Ja od wielu lat choruję na SM i zawsze miałam problem z zimnymi stopami i rękami.Nawet w upalne dni zakładam skarpetki a dłonie ogrzewam na różne sposoby. To nieprzyjemne uczucie,ale można się przyzwyczaić. Pozdrawiam  - Teresa  Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz
#3
Ja też tak mam,chyba nawet od zawsze, ale wydaje mi się,że w przeciągu ostatnich kilku lat to się nasiliło. Gdzieś,ale nie pamiętam gdzie,wyczytałam,że ten objaw występuje przy SM.
Wszyscy mi mówią,że mam lodowate ręce... Język Odpowiadam, że ja po prostu tak mam.. Oczko
Odpowiedz
#4
Tez tak mam. Noga ktora jest slabsza po rzucie jest zawsze zimna. Maz mnie musi rozgrzewac wieczorem bo nawet gdy leze godzine pod koldra to sama nie moge ich rozgrzac.
Odpowiedz
#5
(24-09-2016, 01:25)reni napisał(a): Ostatnio coraz częściej mam problem z zimnymi rękoma i stopami. Dotyczy to zwłaszcza kończyn po jednej stronie. Akurat tej, która po rzucie jest słabsza. Mam wrażenie, że to taki dziwny objaw SM. Macie takie objawy? Szukałam w internecie, ale chłodne kończyny zazwyczaj opisywane są jako problemy z krążeniem, a nie neurologiczne. Trochę się martwię.

Też tak miewałam, zwłaszcza przy rzucie. W książce o SM, którą mam w domu, ten objaw jest wspomniany jako coś, co się zdarza czasami u niektórych chorych i jest upierdliwe, ale niegroźne.
Odpowiedz
#6
Belanna jaka to książka jeśli możesz podać
Odpowiedz
#7
(27-09-2016, 05:18)mufa napisał(a): Belanna jaka to książka jeśli możesz podać

Margaret Blackstone, "Stwardnienie rozsiane". Kupiłam ją zaraz po diagnozie, czyli 7 lat temu, więc informacje o leczeniu itp. mogą być już trochę nieaktualne. Ale i tak czasem do niej zaglądam, bo jest bardzo optymistyczna i pozytywna.
Odpowiedz
#8
Dzięki
Odpowiedz
#9
Zimne dłonie i stopy, skąd ja to znam Oczko zauważyłam tez, ze to nasila się przy rzutach lub pogorszeniach. Najbardziej zimne jednak mam stopy.
Odpowiedz
#10
Trochę mnie uspokoiliście, dziękuję. Martwiłam się, że to coś ze mną dziwnego zaczyna się dziać. A to chyba kolejny upierdliwy objaw SM, do którego trzeba się przyzwyczaić.
Macie na zimne kończyny jakieś metody, poza dodatkową odzieżą? Najchętniej siedziałabym w biurze w rękawiczce na marznącej dłoni, ale nie chcę wzbudzać sensacji (dodatkową skarpetkę na tej zimniejszej stopie mam, ale tego nie widać...  Cwaniak )
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości