Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stawy kolanowe
#1
A ja mam do szanownych Koleżanek i Kolegów pytanie.
Czy ktoś z Was ma problemy ze stawami kolanowymi i czy wskazane jest stosowanie przynajmniej zastrzyków dostawowych. Jeszcze przed diagnozą SM miałem problem z kolanem, dokładniej to jak zawsze chodzi o tą chrząstkę stawową i płyny. Jakieś 15 lat temu właśnie dostałem zastrzyk w kolano, ale w życiu już nie pamietam co to wtedy było. Ale pomogło, staw się uspokoił aż prawie do teraz. No i coś właśnie czuję, że wraca. Częściej boli czyli kłuje, a o pływaniu gdzie trzeba machać nogami na różne strony to od razu mogę zapomnieć, bo każde wykrzywienie wysiłkowe daje ból. Zanim się wybiorę do ortopedy to może ktoś tutaj coś wie.
Odpowiedz
#2
Mi ortopeda kazał zrobić badanie stóp tzn jak się stawia stopy podczas chodzenia bo to może być problem bólu kolan
Odpowiedz
#3
Ja się boorykam z kolanem i codziennie wiem, że je mam chociaż nie zawsze przez ból. Mam w nim jeszcze kilka innych opcji. Od ortopedy wiem, że skubane wyprzedziło datę produkcji o jakieś 10 lat ale póki co utknęłam na etapie diagnozy - dopiero się zapiszę na rezonans. Duże prawdopodobieństwo jednak, że to od pleców i już się poprostu staram i do tego bólu przyzwyczaić.

Ciekawa ta teoria z badaniem stóp...
Odpowiedz
#4
Podobno podczas stawiania stóp naciąga się jakiś mięsień i dlatego kolano boli
Odpowiedz
#5
Ja potwierdzam stopy, bo mam stopy plasko-koslawe (i jak sie potykam o wlasne nogi albo na prostej drodze, to nigdy nie wiem, czy SM, czy stopy, czy po prostu jestem ciamajda Duży uśmiech) i choc dawno u ortopedy nie bylam, to w przeszlosci zawsze bylo tez badanie kolan i wywiad dot. wlasnie ich. Jedno mi sie zreszta popsulo, jak pracowalam w sklepie w pozycji stojaco-chodzacej po 12h dziennie i moje piekne stopki na bank tu pomogly.

Takze jesli masz jakies podejrzenia w tej kwestii, to warto sprawdzic tez Oczko
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#6
Zgadzam się. Moja córka tez ma płasko koslawe stopy i źle je stawia. Dlatego skrzywily jej się nóżki właśnie w kolanach. Ale ona jest jeszcze mała wiec u niej to trochę inaczej. Ale ogólnie popieram ze problem z kolanami można mieć właśnie przez stopy. Dzieje się tak dlatego ze na stopach opiera się całe ciało i jeśli coś z nimi nie tak to oddziałuje to na resztę idąc stopniowo do góry wiec najpierw właśnie kolana.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości