Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam
#1
Tęcza 
Nazywam się Izabela. Mam 48 lat. Mieszkam w Szczytnie, woj. warmińsko-mazurskie. Zdiagnozowano mnie w lipcu 2016 roku. Zostałam włączona do programu leczenia SM i od 15 grudnia 2016 r. biorę Tecfiderę.
Odpowiedz
#2
Witaj! Uśmiech
Odpowiedz
#3
Witam Cię na tym Forum i w gronie Tecfiderowców Uśmiech Oczko
Jeśli zajrzysz do wątku Tecfidera możesz znaleźć interesujące Cie tematy a jeśli nie to zapytaj może ktoś będzie znał odpowiedź. Uśmiech
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#4
(17-02-2017, 08:47)izabela001 napisał(a): Nazywam się Izabela. Mam 48 lat. Mieszkam w Szczytnie, woj. warmińsko-mazurskie. Zdiagnozowano mnie w lipcu 2016 roku. Zostałam włączona do programu leczenia SM i od 15 grudnia 2016 r. biorę Tecfiderę.

WItaj witaj Iza.
Żeby było lepiej to wita Ciebie Piotrek ze Szczytna, lat 48. Ja mam diagnoze równo co do dnia i prawie godziny od roku. Od marca 2016 jestem na Copaxone, ale się zaraz mi program kończy zobaczę co dalej. Gdzie się leczysz - wojewódzki w Olsztynie, kto tam Cie prowadzi?
Odpowiedz
#5
Zapoznaję się z forum... Na pewno będę miała pytania bo tak naprawdę to w moim mieście jestem jedyną osobą leczoną tecfiderą a mój lekarz neurolog jest bardziej zielony w temacie niż ja Śpiący To ja raczej udzielam mu wszelkich informacji Płacz więc muszę radzić sobie sama bo do szpitala w Olsztynie nie chcę dzwonić z każdym pytaniem Śpiący

(17-02-2017, 10:05)baryla1969 napisał(a):
(17-02-2017, 08:47)izabela001 napisał(a): Nazywam się Izabela. Mam 48 lat. Mieszkam w Szczytnie, woj. warmińsko-mazurskie. Zdiagnozowano mnie w lipcu 2016 roku. Zostałam włączona do programu leczenia SM i od 15 grudnia 2016 r. biorę Tecfiderę.

WItaj witaj Iza.
Żeby było lepiej to wita Ciebie Piotrek ze Szczytna, lat 48. Ja mam diagnoze równo co do dnia i prawie godziny od roku. Od marca 2016 jestem na Copaxone, ale się zaraz mi program kończy zobaczę co dalej. Gdzie się leczysz - wojewódzki w Olsztynie, kto tam Cie prowadzi?

Cześć Piotrusiu Uśmiech Leczę się w Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie ale kto mnie prowadzi...? Hm... Trudno powiedzieć. Leki wydawała mi dr Urszula Kamińska ale ponoś wyjechała na 4 miesiące więc... W sumie powinnam kogoś znaleźć, bo tak jak mówię, w razie problemu nie mam kogo zapytać o cokolwiek. A Ty u kogo się leczysz?
Odpowiedz
#6
Hej Iza! Witaj na forum i w gronie Tecfiderowcow Oczko Duzo zdrowka!
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#7
(17-02-2017, 10:07)izabela001 napisał(a): Zapoznaję się z forum... Na pewno będę miała pytania bo tak naprawdę to w moim mieście jestem jedyną osobą leczoną tecfiderą a mój lekarz neurolog jest bardziej zielony w temacie niż ja Śpiący To ja raczej udzielam mu wszelkich informacji Płacz więc muszę radzić sobie sama bo do szpitala w Olsztynie nie chcę dzwonić z każdym pytaniem Śpiący

(17-02-2017, 10:05)baryla1969 napisał(a):
(17-02-2017, 08:47)izabela001 napisał(a): Nazywam się Izabela. Mam 48 lat. Mieszkam w Szczytnie, woj. warmińsko-mazurskie. Zdiagnozowano mnie w lipcu 2016 roku. Zostałam włączona do programu leczenia SM i od 15 grudnia 2016 r. biorę Tecfiderę.

WItaj witaj Iza.
Żeby było lepiej to wita Ciebie Piotrek ze Szczytna, lat 48. Ja mam diagnoze równo co do dnia i prawie godziny od roku. Od marca 2016 jestem na Copaxone, ale się zaraz mi program kończy zobaczę co dalej. Gdzie się leczysz - wojewódzki w Olsztynie, kto tam Cie prowadzi?

Cześć Piotrusiu Uśmiech Leczę się w Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie ale kto mnie prowadzi...? Hm... Trudno powiedzieć. Leki wydawała mi dr Urszula Kamińska ale ponoś wyjechała na 4 miesiące więc... W sumie powinnam kogoś znaleźć, bo tak jak mówię, w razie problemu nie mam kogo zapytać o cokolwiek. A Ty u kogo się leczysz?

Ja też w wojewódzkim. Ogólnie z uwagi na to, że jestem w programie jeszcze, to tak jak zawsze chyba głównym jest sam ordynator. Ale taki podstawowym i zajmującym sie wszystkim jest dr Nosek. Dobry gośćiu. Kiedy w lipcu leżałaś tam? Może się nawet widzieliśmy bo ja po rzucie leżałem chyba od 7 lipca do 11.
Odpowiedz
#8
Witaj Iza!
Dużo zdrówka napisz jak reagujesz na lek (ja też jestem sama u siebie w szpitalu z Tecfiderą) oraz o rzutach coś.

Rozgość się
Odpowiedz
#9
To akurat minęliśmy się bo ja leżałam od 12 do 18 lipca a szkoda Smutny

(17-02-2017, 10:39)izabela001 napisał(a): To akurat minęliśmy się bo ja leżałam od 12 do 18 lipca a szkoda Smutny
A czy dr Nosek przyjmuje prywatnie? Bo słyszałam, że jest ok.

(17-02-2017, 10:35)mufa napisał(a): Witaj Iza!
Dużo zdrówka napisz jak reagujesz na lek (ja też jestem sama u siebie w szpitalu z Tecfiderą) oraz o rzutach coś.

Rozgość się

Pierwszy tydzień z Tecfiderą był bez żadnych skutków ubocznych. Od 22 grudnia zaczęłam brać zwiększoną dawkę i po tygodniu czyli od 29 grudnia zaczął się horror przez około 10 dni... ból i problemy żołądkowe, gorączka ponad 39 stopni, sylwestra w ogóle nie pamiętam, jednym słowem czas wycięty z życiorysu. Teraz dla odmiany po około trzech godzinach od wzięcia leku pojawia się uczulenie, robię się czerwona w kropki Wywracanie oczami no i oblewają mnie fale gorąca ale to już jest do przeżycia. Mam nadzieję, że z każdym dniem skutki uboczne będą malały.
Odpowiedz
#10
(17-02-2017, 10:39)izabela001 napisał(a): To akurat minęliśmy się bo ja leżałam od 12 do 18 lipca a szkoda Smutny

(17-02-2017, 10:39)izabela001 napisał(a): To akurat minęliśmy się bo ja leżałam od 12 do 18 lipca a szkoda Smutny
A czy dr Nosek przyjmuje prywatnie? Bo słyszałam, że jest ok.

A nie wiem czy przyjmuje prywatnie na pewno, kiedyś szukałem to wyszło mi że przyjmuje w Biskupcu, ale nie byłem prywatnie. W razie czego ma on na imię Krzysztof. Ale radziłbym Ci poczekać do nastepnej wizyty w szpitalu po tabletki, zobaczysz wtedy kto się zajął Tobą i wtedy można pomyślec o jakiej wizycie prywatnie. Wiadomo jak jest. Ja chyba będę w szpitalu w nastepnym tygodniu pogadać, bo 28 mam rezonans łba, żeby sprawdzić co tamm sie przez rok narobiło i czy te zastrzyki coś dają.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości