Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dieta dr Terry Wahls
#31
Hej dziewczyny! Nie widziałam że taki wątek tu w ogóle istnieje. Ja na diecie Whals jestem już prawie 2 lata. Bardziej może nawet jej restrykcyjna dieta gdzie ma się ciała ketonowe obecne. Także nie kwalifikowałam się do leczenia farmakologicznego i może bardzo dobrze bo znalazłam inna drogę. W końcu mam masę dobrej energii po posiłku a nie jej spadek. Co wprowadziłam dodatkowo to żółtka jaj( Wahls odradza jedzenie jajek że względu na białka ale żółtka to skarbnica witamin z Grupy B więc 5-7 dziennie). Dwa posiłki dziennie mi zupełnie wystarczają. Teraz gorzej w okresie zimowym z sałatą więc kiszonki,oliwki, marchewka. Dużo mam z własnego ogródka więc coś zamrozilam i wrzucam sukcesywnie do zup zjadam z podrobami. Dam znać za kolejne 2 lata narazie widzę że jest dużo lepiej jak w pierwszym roku kiedy miałam rzut za rzutem niestety
Odpowiedz
#32
(10-10-2016, 19:26)Anita_89 napisał(a):
(09-10-2016, 12:50)chris82 napisał(a): Anita, a te 3 miski warzyw można przyrządzić w dowolny sposób? Jakaś zupa, leczo? I co z mięsem? Każde czy są jakieś ograniczenia?

Można na pewno zrobić koktajl, lepiej, szybciej wejdzie ta ilość Uśmiech
Moim zdaniem przyrządzić w dowolny sposób też jest ok, w książce takich uwag nie ma, tylko całe skupienie jest właśnie na warzywach i owocach. Należy ich jeść tyle, żeby stały się głównym składnikiem posiłków - tak jest napisane o diecie Wahls.

Przykład posiłków na dzień 1:

śniadanie:
koktajl z warzyw i owoców (1 szklanka jarmużu, 1 mała pomarańcza, 1 szklanka ananasa, 1 szklanka niesłodzonego organicznego mleka sojowego, 1 łyżka stołowa drożdży odżywczych) + 1 porcja kurczaka z rozmarynem

obiad:
sałatka z warzyw i owoców (2 szklanki jarmużu, 1 szklanka kapusty chińskiej właściwej, 1 mały pomidor, 2 łyżeczki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, ocet ryżowy do smaku) + 12 dkg sardynek w sosie pomidorowym + szklanka surowego kalafiora + brzoskwinia Uśmiech

kolacja:
1 porcja papryki chilli z fasolą + 1 szklanka brązowego ryżu + 1/4 avocado Hass
sałatka (pycha Uśmiech
-3 szklanki sałaty rzymskiej
-1 średnia łodyga selera
-1/2 szklanki grzybów
-1 ząbek czosnku
-suszona bazylia do smaku
-2 łyżeczki oliwy z oliwek
-ocet ryżowy do smaku
+ o,2 l jogurtu z mleka kokosowego, 3/4 szklanki jeżyn, herbata ziołowa

Większość smaczna, ale lekko nie jest...

Matko moja, jestem przerażona doborem składników. Np. Po takim obiedzie to ja bym z godzinę z toalety nie wyszła.  Dla mnie surowe owoce i warzywa w takich ilościach to dobry środek przeczyszczajacy i gwarantowane skurcze jelit.
Odpowiedz
#33
Szczerze mówiąc dla mnie takie coś też nie do przejścia.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#34
(02-02-2017, 20:01)reni napisał(a): Wstyd przyznać.... U mnie książka o diecie leży na półce od kilku miesięcy... To tak jak z odchudzaniem, trudno się przestawić na zdrowszy tryb życia. Ale moim postanowieniem noworocznym jest zapoznać się z książką i zacząć jeść w pełni zgodnie z dietą dr Walhs.
Sylwia, od kiedy chcesz zacząć? Może razem będzie łatwiej.

Pierwsze zrób badania podstawowe jak TSH, insulina i glukoza. Bo nam się może wydawać że mało jemu ale kaloryczność może być duża. Samo śniadania serek wiejski owoce o duża łyżka masła orzechowego to już prawie 600 kcal a objętościowo wydaje się mało. W internecie jest dużo wiedzy bezpłatnej o komponowaniu posiłków np. dietetyk powszechny czy dr life style lubię ich pomysły na jedzenie. Nawet NFZ ma darmowe diety do pobrania bardzo fajnie komponowane. Dodaj do tego jakiś ruch czy coś z YouTube czy dłuższą spacery codzienne. Jest dużo pomysłów wystarczy odrobina samodyscypliny i chęci. Efekt może nie będzie wciągu miesiącu ale rozłóż sobie zmiany stylu życia na rok. Bo ważne jest wyrobienie nawyków na całe życie a nie na 2 miesiące diety i treningów a potem efekt jojo.
Jako wspomaganie można wziąc pod uwagę róweniż te zioła https://loremvit.pl/produkt/odchudzanie/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości