Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obawa o SM.
#1
Witam mam problem, od 3 dni mialem dziwne uczucie w stopie nie moglem jej podniesc za bardzo do góry, wyczuwałem opór. Wczoraj przy siedzeniu stopa mi calkowicie zdrętwiala, prawie jej nie czulem. Rozchodzilem to w kilka-kilkanascie minut i mam od 2dni gorsze czucie na grzbiecie stopy i kawalek zewnetrznej czesci lydki. . Palce czuje lepiej. Podeszwe tez czuje lepiej, najslabiej czuje to zgięcie, polaczenie stopy z golenią, podudziem. Nie moge swobodnie ruszac palcami ani podniesc stopy do gory. O dziwo jak leze to latwiej mi podniesc a jak stoje to bardzo ciezko, opor jest. Mowa o podniesieniu samej stopy, cala noga moge robic. Przy chodzeniu nie czuje wielkiego dyskomfortu ale troche utykam na ta noge.

Badalem sie na SM  1.5 roku temu, mam drzenia miesni czasem, tzn podskakuja mi miesnie. Nie mialem problemu ze wzrokiem (moze jakis 2minutowy od kompa), czasem mrówki delikatne po calym ciele raz tu raz tam roznie ale rzadko choc tak sie nakrecilem ze dzis mam,  skurczy bolesnych nie mam, równowage mam, z oczami ok.


Zrobilem sobie badanie MRI głowy, wszystko ok. Bylo to jednak 1.5 roku temu. A teraz martwie sie ta nogą, czy jest sens robienie MRI głowy raz jeszcze ? Myslicie ze 1.5 roku temu badanie z kontrastem na w sumie lepszym sprzecie nie pokazaloby zmian a te mogly sie pojawic dopiero teraz? Wtedy nie mialem dretwien, tylko drzenia miesni i drobne mimowolne ruchy.

!!! Ciekawi mnie jedna rzecz !!! Czy pierwsze objawy pojawiaja sie w momencie powstawania ognisk w mózgu czy zmiany w mózgu są wczesniej, przed objawami.

Martwie sie strasznie . Nie spie po nocach, nie jem.

Choruje wstępnie na nerwice, mam czesto napady lęku, bole brzucha, kłucia w całym ciele od 2.5 roku.
Odpowiedz
#2
Tymbark a lekarz co na to, może warto skonsultować. Czy warto ponownie robić RM, ja bym chyba wolała iść prywatnie do neurologa a on ewentualnie jeśli uzna za zasadne wyśle na badania. Piszesz że masz nerwice więc może tu tkwi problem
Odpowiedz
#3
Uklad neurologiczny to czasem i zagadka dla lekarzy Oczko Jakby nie patrzec, pierwsze rentgeny byly ponad 100 lat temu, pierwsze rezonanse dopiero jakies... 40? Wszelkie problemy emocjonalne, depresje, nerwice itp., to tylko pogarszaja. Na pewno nie ma sensu robic nic na wlasna reke, poza zgloszeniem sie do odpowiednich lekarzy Uśmiech
Mozliwe, ze potrzebny bedzie rezonans, ale np. Rdzenia, a nie mozgu, a te decyzje tez podejmie dopiero lekarz. Wbrew pozorom, o diagnoze SM nie jest tak latwo! To nie grypa zoladkowa Oczko
Na pewno wazne, by sprobowac sie uspokoic, znalezc kogos, z kim mozna o tym wszystkim porozmawiac, isc do dobrego lekarza i zrobic zalezone badania. Bez pelnego objawu wynikow ciezko stwierdzic, co Ci jest. A chorob ukladu neurologicznego tez jest troche.
Duzo zdrowia i spokoju!!!
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#4
Tymbark 92 zgadzam się z przedmówcami, bez lekarza się nie obejdzie. Jeżeli zależy Ci na czasie to udaj się prywatnie do neurologa. Opisz mu swoje objawy, obada Cię i wtedy ewentualnie pokieruje na badania a na zapas nie ma się co martwić. Do SM jeszcze długa droga Oczko Twoje objawy mogą być też wynikiem np.jakiś niedoborów lub innych chorób.
Odpowiedz
#5
Cześć Tymbark92!
Witam Cię na tym forum!
Jednocześnie twierdzę stanowczo że  jeśli twoje objawy są dla Ciebie na tyle dokuczliwe jakby coś złego działo się z twoim organizmem to jedynie lekarz jest w stanie stwierdzić czy zaistniał jakiś proces chorobowy czy tez jest to uczucie somatoformiczne! Nikt na tym forum ani w całym internecie nie będzie w stanie Ci wiążąco i ze stu procentową pewnością odpowiedzieć na twoje domniemania!
S.M. jest chorobą bardzo skomplikowaną i nie łatwą do stwierdzenia bez szeregu specjalistycznych badań. Dopiero wyniki tychże w połączeniu z objawami, odpowiednio zinterpretowane przez specjalistę mogą dać odpowiedź i też nie zawsze prawidłową!
Wiec nie spodziewaj się ze Dr.Google Ci pomoże Wykrzyknik
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#6
Witaj Tymbark. Powiem Ci to samo co poprzednicy. Konieczna w twoim przypadku będzie wizyta u lekarza. Sam na własną rękę niestety nic nie zrobisz bo nawet jeśli zrobisz badania to wątpię żebyś potrafił sam je prawidłowo zinterpretować... a przyczyn twoich dolegliwości może być wiele wiec badanie się tylko w kierunku sm może nic nie dać. Poza tym jeśli wcześniej miałeś juz objawy a rezonans był w porządku to tym bardziej skłaniałabym się do tego żeby szukać innej przyczyny. Pozdrawiam i życzę powodzenia Uśmiech
Odpowiedz
#7
Niezbadane są wyroki neurologii... Przede wszystkim nie ma co się oszukiwać, pocieszać, szukać odpowiedzi w internecie (u jednej osoby te same objawy oznaczają rzut, u innej np. przemęczenie kończyny intensywnym treningiem itp.), istnieje też wiele bliźniaczych chorób, więc najmądrzejszym co możesz zrobić, to udać się jak najszybciej do specjalisty i zrobić wszystkie wymagane badania (również pod katem boreliozy).
Jak ja raz przyszłam do szpitala po leki i chwilę porozmawiałam z lekarką, wykręcając się przeciążeniem nogi (byłam święcie przekonana co do tego, bo "internety"!), to ona od razu powiedziała, że już widzi, że mam rzut... Neurolodzy widzą więcej i szybciej Uśmiech
Jak wszyscy tu już wspomnieli - nikt w internecie/na forach nie udzieli Ci żadnej konkretnej odpowiedzi.
Głowa do góry! Uśmiech
Odpowiedz
#8
Dziekuje wam moi mili za taki odzew. Na innych forach napisalem duzo wczesniej a dostalem maksymalnie 1-2 odpowiedzi. Dziekuje wam.

Dzis juz noge lepiej troche czuje. W nocy mialem wrazenei ze zaczela mi dretwiec twarz ale to tak 1% dretwienia moze bylo, takie wkręty juz mam.
Delikatnie mrówki czuje.

Kiedys jak dowiedzialem se ze moge byc chory na serce - w mniej niz godzine mialem dziwne uczucie na sercu. Niesamowite jak dziala psychika.

Zastanawia mnie jak WY Sm-owcy czujecie dretwienie? Bo ja tej mojej nogi to po prostu troche slabo czuje. Nie czuje takich silnych mrowien, igielek, jak siedze czy leze to normalnie czuje noge tylko jak przejade po grzbiecie palcem to troche gorsze czucie i tyle. Czasami lekkie dretwienie ale to leciutkie mrowki i tylko troszeczke.
Byc moze ja czytajac objawy SM sam sobie je nie potrzebnie dopisuje - ze np. dretwienia to moj chwilowy gorszy brak czucia w stopie, drżenia to u mnie nie telepanie się rąk tylko od czasu do czasu podskakiwanie miesni ( ktore juz bylo przed rezonansem glowy ) no a np. niedowład ktory ja uwazam za to ze mam ciezsza noge oznacza w rzeczywistosci pewnie niemoznosc jej ruszenia.

Do lekarza jutro i tak ide.

Podejrzewam rowniez uszkodzenie nerwu strzalkowego bo nie czuje nogi w konkretnym obszarze taki pasek przy kosci troche na zewnatrz i nie moge ruszac swobodnie stopą, palcami, czuje opór i troche ból nogi.
Odpowiedz
#9
Tymbark 92 nie ma co za dużo czytać bo Nasza psychika naprawdę potrafi zdziałać cuda Oczko przede wszystkim spokój i opanowanie. Nerwica (pisałeś ze ja masz ) również daje różne objawy, które wyglądają całkiem realistycznie. Mam w rodzinie osobę chora na nerwice, zaostrzenie choroby przejawialo się tym, ze nawet miała niedowlady a fizycznie jest zdrowa. Wszystkie badania wychodziły ok. Także nerwica tez potrafi nieźle namieszać. Nie ma co się nakręcac ale oczywiście badania porob i co ważne, nie interpretuj ich sam tylko konsultuj wszystko ze specjalistami. Nie ma też co porównywać się do czyis objawów bo każdy może to odczuwać trochę inaczej.
Odpowiedz
#10
Niby miałem 1.5 roku temu MR głowy, troche mnie to pociesza.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości