Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cześć Wszystkim!
#1
Oczko 
Cześć Wszystkim,

jestem nowym nabytkiem tego forum z podejrzeniem SM lub innej choroby neurodegradacyjnej wynikającej z procesu autoimmunologicznego skierowanego przeciwko mielinie. Na ten moment mam tzw. objawy nieswoiste przypominające wczesne SM, bez problemów z poruszaniem się oraz stwierdzone przeciwciała w surowicy skierowane przeciw mielinie. MRI na razie czyste, także przypadek do obserwacji. Ze względu na przeciwciała, które coś oznaczają, powoli przygotowuję się do myśli, że czeka mnie perspektywa jakiejś diagnozy, więc obecność osób z podobnym problemem będzie dla mnie dużym wsparciem. Przy okazji, jestem z Gdyni.
Odpowiedz
#2
Cześć Przemyślna Uśmiech Dobrze trafiłaś. My tu nie pozwolimy się Tobie zamartwiac. Jeszcze nie masz pełnej diagnozy ale nawet jeśli to SM, to nie jest wyrok. Odpowiednie leki, rehabilitacja i pozytywne nastawienie pozwalaja Nam chorym normalnie żyć. Jeżeli mogę Cię pocieszyć, to na dzień dzisiejszy do SM jeszcze u Ciebie daleko o czym świadczy czyste MRI a to badanie z krwi jest nieswoiste. Dla potwierdzenia diagnozy wykonuje się MRI głowy, rdzenia, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego, potencjały wywołane lub w niektórych szpitalach OCT, badanie neurologiczne, ewentualnie obserwacja. Czy oprócz MRI głowy miałaś coś jeszcze?
Odpowiedz
#3
cześć PrzemyślnaUśmiech  z jakiego powodu zaczęłaś się badać?
Odpowiedz
#4
Cześć Przemyślna!
Miło że sympatyzujesz  z nami s.m.-owcami!
Ale póki co jesteś jedną z najzdrowszych osób na tym forum i za taką, pozwolisz, będę Cię uważał chyba że odczuwasz jakieś niepokojące objawy potwierdzone przez lekarzy w wyniku specjalistycznych badań! Jeśli tak to napisz o nich, co Cię tak zaniepokoiło? Uśmiech 
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#5
Witaj Przemyślna.
Nie śpiesz się z tą diagnozą Oczko
Również czekam na więcej info o dolegliwościach.
Gdynia to już nieco bliżej mnie Oczko
Odpowiedz
#6
Cześć Wszystkim, dziękuję za tak szybką reakcję Uśmiech Tak, jak wspomniałam, lekarz określił moje objawy jako nieswoiste, więc na ten moment nie przeprowadzono u mnie jeszcze standardowej diagnostyki w kierunku SM. Jestem obciążona chorobami autoimmunologicznymi i chorobą nowotworową, więc kiedy pojawiły się niepokojące objawy ze strony głowy, w pierwszej kolejności zostałam skierowana na onkologię oraz panel badań immunologicznych. A moje objawy to kilka krótkich epizodów utraty przytomności z drgawkami, mrowienia w kończynach, uczucie kłucia igieł, sztywność i skurcze mięśni, przewlekłe zmęczenie (najbardziej dokuczliwy objaw), nadwrażliwość na ciepło. Minerały i B12 w normie, wykluczono wszystkie powszechne choroby typu borelioza, EBV, leki przeciwlękowe nie wpłynęły na objawy, więc wykluczono też podłoże psychiczne. Do tej pory wykonano u mnie standardowe badanie neurologiczne, MRI głowy oraz sporo przeciwciał z surowicy. Stwierdzono przeciwciała przeciwmózgowe i przeciw mielinie oraz podwyższoną neuroswoistą enolazę, reszta w normie. Lekarz stwierdził, że prawdopodobnie są to początki choroby neurodegradacyjnej, ale nie ma pewności. Ponieważ MRI sprzed dwóch miesięcy było czyste, przypadek do obserwacji i kontroli neurologa. Kolejna wizyta u nerologa pod koniec kwietnia.

Trafiłam tu po to, aby poczytać o chorobie, pierwszych objawach i Waszych odczuciach i zdecydowałam, że zamiast obserwować Was w ukryciu, po prostu się przedstawię Uśmiech
Odpowiedz
#7
Czesc Przemyslna! Bardzo milo, ze wpadlas Uśmiech Mam nadzieje, ze zostaniesz jednak tylko po stronie "sympatyzujacej", a nie "zrzeszonej" Oczko I tego zycze, duzo duzo zdrowia i spokoju Uśmiech
Tez jestem z 3miasta! Juz jestem wyjechana, ale Gdynia piekna, chodzilam tam do LO Uśmiech

Trzymaj sie cieplo! :*
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#8
Witaj na forum Uśmiech na pewno wiele ciekawych informacji tu znajdziesz. Chociaż rzeczywiście tak jak napisała Joanna do sm chyba trochę daleko skoro rezonans masz czysty. Oby twoje dolegliwości nie były spowodowane niczym powaznym. Życzę powodzenia w dalszych badaniach Uśmiech
Odpowiedz
#9
(10-04-2017, 19:14)Przemyślna napisał(a): Cześć Wszystkim,

jestem nowym nabytkiem tego forum z podejrzeniem SM lub innej choroby neurodegradacyjnej wynikającej z procesu autoimmunologicznego skierowanego przeciwko mielinie. Na ten moment mam tzw. objawy nieswoiste przypominające wczesne SM, bez problemów z poruszaniem się oraz stwierdzone przeciwciała w surowicy skierowane przeciw mielinie. MRI na razie czyste, także przypadek do obserwacji. Ze względu na przeciwciała, które coś oznaczają, powoli przygotowuję się do myśli, że czeka mnie perspektywa jakiejś diagnozy, więc obecność osób z podobnym problemem będzie dla mnie dużym wsparciem. Niepewność i oczekiwanie na to, w jakim kierunku posunie się ten stan trochę mnie przytłaczają, ale staram się być dobrej myśli i trzymać głowę wysoko. Przy okazji, jestem z Gdyni.

Cześć Przemyślna. Chciałoby się powiedzieć "fajnie, że do nas dołączyłaś". Ale na takim forum - zawsze to nieco dziwnie brzmi. Oczko Nie zamartwiaj się na zapas. Zdaję sobie sprawę, że niepewność może być gorsza niż sama diagnoza, ale szkoda nerwów. One nikomu nie pomagają. Jak będziesz miała jakiekolwiek pytania - pisz śmiało. Każdy z nas chętnie podzieli się swoją widzą.
Jak się czujesz? Odczuwasz w tym momencie jakieś objawy?
PS Urodziłam się i większość życia mieszkałam w Gdyni (a teraz często tam bywam), więc tym bardziej serdecznie pozdrawiam! Uśmiech Jeśli to nie tajemnica - w jakim szpitalu się leczysz?
Odpowiedz
#10
Witaj PrzemyślnaUśmiech
Fajnie że nas znalazłaś, mam nadzieję że będziesz z nami jako sympatyk nie SM-owiec, A nawet jeśli do nas dołączysz to SM nie jest końcem świata
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości