Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teryflunomid (Aubagio)
#31
To kobiety albo odstawiają lek albo przechodza na copaxone. Mężczyźni moga ponoc brac leki caly czas.
Odpowiedz
#32
(04-07-2018, 15:40)skrzat100 napisał(a): Witam, od 15 maja mam ogromne problemy z jelitami, a dokładniej najpierw były żółte biegunki, teraz strasznie obfite stolce w dodatku tracę kolejne kilogramy, nic nie trawie. Kolejni gastrolodzy zwalają wszystko na Aubagio Smutny a ja jestem bezradny nie wiem gdzie szukać pomocy... Czy miał ktoś podobne problemy jelitowe na tym leku ?


Czesc skrzat100.
Chcialam zapytac jak sytuacja z brzuchem. Mam podobne problemy i jestem zalamana ;( Nie zdążyłam do łazienki dziś 3 raz w ciągu dwoch miesięcy. Płaczę od rana Smutny Aubagio biorę 17 tydzień Smutny

Jakis lekarz w koncu cos wymyslil u Ciebie? 

Muszę zacząć badania...Od czego zacząć?? Neurolog powiedział jak mowiłam jakis czasu temu, że to nerwy, a nie Aubagio. ( a biorę na nerwy leki od roku...).
Włosy też wypadają.
Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
M
Odpowiedz
#33
(24-08-2018, 13:17)magiczna napisał(a):
(04-07-2018, 15:40)skrzat100 napisał(a): Witam, od 15 maja mam ogromne problemy z jelitami, a dokładniej najpierw były żółte biegunki, teraz strasznie obfite stolce w dodatku tracę kolejne kilogramy, nic nie trawie. Kolejni gastrolodzy zwalają wszystko na Aubagio Smutny a ja jestem bezradny nie wiem gdzie szukać pomocy... Czy miał ktoś podobne problemy jelitowe na tym leku ?


Czesc skrzat100.
Chcialam zapytac jak sytuacja z brzuchem. Mam podobne problemy i jestem zalamana ;( Nie zdążyłam do łazienki dziś 3 raz w ciągu dwoch miesięcy. Płaczę od rana Smutny Aubagio biorę 17 tydzień Smutny

Jakis lekarz w koncu cos wymyslil u Ciebie? 

Muszę zacząć badania...Od czego zacząć?? Neurolog powiedział jak mowiłam jakis czasu temu, że to nerwy, a nie Aubagio. ( a biorę na nerwy leki od roku...).
Włosy też wypadają.
Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
M
Witam i przepraszam, że nie odpisałem wcześniej. Z badań jakie miałem robione to gastroskopia,kolonoskopia i tomograf komputerowy jamy brzusznej. Wszystkie wyniki łączeni z markerami nowotworowymi mam dobre więc to pewnie skutki uboczne Aubagio. Na dzień dzisiejszy co mi pomaga to: vivomixx bardzo dobry ale drogi probiotyk i od psychiatry mam pramolan i promazin żeby chociaż trochę mnie zaparło. Oczywiście dieta, same gotowane rzeczy.
Odpowiedz
#34
Mi dziś lekarz zaproponował Aubagio bo nie mają tego preparatu na literkę T w tabletkach.
Ale jak czytam wasze opisy problemów to się boję.
Copaxon działa na mnie połowicznie ponieważ rzutu nie było od 2 lat aczkolwiek doszło mi 11nowych zmian w rezonansie.
Odpowiedz
#35
Słuchajcie, ja próbuję zmienić teraz dietę. Myślę, ze mam po prostu trzy powody dla których mam problemy z brzuchem.
1 - nerwica lękowa objawiająca się własnie biegunkami głównie plus skoki tętna itd
2 - Aubagio i drugi leki, ktory biorę od roku ( a nigdy, przenigdy poza antybiotykami nie brałam na stałe leków)
3 - dieta. Jem zdrowo, ale za mało z uwagi na biegunki... Smutny Od tego też mogą lecieć włosy

a! jest 4 i oczywisty: NERWY...

Także u mnie chyba błędne koło...

(03-09-2018, 16:24)katarzyna.wsm napisał(a): Mi dziś lekarz zaproponował Aubagio bo nie mają tego preparatu na literkę T w tabletkach.
Ale jak czytam wasze opisy problemów to się boję.
Copaxon działa na mnie połowicznie ponieważ rzutu nie było od 2 lat aczkolwiek doszło mi 11nowych zmian w rezonansie.
Dzień dobry

Próbuj i pisz Uśmiech
Odpowiedz
#36
Powiem szczerze, u mnie to raczej skutek uboczny Aubagio bo wydaję mi się, że nerwice lękową trzymam w ryzach. Boje się też tego że mam spadek masy ciała ;/
Odpowiedz
#37
To tez efekt uboczny Aubagio? Ja zjechałam, ale po prostu mniej jem. No i nerwy...
A Twoja nerwica się nasila przy SM i Aubagio? U mnie diagnoza SM rok temu. Dodatkowo nie lubię leków, nigdy nie bralam i po prostu się boję, choć wiem, ze leki mają LECZYC. Błędne koło?
A Ty? Jak długo chorujesz??
Odpowiedz
#38
(06-09-2018, 21:56)magiczna napisał(a): To tez efekt uboczny Aubagio? Ja zjechałam, ale po prostu mniej jem. No i nerwy...
A Twoja nerwica się nasila przy SM i Aubagio? U mnie diagnoza SM rok temu. Dodatkowo nie lubię leków, nigdy nie bralam i po prostu się boję, choć wiem, ze leki mają LECZYC. Błędne koło?
A Ty? Jak długo chorujesz??

Na SM choruję 5 lat ale leczę od 3. Tak w ulotce Aubagio jest napisane: biegunka, bóle brzucha, utrata wagi ciała, lęk. Wszystkie badania mam w normie i żaden lekarz nie widzi choroby jelit. Powiem Ci szczerze, leczenie nerwicy naprawdę pomaga, gdyby nie psychiatra to już dawno leżał bym załamany w domu bo niestety też zdarzały mi się problemy z utrzymaniem...
Odpowiedz
#39
(08-09-2018, 10:23)skrzat100 napisał(a):
(06-09-2018, 21:56)magiczna napisał(a): To tez efekt uboczny Aubagio? Ja zjechałam, ale po prostu mniej jem. No i nerwy...
A Twoja nerwica się nasila przy SM i Aubagio? U mnie diagnoza SM rok temu. Dodatkowo nie lubię leków, nigdy nie bralam i po prostu się boję, choć wiem, ze leki mają LECZYC. Błędne koło?
A Ty? Jak długo chorujesz??

Na SM choruję 5 lat ale leczę od 3. Tak w ulotce Aubagio jest napisane: biegunka, bóle brzucha, utrata wagi ciała, lęk. Wszystkie badania mam w normie i żaden lekarz nie widzi choroby jelit. Powiem Ci szczerze, leczenie nerwicy naprawdę pomaga, gdyby nie psychiatra to już dawno leżał bym załamany w domu bo niestety też zdarzały mi się problemy z utrzymaniem...
Kurczę, czyli wszyscy jesteśmy skazani na prochy antylękowe? ? Mój brzuch zaczął się słuchać ( tfu, tfu, tzn jest lepiej) od kiedy zaczęłam jeść kaszę. Gryczana, pęczak i jęczmienna. Poza tym zrezygnowałam z cukru i alkoholu. Kawa zostaje, bo bym sfiksowala. A! Byłam u internistki I pytałam, czy nie trzeba czegoś osłonowego. Odpowiedziała, ze w tej kwestii powinien mnie ogarniać neurolog... co do wypadania włosów to dostałam skierowanie do dermatologa. Ale powiedziała, ze muszę totalnie zaopiekować się brzuchem w kwestii odżywiania.
Odpowiedz
#40
Ja biorę Aubagio od maja i nie mam żadnych skutków ubocznych. Też byłam zadowolona z Copaxonu i czułam się na nim dobrze, ale okazało się, że przybyło mi zmian w mózgu i trzeba było zmienić lek. Lekarz zasugerował mi właśnie Aubagio, a nie Tecfiderę, ze względu na mniejsze ryzyko problemów żołądkowo-jelitowych. I faktycznie nie mam żadnych. Zauważyłam natomiast, że załatwiam się jakby częściej i że tak powiem łatwiej. Jem normalnie, tak jak przy wcześniejszych lekach, piję alkohol (czasami), jem cukier, sól, tłuszcze, gluten, nabiał, od czasu do czasu wędliny i wszelkie inne rzeczy uznawane obecnie w internetach za trucizny Oczko. W ogóle nie mam żadnych skutków ubocznych po Aubagio, włosy mi nie wypadają, waga bez zmian. Czyli nie u każdego ten lek powoduje takie sensacje. Jak to w SM, u każdego chorego wygląda to inaczej.

A leki anty-dep też biorę, i to od wielu lat. To chyba znak czasów, że tylu z nas ma takie problemy :/.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości