Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hej;))
#11
Pola ja przy diagnozie miałam o wiele więcej i większych zmian niż ty (takie do 5 mm nie były nawet policzone tylko pisało ze są a poza tym miałam większe zmiany których też było sporo i one były wypisane z dokładnymi wymiarami i miejscami i też dwie z nich były aktywne) i dostałam wtedy 5 kroplowek solu i powtarzanych nie miałam. A jak trafiłam wtedy do szpitala to ledwo ruszalam prawą ręką i nogą do tego miałam niewielki problem z mową i zawroty głowy. Od czasu diagnozy rzuty miałam jeszcze trzy z czego jeden przechodziłam bez solu. Nigdy też nie miałam sterydów w tabletkach. Diagnozę mam od marca 2014. Także dla mnie to bardzo dziwne ze masz mieć te kroplowki powtarzane. Ja bym się nie zgodziła na to... ale decyzja należy do ciebie. Zapytaj lekarza dlaczego chcą tak zrobić.
Odpowiedz
#12
Ja miałam przy rzucie ze trzy zmiany aktywne, w tym jedną w rdzeniu, a małych też nie policzyli, dostałam solu 7x (bo ta zmiana w rdzeniu nieźle mnie sponiewierała), moja lekarka nic nigdy nie mówiła o dolewaniu sterydów, diagnozę mam krótko bo od lutego, ale z tego co z ludźmi rozmawiam nikt nigdy nie mówił o tym żeby sterydy mu tak powtarzali.
Odpowiedz
#13
Hej
To może i ja coś dodam. U mnie diagnoza też była w 2014, od tej pory żadnych rzutów (chyba, że o czymś nie wiem). Po diagnozie miałem 5 kroplówek solu i powiedzieli mi, że tak można tylko raz w życiu zrobić. Ciekawe, nie? Sterydy w tabletkach oczywiście nie zadziałają tak dobrze, jak te w kroplówkach, chociaż pewnie przyniosą takie same skutki uboczne. Mnie, na przykład, zamieniają w bezsennego pluszaka.
Tak, jak napisała Klaudia - dobrze będzie się skonsultować w sprawie powtarzania tych sterydów. Z tym, że lepiej chyba będzie oszczędnie podchodzić do ich stosowania.
" I don't mean to sound bitter, cold or cruel, but I am, so that's how it comes out" - Bill Hicks
Odpowiedz
#14
No fakt jakoś dziwnie powiedzieli o tych powtórkach sterydów. Ja miałem bezpośrednio po diagnozie solu przez 5 dni. Potem po pół roku złapał mnie jakiś taki rzut i tez 5 dni na solu. Wtedy jak pytałem lekarza co będzie jak znowu coś wyskoczy to powiedział, że wtedy sie trzeba będzie zastanawiać, bo dla niego 2 razy w roku solu w kroplówkach to już za dużo. Na szczęscie nie potrzebowałem potem narazie. Więc coś w tym jest, że tak za bardzo i za często nie chcą podawać Solu. Może jak zapytasz jakoś przy wizycie to rozjaśnią o co im chodzi w tym powtarzaniu sterydów Solu.
Odpowiedz
#15
Ja słyszałam że sterydy można max 10 dawek w roku, co szpital to inna praktyka, oczywiście im mniej tym lepiej, ja po solu byłam spuchnięta jak piłka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#16
Też słyszałam że można 10 kroplówek solu na rok Uśmiech
Odpowiedz
#17
Mi nigdy nie mówili ile można wziąć najwięcej. Ale jak teraz przyjmowali mnie na oddział to od razu pytali kiedy miałam podawany ostatnio solu medrol. Jak powiedziałam ze w zeszłym roku w październiku to lekarz powiedział ze ok i ze teraz znowu dostane 5 razy. Więc podejrzewam ze jakiś limit mają...
Odpowiedz
#18
Mnie lekarz powiedział kiedyś, że nie powinno się brać więcej niż 10 dawek Solu w ciągu roku, chociaż nie powiedział dlaczego (odpowiedzi "bo się można zasolumedrolować" nie uznaję za niosącą jakąś sensowną informację). Mimo to w 2010 roku wzięłam chyba 18 albo 19 dawek, ale to był straszny rok i rzuty w zasadzie mi nie mijały, tylko przechodziły jeden w drugi. W przeciwieństwie do innych osób na forum, ja uwielbiam działanie Solu, bo czuję się po nim pełna życia, energii, pogodna i radosna, a przykrych efektów właciwe nie mam, może poza problemami ze snem. Nie przeszkadzało mi zatem to "solumedrolowanie", tylko bałam się, że sobie zdrowie do reszty niszczę.
Tak więc, Polka, to dziwne, że dają Ci tyle Solu-Medrolu i to w tak krótkim czasie. Może powiedz lekarzowi, że masz wątpliwości (zwłaszcza, że źle go znosisz, nie tak bajkowo jak ja)? Albo skonsultuj z innym neurologiem?
Odpowiedz
#19
No właśnie najgorsze jest to że nie mam jak dostać się do mojego lekarza;/ a już dostałam od niego skierowanie do szpitala na drugą dawkę solu. Chyba zaryzykuje i jeszcze wezmę tą drugą dawke, a na 3 sie nie zgodze. W sumie ten mój rzut trwa od lipca tego roku więc trochę już z tym chodziłam. Teraz sie zatrzymało. Może dlatego tyle dawek, zapytam lekarza jak już do szpitala pójde...
Odpowiedz
#20
Cześć Pola. Czy poza Solu dostałaś jakieś propozycje leczenia?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości