Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak nie pominąć zastrzyku?
#1
Żarówka 
Co robicie, żeby nie pominąć zastrzyku? Ja do tej pory brałam Copaxone codziennie, więc było w miarę łatwo (choć kilka razy się zdarzyło, że niemal zapomniałam). Ale od dziś biorę nowe Copaxone- 3 razy w tygodniu. Niby wydaje się proste, ale jestem pewna, że będzie mi się mieszać i łatwo będzie ominąć zastrzyk. Macie jakieś sposoby? ja na razie zakreśliłam sobie dni zastrzykowe w kalendarzu, ale trochę boję się czy to będzie skuteczne.
Odpowiedz
#2
Ja biorę Copaxone codziennie, ale i tak boję się, że zapomnę Uśmiech Używam aplikacji do wysyłania SMSa o określonej godzinie. Ustawiłam SMSy do samej siebie codziennie do odwołania. Raczej się sprawdza (tylko warto mieć darmowe SMSy Uśmiech ). Wcześniej testowałam budzik i przypominacz, ale często zdarzało mi się wyłączyć bezwiednie takie przypomnienie. SMSa trudniej przeoczyć. Choć i tak zdarza mi się czasem, gdy już leżę w łóżku (zastrzyki biorę przed snem), przypomnieć sobie, że zastrzyk "siedzi" jeszcze w lodówce. Uśmiech
Odpowiedz
#3
Chyba też muszę sobie zainstalować taką aplikację. Tak, jak pisałam ostatnio w innym wątku - ostatnio zapomniałam zrobić zastrzyk. Co ja wtedy przeżyłam, tak bardzo bałam się że dostanę rzutu.
Moniko, napisz proszę jak się nazywa ta aplikacja. Nie jestem zbyt biegła w telefonach, a chyba też muszę sobie ustawić takie wiadomości z przypomnieniem.
Odpowiedz
#4
Ja mam zastrzyki raz w tygodniu i z reguły pamiętam aczkolwiek czasami zdarzyło mi się że już prawie zapomniałam i zastrzyk z lodówki zamiast rano wyjmowałam na wieczór.
Odpowiedz
#5
(25-04-2016, 16:13)reni napisał(a): Moniko, napisz proszę jak się nazywa ta aplikacja. Nie jestem zbyt biegła w telefonach, a chyba też muszę sobie ustawić takie wiadomości z przypomnieniem.

Ja mam darmową aplikację z Google Play, nazywa się "Auto SMS". Ale podobnych aplikacji jest mnóstwo. Uśmiech
Odpowiedz
#6
Ja biorę Betaferon. Dostałam do niego wstrzykiwacz Betaconnect, który ma wbudowany alarm (co 48h).
Odpowiedz
#7
Ja też mam raz w tygodniu, biorę Avonex, z reguły pamiętam, czasami mąż mi przypomina i wyciąga zastrzyk jak ja zapomnę.
Odpowiedz
#8
Ja w kalendarzu google zaznaczone mam dni zastrzyku na konkretna godzine i dzień  22:30 pn,śr,pt . Natomiast smartfon o ustalonych dniach i godzinach wysyła sygnalizacje dżwiękową. Ponadto zastrzyki mam  wykonywane przez Rebismart i tam jest sylwetka człowieka z miejscem wykonania zastrzyku , jest tam też sygnalizacja dźwiękowa ale rebismart stojąc w lodówce jest za cichy.
[Obrazek: 834_kg.png]

A to taki Rebismart , nazwa bardzo nowoczesna w dobie smartfonów jedynie czego nie robi to zadzwonić z niego się nie da Uśmiech

[Obrazek: teaser_device_tcm1083_20885.jpg]
Witam koleżanki i kolegów Uśmiech
Odpowiedz
#9
Landa fajnie masz z tym alarmem. Ja na szczęście mam zastrzyk raz w tygodniu bo biorę Avonex bo znając moje roztrzepanie nie raz bym zapomniala. Ciekawa tez jestem jak wygląda Madak69 Twój Rebismart ? Ciekawa nazwa.
Miałam kiedyś brać Rebif
Odpowiedz
#10
Madak69, czy taki Rebismart trzeba sobie dokupić? Czy dostanę go razem z zastrzykami? Jutro mam zaczynać a nic nie wiem. Neourolog nic nie mówił a ja nie głupia o nic nie dopytałam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości