Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy to SM?
#11
Byłam dziś na rezonansie, z kontrastem. Badanie trwało pół godziny, za dwa tygodnie wyniki przyślą poczta. Odezwę się. A boję się strasznie.
Odpowiedz
#12
(03-11-2017, 18:50)anka244 napisał(a): Witam,
Mam na imię Ania, mam 33 lata. W styczniu tego roku miałam rezonans głowy, oto opis:

Badanie MR głowy wykonane w sekwencji SE i FSE w obrazach T-! (zarówno przed jak i po dożylnym podaniu środka kontrastowego), T2-zależnych,FLAIR oraz DWI wykazało:
układ komorowy bocznie nieprzemieszczony o szerokości w zakresie normy wiekowej. Przestrzenie podpajęczynówkowe prawidłowe. W istocie białej lewego płata czołowego widoczne jest pojedyncze, owalne, hiperintensywne ognisko w obrazach T2 i FILAR o średnicy 8-9 mm. które nie ulega wzmocnieniu pokontrastowemu o niejednoznacznym charakterze - zmiana niedokrwienna bądź ognisko demielinizacji. Cech procesu rozrostowego, wzmocnień pataoligicznych ani obszarów ograniczenia dyfuzji nie wykazano. Ponadmiotowo zmian nie stwierdza się.


Co ja mam o tym myśleć? kolejny rezonans za miesiąc.
Proszę powiedzcie cokolwiek bo ja już raka sobie wkręcam Płacz

A czy stwierdzili obecność prążków w płynie mózgowo-rdzeniowym? (przy punkcji)?
Odpowiedz
#13
Nie, niczego takiego nie stwierdzono. Wariuje od tych myśli.
Odpowiedz
#14
A powiedz jakie masz objawy, że robili rezonans? Podobne do SM daje borelioza.Może warto zrobić dobry test
Odpowiedz
#15
(24-01-2018, 15:27)Natalia87 napisał(a): A powiedz jakie masz objawy, że robili rezonans? Podobne do SM daje borelioza.Może warto zrobić dobry test

Rezonans robili bo strasznie bolała mnie głowa. Miałam zawroty głowy, drętwienia. Teraz czekam na wyniki kontrolnego rezonansu. I wkręcam sobie najgorsze. Na boreliozę robiłam badania, jest ok. Teraz  miewam czasem zawroty, czasem głowa zaboli. Wkręcam sobie raka... naprawdę jest mi ciężko.

(24-01-2018, 15:27)Natalia87 napisał(a): A powiedz jakie masz objawy, że robili rezonans? Podobne do SM daje borelioza.Może warto zrobić dobry test

Rezonans robili bo strasznie bolała mnie głowa. Miałam zawroty głowy, drętwienia. Teraz czekam na wyniki kontrolnego rezonansu. I wkręcam sobie najgorsze. Na boreliozę robiłam badania, jest ok. Teraz  miewam czasem zawroty, czasem głowa zaboli. Wkręcam sobie raka... naprawdę jest mi ciężko.
Odpowiedz
#16
Skoro wszystkie badania wychodzą dobrze to może warto iść do psychiatry ??? Twoje objawy bardziej pasują do jakiegoś zaburzenia nerwicowego niż do raka mózgu.
Odpowiedz
#17
(25-01-2018, 17:01)skrzat100 napisał(a): Skoro wszystkie badania wychodzą dobrze to może warto iść do psychiatry ??? Twoje objawy bardziej pasują do jakiegoś zaburzenia nerwicowego niż do raka mózgu.

Jakie wszystkie? Jedynie na boreliozę. Rezonansu chyba nie zleca się bez powodu prawda?
Odpowiedz
#18
(25-01-2018, 18:48)anka244 napisał(a):
(25-01-2018, 17:01)skrzat100 napisał(a): Skoro wszystkie badania wychodzą dobrze to może warto iść do psychiatry ??? Twoje objawy bardziej pasują do jakiegoś zaburzenia nerwicowego niż do raka mózgu.

Jakie wszystkie? Jedynie na boreliozę. Rezonansu chyba nie zleca się bez powodu prawda?
 Jakie badania na Boreliozę miałaś ? Często wyniki wychodzą fałszywie ujemne.
Odpowiedz
#19
Jeśli rezonans wyszedł dobrze to guza mózgu raczej nie masz. Byłby widoczny na rezonansie. Też myślę że może warto rozważyć jakiegoś psychologa lub psychiatre.
Odpowiedz
#20
Rezonans masz w porządku, punkcja w porządku, nie doszukuj się choroby tylko pomyśl o psychiatrze jak pisała Klaudia, nerwy i stres mogą człowiekowi dużą krzywdę zrobić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości